Имате ли лична визитка?

  • 2 470
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 393
Хубави времена бяха, като нямаше мобилни телефони. Поне такъв ми е периода, за сега. Дано някой ден пак си заобичам телефона.  Sad
И аз така мисля. Simple Smile Наистина бяха хубави времена. Не ме болеше главата изобщо.

Нали. Преди три дни на едно летище ми закъсня самолета и разхождайки се насам натам, точно това си мислех- погледна вляво- човек до човек на лаптоп, погледна вдясно- всеки говори по мобилен тел...Да се чуди човек какво сме правили преди 15- 20 год.  Wink

# 16
  • Мнения: 3 405
Имаме. Що питаш?  Grinning

# 17
  • Мнения: 3 634
Неоправдан разход на хартия.  Peace
Който иска да има личните ти данни може да ги получи/запази по hi-tech начини.

# 18
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Поради естеството на работата ми визитката ми е само с име, поща и телефони. И автопортрет с ролери.  Laughing

# 19
  • Мнения: 3 641
Тц, лична нямам. Само служебна и то с личен номер и всички други координати. Ей, така хората си ми звънят по всяко време, та половинката понякога лудва ooooh!

# 20
  • Мнения: 410
Да, имам.
В началото ми се струваше тъпо, защото по правило виз.картички съдържат описание на длъжността, фирмата, адрес и лого, карта за местоположение, варианти на -найсе езика и тн...само размера на сутиена липсва.
Сега я намирам ОК.  Peace

# 21
  • Мнения: 824
Добре е човек да има лична визитка.Най-често се използва,когато паркираш неправилно и пречиш на другия шофьор.Оставена на предното стъкло,върши чудесна работа.

# 22
  • Мнения: 25 623
Семейна. Имената на двама ни, адрес, телефони...
Много ограничен брой.  Mr. Green
И лични съм си правила, но с определена цел (при кандидатстване за работа, срещи със съученици, такива ми ти лични дела...)

# 23
  • Мнения: 238
Да,имам.
Много е полезно!

С анкета,няма ли да е по-лесно ?  newsm78

# 24
  • Мнения: 2 401
Да,имам.
Много е полезно!

С анкета,няма ли да е по-лесно ?  newsm78

За чий ми е анкета? Не правя маркетингово проучване.   Simple Smile Исках да чуя отношението на мацките към това нещо.

# 25
  • Мнения: 4 965
Поради естеството на работата ми, служебната ми беше предостатъчна. Допреди седмица, когато адски много съжалявах, че нямам лична, за да дам на 1 човек личен телефон и личен и-мейл. На служебните би се обадил само по служебна работа, а лична визитка нямах тогава...
Сега съм си поръчала. Ама "след дъжд - качулка".

# 26
  • София
  • Мнения: 2 271
Я, колко много хора имали лична визитка! До сега никой не ми е давал такава. А и аз нямам. Обмисляла съм да си направя, но не съм виждала сериозна причина.

# 27
  • Мнения: 274
Сега да Ви кажа за визитките, понеже имам над 1000, съвсем сериозно и ежедниевно получавам, съответно давам. И това в продължение на 6 години Simple Smile Основната ми работа, тази от която идват кинтите за борсата е свързана с финанси и риск мениджмънт, та в тази връзка се срещам ежедневно предимно с мениджъри. Имам визитките на 3/4 от топ 100 фирмите в България и мога да ви кажа, че визията им е абсолютно еднаква - лого, име, длъжност, телефон, адрес. Нищо повече. Бял картон, твърд, стандартен размер. Визитката на CEO-то, председателя на борда на директорите, финансовия директо и последния мунчо от фирмата, са едни и същи. разликата е само в длъжността. Бизнес етикета и корпоративната практика не позволяват никакви своеволия в тази област.
Ако говорим обаче за ЕТ-та, особено в дълбоката провинция, или за фирми на разни местни дерибеи, не можете да си представите какъв кич и безвкусица има. Общо взето, колкото е по-незначителна фирмата, толкова са и по помпозни визитките. Имам доста визитки от типа "Шушляк Шушляков" - Президент!!! Simple Smile А той човека едноличен търговец Simple Smile Подобни визитки задължително са с копринено покритие и златни кантове. Смяяях Simple Smile Друго много селско е бизнес визитка със снимка! Ужас. Междудругото съм виждал такава и на американска фирма в БГ. Но това е прецедент. Виждал съм много визитки с грешки, на неподходящи хартии...Simple Smile
За личната визитка е друго - там своеволия се допускат. Но тя се дава при други обстоятелства и поводи. При нея може да се прояви творчество, но пак трябва да се внимава да не се прекалява.
Ако имате служебни визитки, няма проблем, че нямате лични. Винаги може да напишете домашен телефон или личен мобилен или квото и да е на гърба. Но ако нямате служебни визитки, а имате много нови контакти с различни хора, е хубаво да си направите лични. Стилно е и прави добро впечатление. Не е претенциозно, снобарско или квото и да е , както смятат някои. Освен при среща, могат да се ползват при изпращане на подарък, цветя, на партита които изискват подарък и тн. Тук вече ще питате Евг. Минч защото аз не съм експерт Simple Smile
А да, само да добавя, че най-големите баровци, нямат визитки. Онези с десетките левове, дето са в сянка. Simple Smile За телефоните на повечето от тях, също може да питате Минч и сие Simple Smile

# 28
  • Мнения: 6 039
Тъй като професията ми е от т.нар. свободни професии, не се притеснявам да давам професионалната си визитка на когото и да е. Тя не съдържа кой знае колко инфо, освен професията, името и телефона ми.
Домашния ми телефон го имат не повече от 10човека. Mr. Green

# 29
  • София
  • Мнения: 2 623
Нямам Sad

Само фирмена имам  Hug

Общи условия

Активация на акаунт