Какво се случва с излишните ембриони?

  • 2 187
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 620
Темата май беше за ембрионите, а не за донорите.
Та да попитам пак, какво мислят противниците на абортите за изхвърлянето на неизползваните ембриони?

# 16
  • Мнения: 1 950
Темата май беше за ембрионите, а не за донорите.
Та да попитам пак, какво мислят противниците на абортите за изхвърлянето на неизползваните ембриони?

Ми очевидно тук няма противници на аборта Mr. Green
Може би трябва да питаш в някой религиозен форум Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз не съм пленена от такова "изхвърляне".
Ако бих ползвала такъв метод, вероятно бих износила всички ембриони. Не зная дали това е възможно, ама щом ги замразяват, значи има подобна опция.
И аборта не го приемам без медицински показания. За себе си, де, за другите не се вълнувам.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 840
Ми очевидно тук няма противници на аборта Mr. Green
Може би трябва да питаш в някой религиозен форум Wink

Моля?!

Защо реши, че противниците на аборта са някакви религиозни фанатици?

Ето, аз съм категоричен противник на аборта "по желание" що се отнася до мен самата.
Има контрацептиви, които предпазват, абортът не е метод за контрацепция.

# 19
  • Мнения: 288
Аз не съм пленена от такова "изхвърляне".

Вярно, че на пръв поглед не изглежда добре, но е същото като да се използват методи за контрацепция, които пречат на оплодената яйцеклетка да се имплантира в матката.
 Освен това ембрионът не е плод, не и докато не се образува сърчицето.

# 20
  • Мнения: 1 950
Клонка, предложих да се пита в религиозен форум защото Как' Сийка , питаше в по-предишен пост какво мисли за това Католическата църква. Ма така е, като не четете целите теми и се хващате за последното Wink

Аз също съм противник на аборта, но това няма нищо общо с ембрионите създадени при ин витро процедури. Много от тях не са качествени и дори не оцеляват до замразяването. Замразените пък поне на 50 % загиват при размразяването.
Това с износването на всички ембриони е малко като "научна фантастика" Wink.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз не съм пленена от такова "изхвърляне".

Вярно, че на пръв поглед не изглежда добре, но е същото като да се използват методи за контрацепция, които пречат на оплодената яйцеклетка да се имплантира в матката.
 Освен това ембрионът не е плод, не и докато не се образува сърчицето.

Е, да де, ама някак си е странно - да избереш някои от ембрионите да се развият, а други - не.
Не е като при контрацепцията - там просто не искаш да ги създадеш изобщо.

Има нещо в тази работа, което ме кара да изпитвам особено чувство.
Щастлива съм, че не ми се е налагало да изпадам в подобна ситуация.

Цветунчо, аз казах, че не съм наясно с това доколко може да се износят всички ембриони, при положение, че нито зная колко са, нито какво се случва с тях при замразяване и т.н.
Изобщо не съм запозната с този процес, само споделих, че имам някакво неприятно усещане, че се прави избор. То и в природата е така - качествените оцеляват, другите се "изхвърлят" от организма, ама как да се предвиди това преди да бъдат импантирани?

Все едно.

Иначе, постът ти дойде след питането на Сийка, лишено от идеята за католицизма, а просто отнесено към противниците на аборта, та аз затова... Peace

# 22
  • Мнения: 1 950
Клонка, бъди щастлива, че не ти се е налагало да стигаш до АРТ процедури и да разбираш изобщо какво е ин витро или ИКСИ.

За много от нас обаче АРТ е единствения начин да имаме свои деца и когато хора, на които никога не се е налагало, слава на Бога, да се докосват до такъв тип процедури почнат да коментират как това било "лошо усещане", и имали "особени чувства", ни става малко неприятно, ако разбираш за какво говоря Wink

# 23
  • Мнения: 288
  Те самите ембриони си показват кои са качествени-ако са се разделили добре. Докторите разбират кои имат шансове и връщат точно тях, от останалите много рядко може да се очаква нещо. Де да беше така всичките да са все хубави...А има изключително много случаи, при които ти връщат хубави, перфектни, и ...нищо. Страховете са преувеличени, всеки,който е правил инвитро, го знае.

# 24
  • Мнения: 288


Не е като при контрацепцията - там просто не искаш да ги създадеш изобщо.


  Аз не съм абсолютно сигурна, но например като се ползва спирала, не се ли пречи всеки месец на евентуално създаден ембрион да се имплантира, май беше такъв принципът и? Също и при спешната контрацепция-хапчето за след- пречи  да се създадат условия за живот на вече оплодена яйцеклетка? Но срещу тях никой не роптае.

# 25
  • Мнения: 14 654
Иначе, постът ти дойде след питането на Сийка, лишено от идеята за католицизма, а просто отнесено към противниците на аборта, та аз затова... Peace
Мен ме доядя, че отговори на Сийка. Искаше ми се за трети път да си зададе въпроса.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 840

  Аз не съм абсолютно сигурна, но например като се ползва спирала, не се ли пречи всеки месец на евентуално създаден ембрион да се имплантира, май беше такъв принципът и? Също и при спешната контрацепция-хапчето за след- пречи  да се създадат условия за живот на вече оплодена яйцеклетка? Но срещу тях никой не роптае.

Не съм наясно.
Не ползвам спирала.
Спешна контрацепция съм ползвала няколко пъти.

Аз не роптая, подчертавам.
Далече съм от всякакъв драматизъм, просто споделих, че звучи някак гадничко.

Мен ме доядя, че отговори на Сийка. Искаше ми се за трети път да си зададе въпроса.

То не пречи, продължавай да се надяваш Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт