Нормално ли е 600гр. за втори месец

  • 4 283
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 197
Детето само знае колко му се яде. Какво значи специализирани млека за бебета с ниско тегло? Не се занимавай с това, кърми си я. Наддава точно колкото трябва. Не знам защо лекарите са свикнали да виждат дебели бебета и когато някое не наддава по 1,5 кг на месец го възприемат като проблем. Изживях го това, само ме питаха гладна ли я държа. Трябва да се водиш по бебето - ако спи недей да го будиш за храна. Гладното бебе не спи. Дъщеря ми мина на 4-кратно хранене още 5-тия месец. Първите месеци е пропускала много често хранения. Никога не е ставала нощем. Щастлива съм, че винаги е била слаба (даже и сега, когато непрекъснато е гладна).

# 16
  • Мнения: 1 008
Моето бебе никога не е наддавало повече от 500гр. на месец. Имало е месец, в който е качвала 100гр., и такъв, в който не е наддала нищо. Има други важни неща. Дебело бебе не означава здраво бебе.

# 17
  • Мнения: 941
мисля че бебенцето си е екстра, просто ако спи и минат повече от 4ч го поразбутай малко и му предложи да папа, ако му се спинка ще си посуче малко и пак ще си заспи
А за наддаването много различни бебенца има и мисля че не е гладно
За пример първото ми дете наддаваше по кило и кусур първите месеци но това не му пречеше да реве почти постоянно и рядко да заспива,
Второто ми бебе пък неискаше да яде, хапваше много по малко и рядко, качваше по 300гр още от първия месец, но пък беше много спокойно и усмихнато бебе, почти не е ревала първите три месеца, и сега рядко реве, вярно че е дребничка за възрастта си но е много жилава и весела

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Според мен напълно нормално си наддава детето и няма нужда от АМ. Ако кърмата ти е "чиста вода" нямаше да наддава така бебчето. Моето педи каза, че за първия месец, идеалните мерки са 700-900 гр., така, че вие си влизате в нормите  Peace . Нормално е през II и следващи месеци, детето да наддава по малко. Това, че се храните на по големи интервали от приетото, също според мен е нормално. В крайна сметка, макар и бебе, то само усеща от какво количество има нужда и си го набавя. По притеснително би било, ако изобщо не наддава, но при вас не е така   bouquet

# 19
  • Мнения: 814
Не всички бебета качват по кило на месец Naughty. Моята мома качи първия месец 500гр. и от тогава до сега качва най-много по 300гр. В момента сме на 8мес.-7,200кг Laughing

# 20
  • Мнения: 3 595
600 грама си е идеално... Дъщеря ми наддаваше по 800 - 600 грама в началото, сина ми по килограм. Все пак е дама  Wink Кърмата не може да е като вода, такова нещо не съществува, кърмата задоволява, както жаждата, така и глада на бебето. Кърмата, която първо потича или предното мляко засища жаждата, а задното мляко, това което остава най-накрая е гъстото мляко и засища глада на детето. Затова е важно детето да достига до задното мляко. Ти не си писала как точно я кърмиш от едната гърда или от двете? По колко време суче от всяка гърда? Когато бебето се разплаче от глад, то вече е силно прегладняло, би трябвало да му се даде да суче малко преди това. Интервалите от 4-5 часа на мен ми се виждат доста големи, ако не се буди сама, можеш да я вземеш в себе си и както спи да и предложиш да суче. Аз бих хранила на 2-3 часа. Даването на АМ е сигурен път към отбиване и ако можеш да го избегнеш е най-добре. Едната причина е, че веднъж свикнало да му тече от биберона, бебето може да откаже да суче (възможно е и да не откаже, но повечето свикват на лесното). Друга причина е, че давайки АМ това намалява количеството на приеманата кърма, а ако намалява приема, т.е. ако намалява търсенето, намалява и предлагането. Кърмата се регулира към нуждите на бебето и щом те са намалели, намалява и тя. Както вече са ти писали от кърмата по-хубаво няма, защото природата е създала именно това мляко за бебетата ни и никой човек не може да го докара по-добре, приема си всичко от което има нужда. Причината за неспокойствието е най-вероятно да е колики. Ако си свива краченцата или си изпъва назад гръбчето - това са колики. Ако са колики, успокоява всичко топло - топла дрешка, топла бутилчица с вода, топла бебешка грейка или топлата струя от сешоара (последното е с допълнителна екстра от шум, която беше чудодейна при нас). Погледни в библиотеката в кърмаческия има доста писано по темата. Дай и на таткото и на бабата да прочетат, така биха могли да те подкрепят повече  Peace

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Моят бебо вторият месец беше качил килограм и педито каза,че е много.Трябвало да качва по 500гр. така ,че е нормално! Peace
Няма нужда от АМ щом си качва нормално. Peace

# 22
  • Мнения: 6 441
Според мен си е напълно нормално.
А когато плаче,може да има колики,да и е много топло,много студено.Добре си е детенцето,не се притеснявай.
И може би правилният въпрос е колко пъти на ден суче?Защото този интервал от 6 часа за ноща е добре,но през деня за 2 месечно бебче,не съвсем.
Както са те посъветвали и преди,бебенцата си имат инстинкт,така че може да слагаш Петя да суче и докато спинка. Peace

# 23
  • Мнения: 472
Маги се роди 2.760 кг. В първите няколко месеца наддаваше по около 400 гр. на месец, като я кърмех на всеки 2 часа. Правих сто пробни кърмения и се оказа, че изпива повече мляко, но и повече изразходва  Laughing. До 1г. вървеше доста мъничка. Еля да я видиш сега  Wink
Наистина е малка бебка за толкова големи интервали на хранене. Както са те посъветвали пробвай я и докато спинка, но не си вкарвай излишни притеснения. Ако имаш кърма въобще не се опитвай да и даваш АМ, а си я кърми.

# 24
  • Мнения: 1 428
Според мен е малка да я храниш на 4-5 часа.Ние на вашата възраст ядяхме на 2-2.30 часа.Първият месец Даная качи 1 кг.,втория 600 гр,третия 400 гр,четвъртия  600 гр.Според мен е нормално.

# 25
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
Пълни глупости са това,че кърмата ти е "чиста вода".Такава кърма няма всяка една кърма е хранителна.Щом бебка спи толкова дълго значи че не е гладна.Моят син се роди 4.050кг изписаха ни 3.900.Първият месец качи 1.700 при положение че на 14 дни влезнахме в болницата с диагноза пневмония.Нашата лекарка ми се  скара че го прехранвам ,а той дори сучеше по малко от необходимото.Това го разбрах като се изцедих и му предложих кърмата от шише.Той и сега ми качва доста.При нас се получава така че каквото и да хапне всичко му се лепи на дупето и бузките.Затова въобще не обръщай внимание на мъжа ти и на свекървата,а на лекарката и кажи да прочета някой и друг учебник,че да влезне в час.

# 26
  • Мнения: 129
Аз родих бебе с ниско тегло 2200 г в началото на 9 м. Вече е почти на 3 месеца и винаги е било само на кърма. Първи и втори месец качваше по 640 и 620 г. Сега трети месец май ще са към 500 г.
Поне ако съдя по моето бебе, тези бебчета с ниско тегло са доста поспаливи и за някои от храненетата трябва да се разбуждат, когато се налага. Така че мисля, че трябва да я ражбуждаш, вместо да даваш АМ, ако не искаш да си съсипеш кърменето. Тази докторка определено не действа много професионално. Трябвало е да те пита колко пъти на ден кърмиш, а не да ти препоръчва веднага АМ, още повече, че ти имаш предостатъчно кърма. Трябва да храниш бебето на около 2-3 часа.
Попитай и в кърмаческия, дават страхотни съвети в полза на кърменето. На мен лично Hedra ми даде чудесни съвети как да науча бебето да суче от гърда, понеже първоначално я хранех само с цедена кърма, тя нямаше сили да засуче изобщо. Сега суче, но накрая като се измори пак й давам изцедена кърма.
Успех! Дано не те притисне родата да даваш АМ, кърмата е незаменима за бебето! Просто го храни по-често. Има и разни техники като "компресия на гърдата", които помагат да го задържиш по-дълго на гърдата. В Библиотеката на кърмаческия можеш да погледнеш за това.

А иначе и моята свекърва се опитваше да ме накара да отбия първото ми дете на 7-8 месеца, понеже кърмата била "вода". Това са някакви стари разбирания, които не оцянават колко важна е кърмата.

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 00:02 от teti7

# 27
  • София
  • Мнения: 1 235
Здравей!  Grinning
Според мен, малката е наддала добре, щом след кърмене имаш още кърма значи й стига, щом изкарва по 4-5-6ч. без ядене значи е заситена (добре е като са малки да не се правят големи паузи). Изчакай с АМ, виж на другата консултация колко ще наддаде и тогава прецени. Обясни на половинката и свекърва си, че детето е добре и се храни достатъчно, да не ти пълнят главата с глупости.
Пожелавам ти, дълго кърмене!  Peace

# 28
  • Мнения: 2 096
Моето дете наддаваше по 600гр всеки месец до 6-я и аз мн се тревожех защото всички около на наддаваха по 1000гр, но се оказа че е нормално...храни го максимум на 3ч.. вечер не го буди когато е гладен сам ще се събуди..Лекари, свекърви и спъпрузи нищо не разбират от кърмене.. за всякакви съвети по въпроса се обръщай към мамите в кърмаческия.. златни са..

# 29
  • Мнения: 3 695
Здравей,
Кърмата ти не е чиста вода, а е най-полезната храна за твоето бебе. Мисля, че наддало съвсем нормално, моето също наддаде толкова втория месец. Не съм му давала АМ, първите 6 месеца беше изключително кърмено, сега на година и 4 м. още продължаваме с кърменето.
Съветът ми е да я кърмиш на поискване, но ако спи над 3 часа й давай да суче, дори в полусънно състояние. Оказва се, че бебетата могат да сучат и спейки, че и майките могат спейки да кърмят. Wink Добре е да изсуква хубаво задното мляко с продължително сукане от едната гърда и чак след това, ако е необходимо, предлагай и другата. На следващото хранене започваш в обратен ред.
Много полезна информация ще намериш в Кърмаческия форум и в Библиотеката му. Peace
Успех!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт