Зъбки и температура

  • 1 619
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 090
Преди една седмица детето ми вдигна 39.8 температура,ужасно се бях уплашила.Тъкмо бяхме излекували някаква вирусна инфекция с хрема и кашлица,без температура и изведнъж след 3 дни... ooooh!.Два дни я поддържа висока,най-ниската беше 38.5 и пак до 39.8 вдигаше нощем.Давах Нурофен сиропче и слагах свещички Ефералган след консулт с педито(могат да се комбинират защото едното е с ибупрофен,а другото с парацетамол),обливах го целия с топла почти хладка вода и му правих компреси вода:оцет-1:1 на челцето,на крачетата и под мишничките.Но при нас положението беше по-драстично,просто нямаше как без всички тези мерки.Два дни след като смъкнах температурата видях че са пробили 3 кътника едновременно Sick,до този момент сина ми имаше 18 зъбчета и всичките излизаха така по няколко.Голям зор,обаче като този път такова чудо не бяхме имали.Явно даде отражение че скоро е преболедувал и имунната му с/ма е била отслабена.Слава Богу вече всичко е наред и детето е спокойно.Дано и при вас мине бързо  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 367
Извинявам се на авторката,че ще използвам темата,но да питам по-опитните.Вярно ли е,че кучешките и кътниците избиват по-трудно или това пак е индивидуално за всяко дете?

# 17
  • Мнения: 1 298
Излизането на някои зъби и при дъщеря ми беше съпроводено с висока температура.
Стигала е 40 градуса.
Аз рядко обаче давам нещо. За разлика от България, тука лекаря нищо не предписва.
Даже ми се скара, че и давам парасетамол. newsm78

# 18
  • Мнения: 770
kokinela според мен не е от зъбките, по-скоро вирус. Отидете на лекар Peace
Извинявам се на авторката,че ще използвам темата,но да питам по-опитните.Вярно ли е,че кучешките и кътниците избиват по-трудно или това пак е индивидуално за всяко дете?
И двете ми деца не са вдигали Т при поникването на зъбките. Вече имат и кътници отгоре и отдолу. Криси мрънка и беше неспокоен 2-3 нощи докато избиха долните, а Сиянка изобщо не се обади. Определено е различно при всяко дете. Дано да нямате проблеми Peace

# 19
  • Мнения: 1 103
На нас ни излезнаха скоро кучешките зъби и малко ми даде зор.
Извинявам се на авторката,че ще използвам темата,но да питам по-опитните.Вярно ли е,че кучешките и кътниците избиват по-трудно или това пак е индивидуално за всяко дете?
Казват че те избиват най трудно но наистина си зависи от детето.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 592
Може и да е от зъби, но не може така с лека ръка да слагаш сама диагнози. За тази работа си има лекари.

# 21
  • Мнения: 2 090
Извинявам се на авторката,че ще използвам темата,но да питам по-опитните.Вярно ли е,че кучешките и кътниците избиват по-трудно или това пак е индивидуално за всяко дете?
При нас вярно излезе.Както казах малко по-напред в темата последните 3 кътника които избиха едновременно бяха ''придружени'' от почти 40 градуса температура,неспокойствие и раздразнителност на детето до неузнаваемост няколко дни преди това.С кучешките не беше чак толкова зле,въпреки че избиха 4-те наведнъж не е вдигал температура,само дето не хапна нищо,ама нищо освен кисело мляко в продължение на една седмица  Sad Rolling Eyes
Нямам наблюдения при други деца как е,но като цяло и стоматолозите казват че никненето на кучешки и кътници е по-болезнено,а вече какви са проявленията-при всяко дете различно.

# 22
  • Мнения: 55
Благодаря ви мами за мнението! Естествено че се консултирам и  с нашата педка! Снощи я търсих , но не вдигна тел., а така се бях уплашила, затова потърсих вас тук! Иначе цяла нощ не спахме, повръщахме и темп. не можахме да смъкнем,  сутринта  вдигна 39,6, отново здраво се изплаших, звъннах пак на педката, и ми предписа ефералган свещички, ако не я смъкне до 2 часа - 10 капки Хексалгин! Докторката дойде у нас, и погледна- гърлото ни е зачервено, гърдичките чисти, и предполага че е някаква стомашно чревна инфекция, предписа ни и свещички против повръщане и ако до неделя не се оправим- минаваме на антибиотик! Иначе цял ден си вдигаме периодично темп. и я смъкваме! Дано тази нощ мине по- спокойна и за мен и за чочка и се оправим  по-скоро!

# 23
  • София
  • Мнения: 44 122
Такава Т от зъби не се вдига, нито пък се повръща от зъби.....най-вероятно е някой вирус, следи я имай готовност и да водиш детето на лекар ако нещата продължават така нищо, че идват съботе и неделя.

Сега прочетох поста ти - бързо оздравяване!!!
А повръща ли още? Разтройство?
По принцип при такива болести е нормално и по 3 дни да се държи висока Т........

# 24
  • Мнения: 55
 ooooh!Усещам вече! Постоянно вдига и сваля Т! Вече и от свещичките не се влияе, само Хексалгина и помага! Заспа и пак ще ски я гушкам до мен тази нощ, смъкна Т, да видим до кога, тати пак ще е изолиран в другата стая! Rolling EyesИначе почти нищо не яде, днес един път се изака, и не беше рядко, дано тази нощ спинка спокойно!Отивам и аз да спинкам, че и бебчето поритва от време на време, явно и него поизтормозих в коремчето, и аз се чуствам адски скапана и се притеснявам! Благодаря ви отново за подкрепата!  bouquet

# 25
  • Мнения: 1 008
Може и да е от зъби, но не може така с лека ръка да слагаш сама диагнози. За тази работа си има лекари.
Peace

# 26
  • Мнения: 2 152
Аз те съветвам да отидеш на лекар.Дали е от зъбите тази Т, няма как да знаеш, а аз лично се съмнявам.

Панадола е вреден заради високото съдържание на парацетамол.
Нурофена съдържа ибопрофен, който няма нищо общо с парацетамола.
Е, и?
На сина ми педиатърка много пъти ми е казвала,че Панадола е "по-изчистен" продукт, каквото и да значи това
Казва,че е много по-добър и подходящ за малки дечица от Нурофена Peace

Бързо оздравяване Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 44 122
Аз те съветвам да отидеш на лекар.Дали е от зъбите тази Т, няма как да знаеш, а аз лично се съмнявам.

Панадола е вреден заради високото съдържание на парацетамол.
Нурофена съдържа ибопрофен, който няма нищо общо с парацетамола.
Е, и?
На сина ми педиатърка много пъти ми е казвала,че Панадола е "по-изчистен" продукт, каквото и да значи това
Казва,че е много по-добър и подходящ за малки дечица от Нурофена Peace

Бързо оздравяване Hug

И нашата така, освен това по-често имало алергични реакции към ибопрофена, а понякога прави и кофти номера Wink

Важното е на детето да му помага...


kokinela - надявам се днес да сте малко по-добре и да не стигате до АБ  Hug Hug Hug

# 28
  • Мнения: 1 013
От никнене на зъбки се вдига висока температура!!! Твърдя това от личен опит! Като казвам висока, имам предвид даже над 39, как иначе да си я обясня ако няма никакви други симптоми на болест, а е в период в който избива зъбче!
Ух, да излизат вече всичките, че се изморих да се шашкам!

# 29
  • Мнения: 266
Извинявам се на авторката,че ще използвам темата,но да питам по-опитните.Вярно ли е,че кучешките и кътниците избиват по-трудно или това пак е индивидуално за всяко дете?
При нас беше точно така,за около 2 месеца изкара кучешките,с много разтройство и Т,а сега ни почнаха кътниците и неразположението продължава.Знам че точно тези зъби пробиват по трудно,защото са доста по големи,а този период си е истински ад за мама и детенце #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт