Бебе на 4 мес. и проблем с TV

  • 3 060
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 308
Малките човеци обожават да се вгледждат в рекламите - шарени, движещи се обекти, сменящи се мелодии. Всичко това за мен пречи на детската психика, на незрялата още нервна система и естествено на очите! Така че...
Това бе и мнението на моя педиатър, когато го попитах дали е вредно гледането на ТВ. Неговият съвет бе, винаги да има нещо пред погледа на детето, когато е пуснат ТВ - играчка или друг шарен предмет, който да му отвлича вниманието.

# 16
  • Мнения: 728
И моя постоянно гледа към ТВ-то даже като го сложа с гръб така си извърта главата само и само да гледа ТВ, че направо се плаша. Почнах да му слагам  през деня одеалцето на рамката на кошарката та да не вижда ТВ-то

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592
Обръщай бебето наопаки.

# 18
  • Мнения: 1 008
Почти всяко бебе минава през такъв етам за зяпа непрекъснато ТВ. Ще премине.
Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 1 522
И нашият телевизор е в стаята, където е бебката, т.е. нашата стая. Незнам дали ме разбра - бебката е при нас - няма си детска стая. Тя от два месеца все в телевизора гледа. Като я кърмя си пускам телевизора малко за фон. И като започнат рекламите тя даже спира да суче и се обръща на другата страна, след малко се сеща, че папкаше и пак се обръща към мен. Решението - вече не пускам телевизор поне докато папкаме и гледам тя да е възможно най-далече от телевизора.


# 20
  • Мнения: 1 428
Почти всяко бебе минава през такъв етам за зяпа непрекъснато ТВ. Ще премине.
Peace
Peace Peace

# 21
  • Мнения: 93
Моята племенница за съжаление от малко бебче по няколко часа на ден гледаше TV и сега на 2.5г. като влезе в стая с TV, първата й работа е да намери дистанционното и да го пусне. А тръгнат ли реклами, няма мърдане. Много зле мисля й влияе всичката тази телевизия, ама няма оправия вече.

# 22
  • Мнения: 1 763
И ние имаме TV в спалнята, само че е малък и бебчо не го вижда от леглото си. Но когато има възможност, се заглежда и му е много интересно. Аз го оставям за по няколко минути да погледа, мисля че така опознава света.

# 23
  • София
  • Мнения: 521
Дъщеря ми също се заглежда по рекламите. Питах педката и тя каза,  че при работата на ТВ-то  се излъчват положителни йони, които всъщност са вредни, но при нас проблема е решен с йонизатор за въздух. Аз не гася ТВ-то. Като и давам играчки и си играем не му обръща толкова внимание.

# 24
  • Мнения: 363
ако телевизорът е със 100херцова честота на опресняване, няма проблем за  детето

# 25
  • Мнения: 9 973
Почти всяко бебе минава през такъв етам за зяпа непрекъснато ТВ. Ще премине.
Peace а и те гледат през ТV-то

# 26
  • София
  • Мнения: 6 363
прочетете малко книжки за отглеждане на бебета.
вредно е за бебето и малкото дете да гледа телевизия - и не само заради очите, даже това е най-малкия проблем. не е важно излъчването, йоните, херците и прочието глупости, които са изписани в темата. вредно е, защото се "зомбират". изпадат в нещо като хипнотичен транс.
можете да минете и без телевизия известно време, няма да ви навреди.

# 27
  • Мнения: 1 049
Не е хубаво, разбира се. Решението е много просто, няма да пускате телевизора докато бебето е в стаята. Peace

# 28
  • Мнения: 1 671
И аз мисля, че е етап, който ще мине. Моят син се заглеждаше така по едно време за около месец, после спря да забелязва телевизора. Вече е на година и половина и ми се иска понякога да се загледа в някое детско, но все още го подминава.

# 29
  • София
  • Мнения: 928
Единственият вариант е да не пускате телевизора. Не само, че е вреден за очите, но и се превъзбуждат. Аз съм ограничила гледането на ТВ до 1 филмче Бейби Айнщайн на ден (когато положението стане нетърпимо  Mr. Green)

Общи условия

Активация на акаунт