Въпрос относно направлението за гинеколог

  • 2 599
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 133
Ох, това са поредните простотии!!!  ooooh!
Няма право да ти отказва направление за потвърждаване на бремеността!!!!  Naughty

# 16
  • София
  • Мнения: 17 592
Изобщо няма подобно нещо. Отиди отново и я помоли за писмен отказ. Обясни, че искаш да отидеш с него в касата, за да спориш с тях. Смятам, че бързичко ще се сдобиеш с направление.

# 17
  • Мнения: 3 695
Дадоха ми направление веднага, щом го поисках. Търси си правата! Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 3 524
Здравейте! Искам да ви попитам кога личните лекари ви издадоха направление за гинеколог, защото моята днес ме върна като ми обясни, че до 12 г.с. касата не ми поема................
ти какво направление й каза че искаш? за преглед няма право да ти откаже Naughty така или иначе ако е ставало дума за женска консултация, вероятно затова ти е казала чак в 12 седмица да идеш- аз не съм чула за ЖК в която да завеждат под 12 седмица.
я иди и си поискай нормално направлеие за гинекологичен преглед най-добре Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 9 973
И моя ЛК веднага ми пусна направление. Даже не ме пита в коя седмица съм.
така е и при мен

# 20
  • Мнения: 77
Благодаря ви за отговорите, момичета!
Знаех си аз, че си е направила икономия жената! Ще ходя да си искам пак.

# 21
  • Мнения: 367
На мен ми даде още в 8г.с. и се записах веднага.Незная защо така ти е казал твоя лекар Thinking

# 22
  • Варна
  • Мнения: 192
Аз отидох дори преди закъснението, защото теста ми се беше позитивирал 3 дни преди това. Само казах "имам положителен тест за бременност" и веднага ми се даде направление - не за записвана за ЖК, а за преглед, с диагноза дисменорея. аз ЖК-то е различно направлението и се дава след потвърждаване на бремеността.

# 23
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Отидох веднага след закъснението, поисках направление и ми дадоха Peace
Не бива да ти се отказва newsm78 ами ако например искаш да отидеш на преглед, въпреки че в НЗОК нищо не може да ме учуди впрочем  Tired

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Оххх, направо ми се повръща с извинение от такива лекари вече. На мен пък преди няколко години ЛЛ (бивш) ми написа рецепта за бяло течение  #Crazy . Не ми даде направление щото той знаел, че течението било от безобидни гъбички и щял да ми напише рецепта. Нямало нужда от специалист  ooooh! . След което отидох на платен преглед естествено, в крайна сметка имах 2 вида бактерии които изобщо не биха се повлияли от Гинодактарина които ЛЛ ми изписа. Такива боклуци не заслужават даже да се изплюеш отгоре им  Twisted Evil

По темата: Аз взех много късно направление за избор на гинеколог - 15 г.с. но не би трябвало да ти отказва такова дори и за един профилактичен преглед  Peace

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 20:42 от Empres

# 25
  • София
  • Мнения: 979
Здравейте! Искам да ви попитам кога личните лекари ви издадоха направление за гинеколог, защото моята днес ме върна като ми обясни, че до 12 г.с. касата не ми поема нищо и аз би трябвало да отида "кешово"(така се изрази), да ми издадат листче за жив ембрион и след 12-та седмица да заповядам за направлението. Може би наистина е така, но ми се вижда супер безумно, нали най-много проблеми се появяват в първите три месеца все пак?!!! Ако пък е вярно, егати системата!
В момента в който отидох за направление ми беше даден такъв - ако не се лъжа в 5 г.с. и в 6 -тата вече си бях избрала наблюдаващата ме лекарка и имах записан час и първата снимка на точицата - не чакай а настоявай да ти дадат - а това е твое решение кога ще си избереш личен лекар който да те следи - може и да не го направиш, но тя е длъжна да ти го даде.  #2gunfire Направо се вбесявам от такива идиоти - най -малко имаш да правиш изследвания в първото тримесечие - ако иска тя да ти даде направленията - обикновенно ги кътат - бързо ще размисли  Joy

# 26
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Някъде към 8-9 г.с. ми даде направлението. Само ме попита дали съм направила тест и аз й казах, че съм правила и е положителен.
А джи пи-то ти няма за какво да ти отказва, така или иначе тези направления не му влизат в общата бройка за месеца.

# 27
  • София
  • Мнения: 141
Моля ви, помогнете ми.
За установяване на бременността отидох на частно. В момента съм в 8 г.с.
Тъй като обаче исках да ходя на лекар, който да ми следи бременноста, отидох при личния лекар и той веднага ми даде направление за гинеколог за програма "Майчино здравеопазване" (не съм му обяснявала, че вече съм ходила на лекар и т.н.) До тук добре, обаче реших да се обадя в кабинета на гинеколога и от там ми записаха час чак след месец, като ми обясниха, че ЖК започва след третия месец. Казаха ми също, че изследванията се правят след третия месец.
Имало вариант личния лекар да ми смени направлението с някакво друго с цифри 1 или 2 и тогава евентуално да отида по-рано.
Знаете ли за какво става въпрос? Ще ми се да отида при някой, който да ме поеме, още повече, че миналата седмица имах кафяво зацапване и ми изписаха Дуфастон.


# 28
  • Мнения: 1 170
Здравейте! Искам да ви попитам кога личните лекари ви издадоха направление за гинеколог, защото моята днес ме върна като ми обясни, че до 12 г.с. касата не ми поема нищо и аз би трябвало да отида "кешово"(така се изрази), да ми издадат листче за жив ембрион и след 12-та седмица да заповядам за направлението. Може би наистина е така, но ми се вижда супер безумно, нали най-много проблеми се появяват в първите три месеца все пак?!!! Ако пък е вярно, егати системата!

Явно става дума за различно направление Peace . Поискай си правилното, 'щото иначе голямо мотане пада (казвам от личен опит ooooh! ). А че пестят направления- две мнения няма, за съжаление Tired

# 29
  • Мнения: 4 753
Само отидох и казах, че май съм бременна и веднага ми издадоха направление... но то мисля, че се води не направление за гинеколог, а за ЖК... не могат да ти го отказват...  Peace

Общи условия

Активация на акаунт