Фотография 24 епизод

  • 26 736
  • 624
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 915
Последно включване преди да заминем за празниците. 

Лоис
- страхотно глухарче, много, много ми хареса!

Дамаянти - чудесни снимки имаш, виждам голям напредък като идейност, композиция! Черно-белите на лулуто ми харесаха много - изчистени кадри. При седналата Лулу - наистина повече въздух отгоре и може би кроп вдясно.

Муцунка, велкоме бак.   Laughing Разкошна снимка на Муцунчо! Много е пораснало момчето. 

Вечи, първата снимка ми харесва най-много. Допада ми светлината там. На шапкените снимки ми е твърде силно слънцето.

Джеми - рибката, Zoe, Best Friends - фаворити. С широкоъгълен ли е последно-споменатата? Разкошни цветове, острота и изчистеност.

Толкова от мен, приятна почивка на всички. Ще очаквам и чудесни снимки.  Simple Smile

# 121
  • Мнения: 1 909
Фрида, тук ако не се похвали човек - къде?  Давай смело!  Mr. Green
Виж, за снимките от Гърция - умствено ги сравнявах с миналогодишните ти, там, където описваше как луната а-ха да цопне в морето. А може и слънцето да беше, не помня точно.  newsm78 Grinning
Повечето гръцки са на ярка дневна светлина и ми се губи детайл и цвят - това имах предвид.
Не знам при Никона как е, аз в такива случаи на моята камера използвам опцията за Landscape. И цветовете стават наситени и то доста, особено в допълнение с RAW.
В този албум панорамните снимки не са обработвани,  както и в този, винетирането си е от обектива.

Аз все още обработвам снимките с Lightroom, събирам пари за Photoshop.
На Цезар на тази съм дала fill light +22, винетиране -54, clarity +73.
Taзи е снимана с 50мм 1.4, на бленда 5.6 и пак стана доста светла. Обработката е Tint +11, Vibrance +38, Brightness -6, Fill light -8, Exposure -0.47, Black clipping -15.
Taзи е снимана на Landscape модус и съм добавила Fill light +17 и винетиране +81.

Разкажи малко за Тасос, как беше на Никон феста, какво точно имаше, правихте? Интересно ми е да чуя.

Луиза, все забравям да кажа, че глухарчето много ми харесва. Ама много  Hug

Фрий, френдовете са с широкоъгълния, да. Останалите са с 50мм - много трудно го махам от камерата него  Mr. Green
За каква почивка говориш ? Днес е едва сряда  Joy

Последна редакция: ср, 30 апр 2008, 09:21 от geminarius

# 122
  • Мнения: 11 336
За каква почивка говориш ? Днес е едва сряда  Joy

Хахаха, при вас не се ли почива? Ние пак сме с дълго вохененде - 1 май, Ден на бащата и един откраднат петък.
Сара и Цезар - страхотни и двете, особено втората!
Снимките на Мирел са правени след 17 ч при слънце през переста облачност. Правих няколко опита, от които тези са най-сполучливите. Снимах на режим А, без филтър. Сигурно с филтър щеше да е по-добре. Това забравих да си поръчам заедно с обектива.

# 123
  • Мнения: 1 909
Вечерница , тук на първи май в някои кантони се почива, в някои обаче не. Добре, че ме подсети, да напазарувам  Mr. Green

Като снимаш на автоматическите режими, цветовете на снимките не ти ли стават по-плоски като цяло, по-белезникави?

# 124
  • Мнения: 11 336
Вечерница , тук на първи май в някои кантони се почива, в някои обаче не. Добре, че ме подсети, да напазарувам  Mr. Green

Като снимаш на автоматическите режими, цветовете на снимките не ти ли стават по-плоски като цяло, по-белезникави?
Не съм забелязала разлика. При Никона има настройки в менюто как искаш да са ти цветовете - нормални, наситени или преситени. В началото на опознаването поради невнимание бях включила на преситени цветове. От известно време съм го оправила на нормални и ако искам да изглеждат по-ярки, в ЛР им пускам леко сатурация.
На теб ЛР на английски ли ти е? Защото моя е на немски и като писа кои опции ползваш, се затрудних да си ги представя някои как са на немски.

# 125
  • Мнения: 1 909
LR ми беше на немски в началото, но гледах разни видеоматериали, а те са само на английски и аз нищо не вдявах, затова го смених на английски, та да не се лутам из настройките.
Clarity е яснота, Vibrance ти е Lebendigkeit, Fill light - Beleuchtung се пада второто след Exposure (във второто разделение, след Weissabgleich).
Tint е Farbstich, Farbton; clip e schneiden, Abschnitt, т.е. там съм намалила черното, понеже в RAW става по-плътно.
Ако има друго, питай.

# 126
  • Мнения: 11 336
LR ми беше на немски в началото, но гледах разни видеоматериали, а те са само на английски и аз нищо не вдявах, затова го смених на английски, та да не се лутам из настройките.
Clarity е яснота, Vibrance ти е Lebendigkeit, Fill light - Beleuchtung се пада второто след Exposure (във второто разделение, след Weissabgleich).
Tint е Farbstich, Farbton; clip e schneiden, Abschnitt, т.е. там съм намалила черното, понеже в RAW става по-плътно.
Ако има друго, питай.
Много благодаря! Светна ми пред очите   bouquet
Общо взето и аз тези опции ползвам, като от време на време си играя с плъзгача за температурата и наситеността на цветовете.

# 127
  • София
  • Мнения: 983
Здравейте на всички  Hug
Както си му е редът - пуснаха ми нета точно преди да замина (При нас някакви кретени непрекъснато режат кабелите и направо ме откъснаха от света ). Нямам време да коментирам, че ме чака багаж да стягам. Дано в Плевен има нет, че да разгледам какво сте правили тия дни.
Целувки ви и до скоро  Hug

P.S. Джеми, тук се събраха 10-тина почивни дни на куп (в зависимост от работодателя - за някои с малка пауза  Mr. Green)

# 128
  • Мнения: 1 593
здравейте пак и от мене
много хубави неща сте пуснали - ще коментирам тези дни във Фликър

Последна редакция: чт, 01 май 2008, 00:16 от Jenna

# 129
  • Мнения: 1 052
Ми беше много хубаво.
Заминахме в петък 8.30 сутринта, към 3-4 бяхме във Филипи, там го откриха, после в Кавала ни пуснаха за малко да се пошляем. От снимките на другите виждам, че са се качвали доста нагоре, ние стояхме близо до автобуса, защото Фрид носеше цяла раница и лаптоп. После ферибота, после на Тасос по тъмно. На другият ден обикаляхме острова и имаше спирки, където снимахме. Време за снимки бе в активната част на деня. После по тъмно или смръчаващо се в хотела. На третият ден бяхме в хотела до 1, после път. Това е.
Бе прекрасно за мен защото бе много добре организирано, все пак видяхме и почувствахме атмосферата. За мен бе важно, защото бяхме и като влюбени гълъбчета.
Тестваха се различни обективи и апарати. Аз ползвах обективи.
Това, което съм качила до момента е избрано 80 % от първия диск. Има още 20 % и още един диск.  Grinning
Чакам да ми се оправи компютъра.
Джена, първата е много хубава. Леко изправи хоризонтала.

# 130
  • Мнения: 1 593
пак аз...
влязох да отговоря на lemonDesi за А350. Деси, ние имахме Сони А100 - не е никак лош, това, което при нас се оказа проблем е липсата на широк избор от обективи за Сони (сравнено с Никон и Канон). По въпроса 300 и 350 - препоръките, които съм чела по нет-а, е да се вземе 300, освен ако високата резолюция не ти е абсолютно необходима (да печаташ постери например), иначе толкова висока резолюция е само проблем според мене - файловете стават безкрайно  големи...

по въпроса за интуитивността - според мене Никон е по-интуитивен, според мъжът ми - Сони - явно си е до човек...  Peace

Последна редакция: чт, 01 май 2008, 00:17 от Jenna

# 131
  • Мнения: 2 962
Jenna  снимките ти са прекрасни! Светлината,настроението ... Поздравления!

# 132
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 728
Благодаря ти, Jenna  Hug
Бюджетът ми е ограничен, затова съм се затормозила така.
Между другото, възможно ли е да има такава огромна разлика в цените на едно нещо в Щатите?
Моята приятелка ми прати един сайт, според който един артикул може да варира в границите на +- 300 долара  newsm78 в зависимост от това, кой го продава.
Видях една алфа700 за 999 долара - с два китови.
Ако това е истина, направо я грабвам нея, защото при нея не става въпрос за ентри левъл, а за съвсем друго ниво,
въпреки по-малкото мегапиксели (те не са за мен от значение). Ако не е така  - ще си взема 300-ката, и някое по-свестно обективче. Обичам да снимам макро, сигурно ще се спра на такова.
А иначе от Н9-ката няма да се откажа, тя си ми е вярно другарче  Wink
Снимките ти са като за списание  Peace

Последна редакция: ср, 30 апр 2008, 20:47 от LemonDesi

# 133
  • София
  • Мнения: 6 743
И аз за последно се включвам преди да отпътуваме  Hug
НИе инцидентно и в последния момент решихме и заминаваме на "Фото-Форум Фест"  в Царево  Laughing Няма ли някоя от вас записала се  Mr. Green Фрида?
Благодаря ви много за коментарите  Hug Лулу както знаете обикновено е зад апаратното устройство  Mr. Green , и се чувстваше адски неловко, но ние настояхме  Hug 

Джем, МНОГО си харесах Сара с кучето и интересния ракурс  Heart Eyes Просто ме плени  Hug Не, че другите са лоши, просто тази ми легна на сърце  Hug Маргаритката СЪЩО   bouquet

Jenna, чудесни снимки!Думи нямам!!!
Аз така и не се запознах с този Лайтрум - много странен ми е, а и като не знам английски съвсем не става  Mr. Green

И все се каня да питам, какво все ви вади очите тоз хоризонт  Mr. Green - може да е решение на фотографа  Crossing Arms Whistling Mr. Green

# 134
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Дамянти, прекрасно прекарване ви желая!:) Hug

Общи условия

Активация на акаунт