таткото да присъсва на раждането...

  • 7 666
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
 навсякъде чета че за да присъства таткото на раждането трябва да се плати , някой има ли опит в такава ситуация? А и да няма бих искала да чуя и вашето мнение -според мен това не бива да се случва бащата има право да присъства на раждането на детето си.Знам че в други държави не е така(не се заплаща)
мисля че нямат право да взимат пари за това- нечовешко. сякаш му ограничават правата

# 1
  • Мнения: 636
Нищо не можеш да направиш, ако искаш - плащате и това е ! Така е в България  Crazy
И да в други държави не се плаща  Peace

# 2
  • Мнения: 1 067
Да в държавните болници присъствието на таткото се заплаща.  Crossing Arms

Много неща трябва да се променят в здравеопазването в тази посока,но държавата отказва да се учи от развитите страни. Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 26
сега продължавам да чета и пишат че не се плащало присъствието на бащата , а консумативите ....какви са тези консумативи за 100 или 200 лв ??? #Crazy после как да искаш да родиш  вБГ

# 4
  • Мнения: 636
Абе, баш присъствието си му се плаща !

# 5
  • Мнения: 11 479
Има болници, в които присъствието на бащата не се заплаща.
И чак пък нечовешко....

# 6
  • Мнения: 6 993
Ми не е много човешко, заради искането ми той до присъства, се разделих с 1200 лв.
Да, самото му присъствие е само 200, но за да присъства, трябва да си във ВИП родилно –още 200, а за да си във ВИП родилно, трябва да избереш екип - още 900. Ау, даже 1300 били  Mr. Green Тина Киркова, миналата година. Но пък явно зависи от доктора, на съседката в стая лекарката беше пуснала таткото и после не го беше фактурирала. И и беше казала да не казва на никого, че е присъствал.

# 7
  • Мнения: 636
Има болници, в които присъствието на бащата не се заплаща.
И чак пък нечовешко....

Да и цената за раждане е такава, че направо си включва "безплатно" присъствието на бащата  Mr. Green Все тая е. И да не е нормално да се краде така от хората, какво има да се заплаща присъствието на бащата, що за глупост ?! И естествено само в България  Wink

# 8
  • Мнения: 11 479
Окръжна болница Пловдив - държавна, плащаш ВИП родилна (от порядъка на 100-200 лв., ако някой иска конкретната цена, ще си изровя записките), бащата може да присъства без допълнително заплащане.
Всичко си има цена, разбира се, безплатен обяд никъде няма. По тази логика, нечовешко е и да плащаме, за да родим.

# 9
  • Мнения: 636
Че какво е човешкото да се плаща за раждане, ако майката е здравно осигурена жена ?!  Mr. Green Но за БГ е нормално разбира се ! В Испания не съм платила една стотинка нито за преглед, нито за изследване, нито за раждането и присъствието на бащата с първото ми дете, като при това съм работила тук само 1 година !

# 10
  • Мнения: 11 479
Тук навлизаме в темата за осигуровките, които се плащат в различните държави и за социалната политика на конкретната страна, която тема е необятна....

# 11
  • Мнения: 636
Да, ето че има безплатен обяд, но не и за БГ  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 11 479
Има - да не мислиш, че всичкото роми си плаща, за да ражда? Просто различни са безплатните неща.

# 13
  • Мнения: 636
Моме, ти каза че няма, не аз !  Peace
Цигани не желая да коментирам, цялата ни държава е циганска ! За това всички българи си плащат, а държавата ни ги прави на балъци !

# 14
  • Мнения: 11 479
Искам да покажа, че не можем да разглеждаме нещата като черно-бели Wink Така де, каквото имах да кажа, го казах.

Общи условия

Активация на акаунт