таткото да присъсва на раждането...

  • 7 677
  • 95
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 304
Моя приятелка искаше бащата да присъства и трябваше да заплати за това избор на екип в Тина Киркова срещу 500лв тогава (а тъпата доктора я напъна на 6 см разкритие). Това става 2007г. Когато аз бях бременна в Майчин дом – София се оказа, че не е нужо да избирам екип, а може бащата да присъства срещу 35 лв. (2009г). Вярно ВИП стаята не беше нещо специално, просто отделно помещение, където и таткото да може да влезе. Ама последното нещо което те интересува, когато бебето излиза от теб е дали има плочки или дали таванът е боядисан Simple Smile. Иначе впоследствие разбрах, че е много положително бащата да присъства на раждането, понеже има един свидетел и докторите не си позволяват да се държат лошо с родилката (факт, че аз като раждах все едно бях дъщеря на доктора, такова беше отношението, а даже не познавах никого). Но пък моята приятелка, въпреки наличието на съпруга ѝ понесе някакви грубости от екипа. Не знам, виж как е, ако в Майчин дом е пак така - някаква малка сума еднократно само за въпросната отделна стаичка, където да може да влезе таткото, определено си струва. А и не само, после 2 часа лежиш в стаята и подкрепата на мъжа до теб е безценна, най-вече при първо раждане, когато си съвсем дезориентирана и уплашена. Аз даже мисля, Живот и Здраве, като имам второ дете да викна някой приятел да присъства уж, че е таткото. Така де, за застрахова Simple Smile

# 31
  • Мнения: 2 850
Това последното не го разбрах Crazy предпочиташ твой приятел мъж (или приятелка мъжкарана?!) да присъстват, та ще лъжеш, но не и бащата? newsm78

# 32
  • Мнения: 79
Моя приятелка искаше бащата да присъства и трябваше да заплати за това избор на екип в Тина Киркова срещу 500лв тогава (а тъпата доктора я напъна на 6 см разкритие). Това става 2007г. Когато аз бях бременна в Майчин дом – София се оказа, че не е нужо да избирам екип, а може бащата да присъства срещу 35 лв. (2009г). Вярно ВИП стаята не беше нещо специално, просто отделно помещение, където и таткото да може да влезе. Ама последното нещо което те интересува, когато бебето излиза от теб е дали има плочки или дали таванът е боядисан Simple Smile. Иначе впоследствие разбрах, че е много положително бащата да присъства на раждането, понеже има един свидетел и докторите не си позволяват да се държат лошо с родилката (факт, че аз като раждах все едно бях дъщеря на доктора, такова беше отношението, а даже не познавах никого). Но пък моята приятелка, въпреки наличието на съпруга ѝ понесе някакви грубости от екипа. Не знам, виж как е, ако в Майчин дом е пак така - някаква малка сума еднократно само за въпросната отделна стаичка, където да може да влезе таткото, определено си струва. А и не само, после 2 часа лежиш в стаята и подкрепата на мъжа до теб е безценна, най-вече при първо раждане, когато си съвсем дезориентирана и уплашена. Аз даже мисля, Живот и Здраве, като имам второ дете да викна някой приятел да присъства уж, че е таткото. Така де, за застрахова Simple Smile
защо ще лъжеш ,уж че е таткото за добро отношение ли егати и логиката  Joy

# 33
  • София
  • Мнения: 4 304
Извинете ме, трябваше да поясня. Аз съм самотна майка, нямам мъж до себе си и понеже не искам такъв повече, възнамерявам в бъдеще да си направя инсеминация от донор. А понеже наистина видях отношението, когато има друг човек в залата си мислех да викна един приятел за подкрепа Simple Smile

# 34
  • Мнения: 351
Моя приятелка искаше бащата да присъства и трябваше да заплати за това избор на екип в Тина Киркова срещу 500лв тогава (а тъпата доктора я напъна на 6 см разкритие). Това става 2007г. Когато аз бях бременна в Майчин дом – София се оказа, че не е нужо да избирам екип, а може бащата да присъства срещу 35 лв. (2009г). Вярно ВИП стаята не беше нещо специално, просто отделно помещение, където и таткото да може да влезе. Ама последното нещо което те интересува, когато бебето излиза от теб е дали има плочки или дали таванът е боядисан Simple Smile. Иначе впоследствие разбрах, че е много положително бащата да присъства на раждането, понеже има един свидетел и докторите не си позволяват да се държат лошо с родилката (факт, че аз като раждах все едно бях дъщеря на доктора, такова беше отношението, а даже не познавах никого). Но пък моята приятелка, въпреки наличието на съпруга ѝ понесе някакви грубости от екипа. Не знам, виж как е, ако в Майчин дом е пак така - някаква малка сума еднократно само за въпросната отделна стаичка, където да може да влезе таткото, определено си струва. А и не само, после 2 часа лежиш в стаята и подкрепата на мъжа до теб е безценна, най-вече при първо раждане, когато си съвсем дезориентирана и уплашена. Аз даже мисля, Живот и Здраве, като имам второ дете да викна някой приятел да присъства уж, че е таткото. Така де, за застрахова Simple Smile
защо ще лъжеш ,уж че е таткото за добро отношение ли егати и логиката  Joy


А, защо не Thinking Ако, Светулчица, смята, че така ще е по-спокойна за отношението на лекарите; пък и ето ти още един бонус- морална подкрепа от приятел  Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 2 850
Извинете ме, трябваше да поясня. Аз съм самотна майка, нямам мъж до себе си и понеже не искам такъв повече, възнамерявам в бъдеще да си направя инсеминация от донор. А понеже наистина видях отношението, когато има друг човек в залата си мислех да викна един приятел за подкрепа Simple Smile
О Embarassed и аз съм самотна майка,  обаче това не ми дойде наум. Още едно доказателство, че съм куха лейка.
Да ви кажа при мен присъствието на бащата само щеше да ме изнерви. Верно, че и отношенията ни бяха скапани, но и да не бяха, пак съм най-спокойна сама. Избрах си страхотен лекар Hug с него се чувствах сигурна.

# 36
  • Мнения: 6 766
В болницата, в която раждах, за присъствие на бащата имаше такса 80 лв. Никога не съм искала мъжа ми да присъства. Радвам се, че не беше там.
Дано поне парите от разни такива такси ги използват за ремонт на базата, защото е срамота да раждаш и да се възстановяваш сред мизерия.

# 37
  • Мнения: 2 588
Не съм се замисляла дали е редно да се плаща за присъствието на таткото. Преди години един АГ от Шейново каза, че за него лично е смешно присъствието на бащата и съм запомнила думите му :"Умирам от смях като вляза в залата, той- екипиран с маски, шапки, калцуни, а аз бързам и влизам с калните обувки от улицата....И каква е ползата от него, най-много да държи мокро памуче и да мокри устните на майката, ами ако припадне, нали и за него трябва да се погрижим и така понякога губим ценно време за нещо друго по-спешно" hahaha Joy.
Моят съпруг няма да присъства на раждането, категорична съм, колкото и да се страхувам и да ми е нужен тогава. Това е момент само между мен, детето и персонала и мястото му не е там. Вярно, че има мъже, които започват да ценят и уважават повече жените си след подобни гледки, но моят по-скоро би се отвратил необратимо спрямо мен, после може да не иска да ме докосне, знам ли Thinking Не мога да му го причиня, пък и не е нужно да чува в родилната зала как го псувам за всичко hahaha

# 38
  • Мнения: 57
И аз се възмущавах от това, че се иска допълнително заплащане, но няма какво да се лъжем - в нормалното родилно има поне още 4 жени с теб на съседните легла. Къде по-точно да вкараш мъж без усложнения за околните? Къде по-точно да денат мъжа ти, докато останалите 4 жени са се разкрачили целите омазани в какво ли не, докато им проверяват за н-ти път разкритието? Как да не се наложи да се плаща за т. нар. "вип зала" и присъствие, което усложнява нормалния поток на работа на екипа?
При първото си раждане много се чудих дали мъжът ми да присъства. Оказа се абсолютно безсмислено, особено когато е позволено да дойде веднага да види детето си. Какво да прави да виси там като сопол 12 часа и повече да те слуша как пръхтиш като кон от болка, как го проклинаш заради ситуацията, до която те е докарал и когато не можеш да търпиш никой около себе си? Да види едно кило кръв и плацента и  накрая докато те шият без упойка (да, така се случи с мен) и се друсаш цялата като епилептично животно? Красота. Аз самата не бих издържала да се гледам отстрани, камоли да гледаш някой на който адски държиш в такова безпомощно и гнусно изглеждащо състояние. Това си е лично твое решение, де, хора най-различни. Аз съм се убедила, че нищо красиво не е пропуснал.

# 39
  • Мнения: 559
А не може ли просто да се сложи някакъв параван или завеси между родилките ? Като гледам на никоя не и прави впечатление, че ражда с още няколко жени в една зала и няма никакво лично пространство , сякаш сме в някоя слабо развита Африканска държава!
 

# 40
  • Мнения: 57
В Тина Киркова май бяхме 5 легла, ще те излъжа, това ми беше най-малкият проблем и не съм броила Simple Smile Едната мацка се гърчеше от болки вече 12-ти час на окситоцин, и параван й извадиха (да не фрапира нас по-скоро, ама пак си я чувахме), ама тя не знаеше много къде се намира и й беше все тая. Всеки гледа себе си в тоя момент, аз даже лицата на лекарите не помня. Но ако ми се мотае нечий си неадекватен мъж и ме зяпа, виж, него ще забележа и хич няма да се накефя Simple Smile

# 41
  • Мнения: 559
Съжалявам, но това не е нормално и никъде в Европа, няма да видиш 100 родилки в една зала!
Знам че в Бг така сме свикнали, но това не значи че е нормално! Това е един от най съкровените моменти в живота на една жена и би трябвало да го споделя с най близките си, а не с някакви непознати ...
За мен това е повече от унизително!

# 42
  • Мнения: 57
Мисля, че в Майчин дом, след ремонта, всичко е в отделни зали, но може и да греша. Разгледай болниците и си избери тази, която ти подхожда най-много на очакванията и в която би се чувствала най-добре. Мен лично присъствието на други жени в същото положение ми действаше успокояващо, приказвахме си, правихме си компания, помагахме си дори само с идеи как да ни е по-леко на положението. Само да вметна, че не съм най-социалният и нуждаещ се от постоянни контакти човек. В същия ред на мисли ми беше добре и в стая с още две момичета (с които раждахме заедно). Бяхме си като бойни другари от казармата. Можеш да се изкъпеш, докато бебето спи, защото знаеш, че има кой да му обърне внимание, кой да ти подаде шампоана, ако щеш. Във ВИП стая това би ми липсвало (иначе много се чудех дали да не си взема, сега ми се покрива и от допълнителното здравно, но някакси бих се чувствала като кукувица). За самото раждане отиваш на специалния стол, до теб има още един, но за всички часове, които си отвисях там, не видях да се засекат две бременни едновременно. Но това, че си седиш разкрачен и на теб ти се разкрачват още 4 жени докато дойде този момент си е факт. Моето легло даже беше срещу вратата, с краката към вратата, но грам не ми пукаше (от тогава срам от нищо нямам). Ще успееш да намериш болницата точно за теб, има най-различни от държавни до частни, с най-различни нагласи, разбирания, устроеност и практики. Hug

# 43
  • Мнения: 613
Мисля, че в Майчин дом, след ремонта, всичко е в отделни зали, но може и да греша. Разгледай болниците и си избери тази, която ти подхожда най-много на очакванията и в която би се чувствала най-добре. Мен лично присъствието на други жени в същото положение ми действаше успокояващо, приказвахме си, правихме си компания, помагахме си дори само с идеи как да ни е по-леко на положението. Само да вметна, че не съм най-социалният и нуждаещ се от постоянни контакти човек. В същия ред на мисли ми беше добре и в стая с още две момичета (с които раждахме заедно). Бяхме си като бойни другари от казармата. Можеш да се изкъпеш, докато бебето спи, защото знаеш, че има кой да му обърне внимание, кой да ти подаде шампоана, ако щеш. Във ВИП стая това би ми липсвало (иначе много се чудех дали да не си взема, сега ми се покрива и от допълнителното здравно, но някакси бих се чувствала като кукувица). За самото раждане отиваш на специалния стол, до теб има още един, но за всички часове, които си отвисях там, не видях да се засекат две бременни едновременно. Но това, че си седиш разкрачен и на теб ти се разкрачват още 4 жени докато дойде този момент си е факт. Моето легло даже беше срещу вратата, с краката към вратата, но грам не ми пукаше (от тогава срам от нищо нямам). Ще успееш да намериш болницата точно за теб, има най-различни от държавни до частни, с най-различни нагласи, разбирания, устроеност и практики. Hug
Раждах в Майчин дом преди 3 месеца. Самичка си в стая.

# 44
  • Мнения: 6 365
Аз случих на празна родилна зала, само едно момиче влезе за запис на тонове, та малко ми беше неприятно, гледах да не я шашна, щото при мен раждането вече беше напреднало.

Като се замисля, можеше и таткото да е там, беше си като за Дискавъри Ченъл- хем драма, хем лесно и без много викове и кървища. Показно направо. Ама като не знам предварително дали ще е така...

За след раждане двечки в стая е идеално.

Общи условия

Активация на акаунт