за фалита на една банка

  • 45 528
  • 293
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 5 737
Току що обявиха,че банката ще сезира всички органи и ще се търси виновника за слуха Laughing

# 271
  • Мнения: 11 315
Ами тази галопираща инфлация няма да им ги направи кой знае колко големи в друга банка.

Да, но в момента не е галопираща. Simple Smile
Висок процент е, но е в рамките на нормалното.
Добре, че е валутния борд. Иначе ще се повтори 97 г. ooooh!

# 272
  • Мнения: 523
МБТР?
Преди 3 години фалира една банка в БГ, забравих името.... Вложителите си получиха навреме парите. Не е имало никакъв проблем с изплащането им от Фонда за гарантиране.

Да, МБТР беше.

# 273
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Имали санкции за подклаждане на психоза  newsm78.Искрено се надявам да има.
има и то доста сериозни!

Ох, цял ден чета как заплашваш и вече се ядосах. Хайде ако обичаш цитирай закона и санкциите към него. То за клюкарстване в клюкарника на бг-мамма голяма санкция ще да е предвидено!

По темата- какво ще се случи с ПИБ вече никой не знае- всичко е в ръцете на масите. Лудост, глупост- така е! Не е новина, че банката си имаше известни проблеми и това не сме го измислили тук във форума. Не е новина и че слуха не е пуснат първо тук и дори не е ясно дали е слух. Аз искрено се надявам ситуацията да се поуспокои, защото целият банков сектор тръпне и се кръсти и с право.

# 274
  • Мнения: 335
Гледам от дни наред в съдържанието темата "За фалита...".
Но за пръв път влизам в нея - да видя кое-как с този слух.

Не разбрах верен ли е или не.
Но разбрах къде си държат парите огромна част от потребителите тук.
Че и на кого колко са влоговете му се ориентирах.
Добре, че съм един положителен човек  Laughing

ПП Като знам от други теми кой чий астрален близнак е, къде живее (барабар с познанията за кухнята, спалнята, банята... му), как изглежда "като булка", как изглежда мъжО му и т.н. и т.н , си викам - я по-добре да чета темите за "новите измами"...


# 275
  • Мнения: 1 251
Леле, колко сте изписали днес по този повод-то е ясно, че народа вярва на какво ли не (поне част от тях, особенно ако има и препатили от предишните години на банкови фалити), но според мен трябваше наистина по-рано да има такива официални изявления на банката, БНБ, Станишев и т.н.

Но едно е факт, сега се пуска слух за фалит на ПИБ-верен или не-ние не знаем, но като фалира преди време МБТР колко от вас чуха и разбраха, а някой даже и не са чули, че е имало такава банка!

# 276
  • Мнения: 3 794
Според мен това е слух. Ужасно глупаво се държи българина в тази ситуация, може би наплашен от кризата през '97 (когато аз бях на 12 - та не помня много, но беше трудно). И ето, някой пуска слух, според мен ( а и не само) с цел да подбие цените на акциите и сигурно да купи изгодно една превъзходна банка, с развита клонова система и прочие. Аз лично няма да си тегля парите...искрено се надявам повечето хора да помисля трезво и да не предизвикват съдбата с глупавите си постъпки...ама,че сме стадо!

# 277
  • Мнения: 523
Катюша, наказание за невярна информация, уронваща престижа на банката има. Доста солено, даже и за престъпление може да го считат. Има се предвид и разпространяване чрез средства за масова информация. Справка - Закона за банките.
Холограма, не знам кого визираш, но държа да подчертая, че пари в ПИБ нямам. Дала съм хипотетичен пример. ПИБ не са ми били никога банка - фаворит. Wink

# 278
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 422
Ох, цял ден чета как заплашваш и вече се ядосах. Хайде ако обичаш цитирай закона и санкциите към него. То за клюкарстване в клюкарника на бг-мамма голяма санкция ще да е предвидено!

Много лесно се ядосваш! Написала съм го по един път в 2-те теми за ПИБ значи общо 2пъти.

# 279
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
"Българска народна банка няма никакви притеснения по отношения ликвидността и платежоспособноста на ТБ Първа Инвестиционна Банка АД, каза за Дарик Румен Симеонов, подуправител на финансовата институция. От надзорна гледна точка банката нито има наложени санкции досега, нито има отклонение от регулацията.
Това потвърди пред DarikFinance.bg и Мая Георгиева, изпълнителният директор на ПИБ, по повод зачестилите слухове, че банката е в ликвидна криза и e пред фалит.
На въпрос на медията верни ли са информациите, че към банката проявяват интерес големи международни инвеститори, тя отговори, че интерес определено има и то от страна на големи финансови институции. Мощни инвестиционни банки като JP Morgan, Merriil Lynch и Morgan Stanley идват със списък от големи инвестиционни проекти за България, които включват заинтересовани големи банки, които искат да купят ТБ Първа Ивестиционна Банка АД. Дали обаче това ще се случи, могат да ви кажат единствено нашите мажоритарни акционери, каза още Георгиева.
За първото тримесечие на 2008 г. ПИБ обяви ръст на печалбата си от 49% до 15,07 млн. лв. Активите на финансовата институция към края на тримесечието възлизат на 4,07 млрд. лв., или понижение от 3,2% от началото на годината, дължащо се на спад в стойността на вземанията от банки и финансови институции, инвестициите на разположение за продажба и финансовите активи държани до падеж.
При вземанията от клиенти бе отчетен ръст от 0,5% до 2,78 млрд. лв. Паричните средства и вземанията от централни банки се повишават с 18,5% за трите месеца до 721,21 млн. лв."

# 280
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Катюша, наказание за невярна информация, уронваща престижа на банката има. Доста солено, даже и за престъпление може да го считат. Има се предвид и разпространяване чрез средства за масова информация. Справка - Закона за банките.
Холограма, не знам кого визираш, но държа да подчертая, че пари в ПИБ нямам. Дала съм хипотетичен пример. ПИБ не са ми били никога банка - фаворит. Wink

Ха-ха-ха...това ли ти е средството за масова информация ooooh!. Последното е вестник, телевизия и радио- кое от бг- мамма е това?????То заради това нямаше публикации в истинските средства за масова информация за слуха до официалното изявление...

Пък вие си живейте, в който екшън филм искате  Stop.

# 281
  • Мнения: 523
Катюша, наказание за невярна информация, уронваща престижа на банката има. Доста солено, даже и за престъпление може да го считат. Има се предвид и разпространяване чрез средства за масова информация. Справка - Закона за банките.
Холограма, не знам кого визираш, но държа да подчертая, че пари в ПИБ нямам. Дала съм хипотетичен пример. ПИБ не са ми били никога банка - фаворит. Wink

Ха-ха-ха...това ли ти е средството за масова информация ooooh!. Последното е вестник, телевизия и радио- кое от бг- мамма е това?????То заради това нямаше публикации в истинските средства за масова информация за слуха до официалното изявление...

Пък вие си живейте, в който екшън филм искате  Stop.

О, съжалявам че трябва да го кажа, но и тези познания не са ти много пълни Stop

# 282
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Там където си може нет-а да е СМИ, но в Бг законно още не е ooooh!...

# 283
  • Мнения: 523
Там където си може нет-а да е СМИ, но в Бг законно още не е ooooh!...

Не си наясно наистина. Точно за БГ говоря. Даже има и примери точно в България.

# 284
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Там където си може нет-а да е СМИ, но в Бг законно още не е ooooh!...

Не си наясно наистина. Точно за БГ говоря. Даже има и примери точно в България.

Дай ги де!
/и ако може подведена под отговорност масмедия в нет-вариант, не копие на вестник, радио или ТВ/

Общи условия

Активация на акаунт