падане от леглото

  • 17 238
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Първото падане на Виктор от леглото го преживях много тежко .. Но после някак си свикнах, толова често взе да пада, че са го вдигам поотупвам и забравям....
Следи за необичайна сънливост, повръщане....

Същата работа. Като чух първото туп от спалнята си мислех, че ще умра от притеснение, но за щастие нямаше нищо. Бебчетата са по-жилави отколкото ги мислим, ако не повръща и не е сънливо, една цицина нищо не е, тепърва ще има цицини, рани, драскотини.... то така се расте  Peace

# 16
  • Мнения: 23
няма страшно щом си е паднала на 4елото-най много да и се вдигне цицина,страшното е ако си падне на тила thumbsup

# 17
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ние паднахме също от леглото точно на 4 месеца. Наблюдавах за повръщане или неспокойство, но като цяло нищо ни нямаше.

# 18
  • Мнения: 266
Палавникът ми се преобръща от леглото на 6мес.Освен цицина и уплаха друго нямаме.Сега пада от спалнята ноно стоп.Децата са като ластици,но все пак следи как е. #Crazy Hug

# 19
  • Мнения: 4 784
Момичетата вече са ти казали за какви признаци трябва да следиш. Щом Слава Богу няма такива, значи всичко е ок.
Коки е падал няколко пъти от спалнята, както и два пъти от кошарата с главата надолу. Всичко е ок. Не се притеснявай и при вас ще е така.

# 20
  • Мнения: 6 029
Пирогов за снимка и преглед. Най-вероятно нищо й няма, но по-добре излишно да се прегледа, от колкото да пропусне, а да е било необходимо... Не разбрах, обаче, колко високо е леглото. Ако става въпрос за товето легло не е много високо.

Ти да си чувала, че рентгена не е особено полезен?

# 21
  • Мнения: 165
 Не се притеснявай и моят син е падал от леглото 1crib. Просто наблюдавай детето! Признаците са сънливост, повръщане.

# 22
  • Мнения: 171
ами май е добре спиннка си колкото трябва и връща  мляко както и преди -като се попревъзбуди малко.мерси за бързата намеса и за съветите

# 23
  • обл.Варна
  • Мнения: 126
Моето дете много пъти е падало от леглото newsm78

# 24
  • Мнения: 171
днес е много отпусната и не е жизнена,но не ввярвам чак сега да се проявяват признаците?

# 25
  • Мнения: 149
И мойта на скоро падна от спалнята,даже ме е прескочила.И аз много се изплаших.Доста плака,но после си заспа.Доколкото знам децата май често падат от леглата.

# 26
  • Мнения: 666
И ние паднахме на 4 месеца от леглото. Първият признак за сътресение е ако зениците са различни, например едната по разширена от другата. След това са ти казали останалите признаци - повръщане, ленивост. Хубаво е час-два след падане да не го оставяш да спи бебока. Всичко е наред не се притеснявай те са жилави човечета.

# 27
  • Мнения: 1 516
Бебето падна на 18.04, сиреч преди около 2 седмици  Wink

# 28
Мили мами, моята дъщеричка, която е на 9 месеца, вчера падна от леглото си на височина от около метър. Падна на гърба си и удари главичката отзад. Ходихме на преглед в неврохирургия и установиха пукване на окципиталната кост. Казаха,че е повърхностния слой на черепа и не било опасно. След снимка и ЯМР се установи,че няма кръвонасядания и препоръчаха наблюдение 48 часа. Не сме имали комоцио или сътресение. 12 часа след падането малката стана необичайно превъзбудена, приспивахме се вечерта близо 3 часа. Много съм притеснена за евентуалните последствия, нека някоя мама с подобен случай или повече информация за подобни трявми при бебета да сподели опит.

# 29
  • Мнения: 4 753
Най-добре пусни нова тема, защото тази е стара и може много майки да не ти отговорят като видят датата на първия пост...  Peace

Общи условия

Активация на акаунт