Отговори
# 15
  • Мнения: 3 216
Аз работих на две места до 3-я месец.но се чувствах добре и не сьм имала проблеми. В седмия ме приеха в болница и от тогава спрях да работя,но пьк ходих в 8-я месец 3 седмици на лекции всеки ден по 6-7 часа. не знам кьде ми е бил акьла. Следващия пьт няма да работя толкова. Щом не се чувстваш добре почивай си. Аз сега давам мило и драго ,ако мога да почина само ден.

# 16
  • Мнения: 541
Бях доста време в болнични. В началото кървих затова един месец бях в болнични. След това се върнах на работа един месец на следващия бях в отпуска- август месец беше, а на работа нямахме тогава климатици и си беше жив ужас.
Върнах се на работа, но имах проблеми с ръцете и отново излязат в болнични и от септември докато родих, края на януари съм била на работа само 1 седмица. Не съм молила за болнични, а ми се налагаше.
А и докато си бях в къщи не скучаех дори ми беше най страхотното време. Карах лека бременност и беше най -спокойното ми време, правех това което искам, когато искам Laughing.

Аз сега давам мило и драго ,ако мога да почина само ден.
Laughing
Като си помисля, че никога няма да бъде така , както тогава.
Живот и здраве планираме догодина да правим друго бебе и като си помисля, че няма да е същото както с първата бременност. Баткото не ще ме остави без задължения Laughing Crazy

Така, че почивай докато имаш бреме ., после ще видиш за какво става дума....... Crazy Crazy Crazy

# 17
  • Мнения: 12
Първата бременност изкарах изключително леко и работих(като абсолютен бунак)до 5дни преди да родя.Сега няма да правя тази грешка,бременна съм 22седмица,пак се чувствам добре,но като вече знам какво ме чакаааа за нищо на света няма да остана на работа повече открая на април!Почивай си повече сега,че после няма как да избягаш от това да бъдешМАМА 25ч в денонощието Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Работих до 45 дни преди раждането, въпреки, че повръщах и 4 месец включително, после пък имах киселини и проблеми с хемоглобина и кръвното. Само че с едно малко уточнение - нямах почти никакво натоварване в работата и по цял ден общо-взето висях във форума  Mr. Green Ако имах повече работа, едва ли щях да остана до края.

# 19
  • Мнения: 769
Няма от какво да те е срам. И аз си мислех, че когато един ден забременея ще работя до края, но забременяването се оказа много проблемно и дори напуснах работа. Въпрос на приоритети. Бебето е най-важно.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 524
Не съм работила и хич не ми беше скучно, подготвях всичко за бебка и прекарах прекрасна бременност. Я си почивай и се наслаждавай на този период. Още повече явно вече ти е тежко.

# 21
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Относително е, при първата бременност се чувствах идеално, работех до денят, в който влизах в болница ooooh!
Много ми беше приятно, а и работата ми бе лека Peace
Но сегаааааааа Tired бременността ми е съвсем различна и не бих издържала да работя Crazy
Щом не ти е добре по-добре да си почиваш вкъщи Peace

# 22
  • Разград
  • Мнения: 2 102
През първата ми бременност не работех. А през втората вече работех и бях на работа до началото на 8-ия месец.
Не ми тежеше, тъй като работя седнала.

# 23
  • Мнения: 2 131
Аз работих до началото на 45-дневния болничен преди раждането. Нямах особени оплаквания, освен отичането на краката и киселини. Работата ми е натоварена, плюс това работех на две места, имах доста движение и ангажименти. Но пък и колегите ме щадяха, от това не мога да се оплача.
Важно е как ти се чувстваш. Ако ти тежи, излизай в болничен без никакви угризения. При мен хубавото беше, че миналата зима беше много топла и почти без сняг. Иначе лекарката ме беше предупредила, че, ако падне сняг и станат поледици, да забравя, че ще ме остави да кръстосвам улиците.

Последна редакция: сб, 19 апр 2008, 09:39 от villiana

# 24
  • Монтана
  • Мнения: 220
Щом не се чувстваш добре и ти тежи,най-добре ще бъде да си вземеш болничен.С баткото не  работех,но с малката излязох в болничен в 5 месец и така до края.Като ти гледам лентичката виждам,че в най-голямата жега ще бъдеш вече с голямата пупа  Wink ,а като знам на мен какво ми беше в жегите... ooooh!Не мисля,че трябва да изпитваш някакви угризения,здравето на теб и бебо е по-важно.  yes

# 25
  • София
  • Мнения: 979
До скоро не ми тежеше - работата ми е и седнала пред компа и често се движа и ми беше добре - но напоследък започнаха да ми оттичат краката и твърдо съм решила да изляза болничен от края на този месец - на мен почти ми е време около 10 - тина дни ще си спестя - но пък знам, че го правя в името на мен и бебка да сме добре. И аз съм с ниско кръвно и хемоглубин - но истината е че просто си ми натежа повече последните една - две седмици и няма какво да се правя на герой. Така, че ако не се чувстваш добре - по добре говори с твоята ЖК и си пусни болничен или ако имаш отпуска си пусни първо нея и си предцени - защото в повечето случай като е по - дълъг болничния трябва май и да лежиш в болница -но това си зависи и от лекаря ти. Успех и живо и здраво бебе наесен  Peace

# 26
  • Мнения: 4 594
аз напуснах веднага щом забременях , за мен това не е период в който трябва да се работи , навсякъде отстъпват място на бременните жени и това не е напразно , имах много лека бременност и ден не скучаех ,нямах нито един симптом на неразположение , то си зависи и от вида на работата  но самото спазване на режим на работеща жена е достатъчно , бих работила само ако финансово не мога да си го позволя

# 27
  • Мнения: 1 008
Работата ме разтоварваше.

# 28
  • Мнения: 3 695
Аз работих до началото на 9-ти месец, но имах прекрасна бременност- не съм повръщала, имах енергия, наддадо 12 кг, с малък корем бях, не ми тежеше.Ако ти не се чувстваш добре, по-хубаво си почивай и спри работа.
Peace

# 29
  • Мнения: 491
Не се притеснявай,щом ти е трудно не ходи на работа.Аз лично работих през цялата бременност,два дни преди да родя спрях.Не работих заради парите,но чрез работата времето ми минаваше по бързо.Сега малко съжалявам,че не съм спала по цял ден Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт