цена за гардероб , нормална ли е или скъпа?

  • 10 415
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 482
На мен също ми предложиха гардероби с плъзгащи врати, всяка от които е разделена от лайсни на 3 части т.е. може да се редуват плоскост, стъкло, плоскост, всяка врата е като обкантена с инксова лайсна от горе до долу, която играе ролята на дръжка. Механизма е много лек, може да се плъзгат вратите с 2 пръста, не е от евтините. За 2 гардероба с други вътрешни механизми и антре цената е около 3500лв. Майстора е проверен вече, така че залагам на  доказано качество. Като стане готово, ще показвам.

# 16
  • Мнения: 1 561
Няма нищо специално като механизми, дори не е с плъзгащи врати.На панти, вътре 4 лоста и останалото с рафтове.
Основната рамка е с плоскост 25 мм- венге, а останалото 18мм- светло дърво. Отзад с фазер.
Говорим за най-елементарен гардероб, няма МДФ , с тези размери.
Според мен се уляха, но да си сверя сметките с вас.
Фирмата е Еником, производителя ще бъде Стефани стил , Русе ако не намерим по- добър и евтин.
Но смятам, че ще успеем.Едва ли това е нормална цена за  такъв размер, без глезотии вътре.

# 17
  • Мнения: 1 197
Тея от Стефани стил направо са се оляли  Crossing Arms,че то в гардероба няма нищо толкова сложно.Потърси си друга фирма  Peace

# 18
  • Мнения: 1 561
Абсолютно нищо, рафтове и нормални лостове, представям си ако искаме и някоя глезотия, като лост за панталон, вратовръзки и т.н.
Но исках най- простото за да се ориентирам, но  цената и мен ме шокира.
Първоначално в Еником ми обясниха, че фирмите, с които работят и приемат поръчки напоследък доста надуват цените си за подобни поръчки, за да откажат клиента и да си купи готовите комплекти или неща от тях, но като не ми се връзват размерите ..
Сега чакам друг да даде цена, и да решаваме.
Някой да даде  препоръка за някой мебелист? Съгласна съм да дам и повече, но да си струва и да е изработено със стил и вкус.

# 19
  • Мнения: 1 197
alexova  прави са за Стефанито,аз съм от Русе,където има страшно много мебелни фирми.А Стефанито винаги продават най-скъпо,независимо,че има голяма конкуренция.По принцип шефката им е доста лакума.
Но вие лесно ще си решите проблема с друга фирма,поне мебелни фирми бол.Успех

# 20
  • Мнения: 5 178
За гардероб 180/200/60 с 4-ри крила (реално дори майсторите ги направиха два отделни двукрилни гардероба, което оскъпява доп) единия е с два лоста, другия с рафтове + спалнята (без подматрачна рамка, но с ракла под цялата спалня) ми взеха 1000 лв,
Плоскостите специално бяха Шелман, че Водего нямаха цвят,който да ми пасне точно за спалнята 

# 21
  • София
  • Мнения: 11 716
Днес наши приятели ми казаха подобна цена за гардероб по поръчка.Размерите са подобни,а от вътре е с лостове и рафтове без чекмеджета.От вън е с плъзгащи врати едната огледална.
В никакъв случай не може да се сравни цената на "конфекционно" изделие с цената по поръчка.

# 22
  • Мнения: 3 641
Защо не прибвате да съберете 2-3 оферти и да ги сравните? Wink

# 23
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Скъпо е. Сметни си само материала и прецени дали цената за труд си заслужава. Все пак с необходимите машини ще го направят за един ден.

# 24
  • Мнения: 8 999
За такъв прост гардероб с размери 200/230/60, четирикрил, с панти, надстройка с рафтове, долната част с релса за закачалки, ми предложиха цена от 800 лв. Материалът е ПДЧ.
Един съвет от мен - не прави гардероба с дълбочина 55 см, а поне 60 см, да не кажа и 65 см. /ако имаш, разбира се, място/. Страшно е неудобно да е толкова плитък, закачалките няма да ти се побират вътре. Имахме такъв и го подарих на децата, защото все още им закачам дрехите на къси детски закачалчици и засега върши работа. На мъжа ми саката не се побираха вътре.

# 25
  • София
  • Мнения: 11 716
За такъв прост гардероб с размери 200/230/60, четирикрил, с панти, надстройка с рафтове, долната част с релса за закачалки, ми предложиха цена от 800 лв. Материалът е ПДЧ.
Един съвет от мен - не прави гардероба с дълбочина 55 см, а поне 60 см, да не кажа и 65 см. /ако имаш, разбира се, място/. Страшно е неудобно да е толкова плитък, закачалките няма да ти се побират вътре. Имахме такъв и го подарих на децата, защото все още им закачам дрехите на къси детски закачалчици и засега върши работа. На мъжа ми саката не се побираха вътре.
А коя е фирмата?

# 26
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
.....Един съвет от мен - не прави гардероба с дълбочина 55 см, а поне 60 см, да не кажа и 65 см. /ако имаш, разбира се, място/. Страшно е неудобно да е толкова плитък, закачалките няма да ти се побират вътре. ...На мъжа ми саката не се побираха вътре.

И аз бих дала такъв съвет. Peace

# 27
  • Мнения: 8 999
За такъв прост гардероб с размери 200/230/60, четирикрил, с панти, надстройка с рафтове, долната част с релса за закачалки, ми предложиха цена от 800 лв. Материалът е ПДЧ.
Един съвет от мен - не прави гардероба с дълбочина 55 см, а поне 60 см, да не кажа и 65 см. /ако имаш, разбира се, място/. Страшно е неудобно да е толкова плитък, закачалките няма да ти се побират вътре. Имахме такъв и го подарих на децата, защото все още им закачам дрехите на къси детски закачалчици и засега върши работа. На мъжа ми саката не се побираха вътре.


А коя е фирмата?

Не е фирма, а майстор-дърводелец. Но още не го е направил, защото не съм го поръчала. От месеци обмислям проекта.

# 28
  • Мнения: 22 978
на мен ми взеха подобни пари за 2 вградени гардероба от ПДЧ с нормални врати,които вътре бяха рапределени както аз исках,с чекмеджетаи няколко лоста за закачалки,нищо специално.Но ги поръчах във фирма за мебели,може би поръчка при някой майстор излиза по-евтино.

Последна редакция: пн, 21 апр 2008, 13:39 от ДесиХ2

# 29
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
На мен ми взеха 1700 лв. за трикрилен гардероб от пода до тавана, с плъзгащи се огледални врати. Вътре - лост за закачалки, чекмеджета и рафтове. Много, малко, това е положението... Най-евтино е с готови мебели, ама като не позволява мястото, какво да се прави...  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт