за злоядите деца...

  • 6 909
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 072
Макар и да смятам, че този, който храни детето може да предизвика то да стане злоядо, не мисля, че той по начало го прави такова. В смисъл: все от някъде трябва да се е почнало, нали? Ако от самото начало бебето си яде нормално, и не плюе всяка хапка друга храна освен кърма, както беше при нас, родителят не би започнал да се притеснява за яденето му, не би настоявал да яде и т.н. то става затворен кръг, но реално всичко започва от това, че детето по начало не е ящно. В което няма нищо странно, има и неящни възрастни хора. Хора, които ядат, за да живеят, а не обратното, ама при възрастните не правим трагедия от това, нали? Мъжът ми едно време като го питах "Гладен ли си?" си поглеждаше часовника и казваше "Да/Не" в зависимост от това, кое време на денонощието е.
DiVa, това да им е кусура на наште деца, не мога да се оплача от късмета си в никое друго отношение с мойте съкровища. Да са живи и здрави, едното ядене да ни е проблема!

# 16
  • Мнения: 5 468
И аз разсъждавах така - Ако иска да яде - да яде, ако не иска - насила няма да я тъпча, амаааа... днес й взех задължителното изследване за 1 година  и хемоглобина й е 92! Сега й изписаха сироп със желязо - Малтофер и след 20 дена пак ще й взимат кръв, за да видят, как е хемоглобина.
Така че - детето трябва да яде от всичко. Иначе - беля голяма. Може да развие анемия. Трябва да яде месо, телешко, пилешко и да приема много витамини.

# 17
  • Мнения: 2 839
DiVa, това да им е кусура на наште деца, не мога да се оплача от късмета си в никое друго отношение с мойте съкровища. Да са живи и здрави, едното ядене да ни е проблема!
Аааа дума да няма! Златни са ни! Да не говорим какви ползи има от това, че не ядат. Кой може да се похвали, че децата му карат по 2 години с едни и същи дрехи без да им умалеят!? Само мамите на злоядковците  Mr. Green
Майтап  Crazy
Така че - детето трябва да яде от всичко. Иначе - беля голяма. Може да развие анемия. Трябва да яде месо, телешко, пилешко и да приема много витамини.
Аз си обяснявам това, че на Георг хемоглобина му е ОК, въпреки неяденето, с това, че продължавам да му давам само Аптамил3. Все пак в него има туй онуй от необходимото за дете над година. Иначе, ако пиеше кисело мляко ... не ми се мисли  ooooh!

# 18
  • Мнения: 5 468
Аз си обяснявам това, че на Георг хемоглобина му е ОК, въпреки неяденето, с това, че продължавам да му давам само Аптамил3.
И аз до 1 година й давах основно НАН 2 и всичко беше ок, обаче сега не е така, откакто спрях млякото и й го давам само сутрин и от време на време и вечер. Педиатърката ми каза, че до 6-тия месец, бебето има запаси от майката още и за това няма опасност от аномалии. Обаче след 6-тия месец, запасите се изчерпват и трябва да започне да приема здравословна храна.
Когато спреш Аптамила, дано прояде редовна храна.

# 19
  • Мнения: 2 839
Когато спреш Аптамила, дано прояде редовна храна.
Кви ти 6 месеца. Ние скоро ставаме на 2 години. Хич няма да го спирам докато не прояде друго. Ако трябва в казармата мама ще го прати с кашонче Аптамил  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 1 072
DiVa, това да им е кусура на наште деца, не мога да се оплача от късмета си в никое друго отношение с мойте съкровища. Да са живи и здрави, едното ядене да ни е проблема!
Аааа дума да няма! Златни са ни! Да не говорим какви ползи има от това, че не ядат. Кой може да се похвали, че децата му карат по 2 години с едни и същи дрехи без да им умалеят!? Само мамите на злоядковците  Mr. Green
Майтап  Crazy
Ама права си! Само че сега ми идва проблема, че малкия разчита на дрешките на големия, а те си му стават още!!!
Да споменавам ли огромните удоволствия, които ни носят като изядат, да речем, 1 пицичка с диаметър 5 см(тука има такива, да са по-интересни, белким ядат). Ами то ми се оправи настроението за цялата седмица. Представяш ли си колко са лишени майките на децата, които ядат от тия удоволствия!
Така че - детето трябва да яде от всичко. Иначе - беля голяма. Може да развие анемия. Трябва да яде месо, телешко, пилешко и да приема много витамини.
Аз си обяснявам това, че на Георг хемоглобина му е ОК, въпреки неяденето, с това, че продължавам да му давам само Аптамил3. Все пак в него има туй онуй от необходимото за дете над година. Иначе, ако пиеше кисело мляко ... не ми се мисли  ooooh!
ТУка таково нещо хемоглобин не мерят.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
DiVa, това да им е кусура на наште деца, не мога да се оплача от късмета си в никое друго отношение с мойте съкровища. Да са живи и здрави, едното ядене да ни е проблема!
Аааа дума да няма! Златни са ни! Да не говорим какви ползи има от това, че не ядат. Кой може да се похвали, че децата му карат по 2 години с едни и същи дрехи без да им умалеят!?

АЗ!   Hug
Щерката носи вече 5-та година някои свои дрешки  Sunglasses

# 22
  • Мнения: 2 839
Ех как не си останах и аз злояда каквато бях, та да ми стават дрехите отпреди 5 години  Sob Sob Sob

# 23
  • Мнения: 8 769
Ех как не си останах и аз злояда каквато бях, та да ми стават дрехите отпреди 5 години  Sob Sob Sob
Ух и аз за това съжалявам особено много..... Mr. Green

# 24
  • Мнения: 8 769
но не мога да отмина без коментар такова мнение, че видиш ли единствено родителите били виновни за злоядството на децата им. вече съм на мнение, че има деца, които просто са капризни.
М,да....и аз така мисля...и моето е адски капризно и това ме онервя. Когато е гладна, яде, но пак с претенции. Не обича плодове, само ябълка от време на време...При нея е генетична обремененост-свекърва ми не опитва нищо, което не е вждала през живота си и което й се струва "отровно". УЖАС! Побеснявам от такъв тип поведение. Та дъщеря ми не ще ягоди и череши да опита! Как ли не я молих, не и не! Най-лошото е,че вредностите много й харесват. Като ме види да ям семки-иска (след опита, харесва й и продължава да иска), странно-иска и шоколад (ама нямааааа Naughty ), сладолед и куп останали простотии...Агх! newsm61 newsm61 Надявам се поне като поотрасне малко да успея да й внуша,че света не се върти само между супа и сирене!

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Лелее каква групичка от злоядковци сте заформили! Хайде и аз да се включа с моето дете. Вече на 8 години и все си имаме разправия колко и какво да изяде. Иначе шоколади не отказва де Wink
И аз като Сара разчитам на пубертетския период.
Нооооо тогава слагам катинар на хладилника, пък да видим кой е по по най  Twisted Evil

# 26
  • Мнения: 1 425
Това за злоядите деца ми е много познато. Синът ми се хранеше много добре до около година и половина. След това започнах да го преследвам с лъжицата и да се опитвам да го храня. Това продължи доста време и то, защото всички ми говореха колко слаб бил той, защо не съм го хранила и т.н. и аз се чувствах виновна ( ква съм била патка). Когато Георги беше на 3 години и нещо, дойдохме за първи път в Швейцария. Тук свекърва ми се опули, като ме видя, че още го храня. Предложи ми, да му сложа малка порция, може би една лъжица от супата или 6 макарона. Каза ми още, че децата се плашат от големите порции и затова не искат да ядат. И това подейства.
Сега когато Георги си изяде порцията иска допълнително, ако е още гладен.
Плодове и зеленчуци не ядеше. Сега започна да опитва и то му слагам по една хапка и му казвам, че ако не му хареса, не трябва да го яде. И сега яде ябълки, банани, ягоди, малини, грозде, краставица, броколи, тиквички и др.
Давам му предиобедна закуска и следобедна закуска. Но никога сладка. Например пълнозърнести бисквити или сухар. Някой път и парче хляб. Сладко почти не яде, освен плодово мляко и сладолед за десерт и награда, че си е изял всичко, но не винаги. Не че не обича сладко, но аз не му давам.

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
но не мога да отмина без коментар такова мнение, че видиш ли единствено родителите били виновни за злоядството на децата им. вече съм на мнение, че има деца, които просто са капризни.
М,да....и аз така мисля...и моето е адски капризно и това ме онервя. Когато е гладна, яде, но пак с претенции. Не обича плодове, само ябълка от време на време...При нея е генетична обремененост-свекърва ми не опитва нищо, което не е вждала през живота си и което й се струва "отровно". УЖАС! Побеснявам от такъв тип поведение. Та дъщеря ми не ще ягоди и череши да опита! Как ли не я молих, не и не! Най-лошото е,че вредностите много й харесват. Като ме види да ям семки-иска (след опита, харесва й и продължава да иска), странно-иска и шоколад (ама нямааааа Naughty ), сладолед и куп останали простотии...Агх! newsm61 newsm61 Надявам се поне като поотрасне малко да успея да й внуша,че света не се върти само между супа и сирене!

Ще почне Кейти да опитва де  Sunglasses...имай търпение  Grinning и не обвинявай за всичко свеки  Twisted Evil!Хи-хи-хи  Laughing Laughing Laughing
Моята щерка и тя мрази новости  ooooh!, но вече е склонна да опитва  eat  Sick, след дълго обяснение/увещание от баща си   umnikuu! Аз вече съм се отказала и съм й дала "СВОБОДНО"  Peace

П.П: днес тя е на:
-кроасан и мляко с какаЛо
-семки
-Зрънчо
-кроасан
-вафла
-банан
Сега залагам на вечерята...поне тя да й е "като хората" Мммм, чака я тел. варено, а тя как го обичааааа  ooooh! ooooh! ooooh!

# 28
Когато синът ми беше на 10-11 месеца, спря да яде. Пиеше си само вечерното мляко. Водих го на лекар- отдадоха го на зъбите /макар че имаше вече 8 зъба/. И така 3 седмици! Беше така се захарлачил /не че преди това беше пълен/, че чак залиташе /той проходи доста рано/ и ребрата му се брояха. Пуснаха му урина- добра. Започнах да пасирам пюре и смесвам с мляко- поне нещо хапваше.  Rolling Eyes И реших да се прибера за БГ. Отидох в Пирогов /смятах, че има фимоза  Embarassed/ и направиха изследвания- кръв и урина, и двете много добри. Погледнаха го на ехограф и казаха, че има удебеляване на стената на пикучния мехур. След други изследвания /не е за тази тема/ направиха операция /склероза на мехурната шийка/. Мога да кажа, че оттогава апетита на детето се промени! Коренно! Сега има рефлукс и го третитаме антибиотично, но не мога да се оплача. Е, от време навреме има такива периоди, но всеки ги има.

Бях чела в една книга, че на здравото дете апетита се определя от нуждите на организма и обикновено е добър. Ако обаче има проблеми в апетита, трябва да се търси медицинска помощ.

# 29
  • Мнения: 2 839
Бях чела в една книга, че на здравото дете апетита се определя от нуждите на организма ....
Ааа, че то някой организми май имат много малки нужди. То направоооо ... ню-ню    Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт