Доживях да ми се случи......брррррр

  • 6 919
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
: #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Сериозно ли, Блонд?! Това НЕ е косъм. Дори мушичка не е..  Sick Коремът ми се преобърна.

Сериозно  Simple Smile Много хора хапват скариди, стриди, миди, раци... Те са нищо по-различно като състав от хлебарка, бръмбар или просто сухоземно насекомо.  Grinning Факт е  Mr. Green Макар и гнусен  Sick Разбира се, няма нищо привлекателно в ястието ти да има хлебарка или паяк-кръстоносец, но е и факт, че не са отровни или вредни. Просто гнусно-неприемливи. И да, не съм гнуслива и разни косми, крачка и мухички не ме отказват от вкусното и чакано ядене  Grinning
Гнус ме е от желирани, зелено-жълти друсащи се храчки  Joy

# 16
  • Мнения: 2 093
До колкот знам тук салатите ги мият или по точно салатите са препакетирани и измити, така че поне от тази гледна точка до сега не се притеснявах. Обаче сега като чета всичките мнения започвам да се замислям за хигиената по ресторантите и че найстина няма никаква гаранция. Тук са доста внимателни за качестввото на храната и ако нещо се случи, веднага се махат продуктите от рафтовете в магазина. Спомням си че имаха проблеми сьс пресен спанак и сокове от моркови, които сьдьржаха някакви бактерии и няколко хора се разболяха. Магазините веднаха ги махнаха и доста време се говори . Дори в момента забраняват този химикал, който се използва за да направят пласмасови бебешки бутилки и контеинери. Открили са че е кансерогенен и Канада е пьрвата дьржава която официално го признава за хазартен за здравето.

Междодругото ресторанта за който писах се казва Shopsy's Deli & Restaurant на Yonge and Front St. Така че ако някой от Торонтонските мами четат тази тема да знаят да избягват това място. Най-странното е че четох много хубави ревюта за този ресторант. Ние още преди да открием хлебарката не бяхме много вьв вьзторг и си казахме че тук няма да повторим.

mystic това за което разказваш, ми напомня една серия от Сайнефелд (мамите в Америка може и да са го гледали), кьдето Джери отиде на един ресторант с една мацка. Мадамата познаваше главния готвач и готвача им обеща да им направи специална пица. Джери отива до тоалетната и се засича с готвача, който излиза от тоалетната без да си измие рьцете. Когато идва време за вечеря , готвача лично донася пицата на масата и чака Джери да опита пицата, а той само седи и си вьрти главата в знак на отказ и думичка не казва. Разбира се в края на епизода ресторанта е затворен, а готвача е аресуван.


# 17
  • Мнения: 2 907
Крисимами, преди доста години работех в кухнята на ресторант. Бяхме само аз и главният готвач, който беше и шефът на ресторанта.

Става дума за френски ресторант с вярна клиентела и добро реноме. Всмисъл, че не беше проста и опушена кръчма, а ресторант с приятна атмосфера и традиции.
Хм, нещата, които съм виждала в кухнята са меко казано шокиращи и това не е изключение! Навсякъде е така според мен.
Когато паднеше нещо на земята, шефът ми го взимаше и хоп в чинията. Нито го миеше, нито изтупваше, хич не му пукаше.
Аз например миех салатата. Мила съм листо по листо, понеже е пълна с гадинки и червеи, по един час съм мила, за да се махне всичко. Така аз не се очудвам, че си намерила гадинка вътре. Просто не е била измита добре.

Аз супа не поръчвам повече никъде. Като я сготвят, после супата отива в кофа и може да си стои там и един месец, който си поръча - хоп черпак от кофата и в микровълновата. После клиентът прави комплименти на готвача. Какъв майтап само  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 294
Мда, и най-хубавите ресторанти най-вероятно нямат кухня както при мама вкъщи. Тъй че, който храни подобна илюзия по-добре да се откаже...   Wink

Последна редакция: пн, 21 апр 2008, 11:38 от palachinka

# 19
  • Мнения: 3 880
Ако почета още малко в тази тема и ще се откажа от хапване навън за следващите няколко седмици Wink Преди време тук даваха един сериен репортаж "хранителните контрольори" (или нещо подобно се казваше). Един чичко-контрольор (от нещо като ХЕИ) обикаляше ресторанти и заведения за бързо хранене и заедно с него- камерата. Малеее какви гнусотии показаха, дори в ресторанти, в които залата за хранене изглеждаше много добре, чиста до блясък, а в кухнята- ужас Sick Един единствен италиански ресторант намери, за който нямаше критики и каза, че той спокойно може да седне там и хапне нещо, в останалите не би направил тази грешка. След това предаване известно време се въздържах от ядене навън, особено от бързите заведения, само като видех кръчмата и си представях какво може да е вътре, обаче ми мина Wink

Съгласна съм с Блонди, че буболечките, стига да не са отровни, не са вредни, а и някъде по света се хапват за основно ястие, но гадното е, че хлебарка попаднала в тукашна салата не е била подготвена за консумация Wink т.е. мита, чистена и т.н. тя просто се е крила в някой мръсен, мазен, прашасал ъгъл и накрая се е приютила в чинията Sick

# 20
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Слава Богу, не съм намирала непоръчано месо в чинията си. А съм и вегетарианец  Laughing.

В интерес на истината, в Испания като че ли обръщат по-голямо внимание на тези неща, тук за първи път видях белина за зеленчуци (която и аз вече купувам и ползвам).

# 21
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Дали е такава ситуацията и в кухните на Гордън Рамзи. Той претендира, че не е  Twisted Evil
Не знам дали му следите предаванията, но там на какви ресторанти попада човека и уж ги оправя  Thinking

# 22
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

В интерес на истината, в Испания като че ли обръщат по-голямо внимание на тези неща, тук за първи път видях белина за зеленчуци (която и аз вече купувам и ползвам).
какво е това, може ли подробности?
какъв и е състава?

немците имат поговорка: мръсотията почиства стомаха... без коментар

# 23
  • Мнения: 3 880
немците имат поговорка: мръсотията почиства стомаха... без коментар
Ako имаш предвид поговорката "Dreck reinigt den Magen", в нея под "дрек" се има предвид пръст. В България също къде на шега, къде на сериозно казват, че пръстта/пясъкът помагат на храносмилането Wink Дали е вярно не знам, вероятно са си го измислили хората едно време, за да не се притесняват от ровенето на децата по земята Wink

# 24
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бибе, не споря за грешния ми превод. Embarassed
ама нали за немити салатки си говорехме... не се сетих като пръст да го преведа Blush
а и аз паднала на земята храна не ям, тук обаче си я хапват... Confused

# 25
  • Мнения: 2 907
Аз през цялото ми следване съм работила в ресторантьорството.
Ще ми повярвате ли като ви кажа, че най-чистото заведение от всички, където съм бачкала, е МакДоналдс? Да, там всяка вечер преди да затворим миехме, търкахме, стерилизирахме всяка една маса, а в кухнята беше направо "чистилище". Имам ужасни спомени от там, получих ишиас на кръста от чистенето по два часа след затваряне ВСЕКИ ДЕН  Grinning

А в другите ресторанти - традиционни, туристически, с име - там беше чудо направо.
Тръгвам да сервирам и виждам косъм на пицата. Връщам се обратно в кухнята за да го махна. И шефът ме пита " Защо се връщаш?". Аз му казвам, че съм забелязала дълъг черен косъм, че искам да го отстраня. Той ми отговаря " Какво ти пука, това са някакви си немски туристи"  Shocked

По темата мога да ви разказвам, ама хайде да не ви отвращавам. Признавам си, че самата аз обичам да ям навън. Но по мои си критерии избирам заведенията. И знам, че никога няма да мога да видя как го правят, дали са им чисти ръцете, дали някой не ми киха в салата или не се секне в момента...такъв е животът, не можем всичко да знаем  Mr. Green

А като ученичка ходех с едно гадже, неговите родители имах ресторант, Бакхус се казваше. Всичките немски туристи идваха, цели автобуси слизаха, голяма репутация имаше. Веднъж моят човек ме води да пием по нещо и влизаме да кажем "здравей" на майка му, която готвеше там.
Жената правеше нещо в тиган, вече незнам какво. И по едно време взе, че пръ**a. Аз бях шокирана! После каза на сина си да гледа яденето, че и се ходило до тоалетната. Връща се забързана и казва на мъжа си " Е, пак няма сапун в тоалетната, иди да сложиш, не можах да се измия". В това време взе хляб, наразя го на парчета и го сложи в кошчета, като сервитьорите го отнесоха към гладната клиентела.

Няма какво да се заблуждаваме, нали?  Laughing

Допълвам, че става дума за Франция. За Бг. нищо не мога да кажа, там никога не съм сервитьорствала. Да няма някои патриоти, дето да скочат сега.

# 26
  • Мнения: 1 969
Жената правеше нещо в тиган, вече незнам какво. И по едно време взе, че пръ**a. Аз бях шокирана! После каза на сина си да гледа яденето, че и се ходило до тоалетната. Връща се забързана и казва на мъжа си " Е, пак няма сапун в тоалетната, иди да сложиш, не можах да се измия". В това време взе хляб, наразя го на парчета и го сложи в кошчета, като сервитьорите го отнесоха към гладната клиентела.

лелееее  #Crazy това и мен ме шокира  Sick

Иначе за хлебарки знам и аз случки, явно са доста разпространени гадините  #2gunfire
Майка ми един ден реши вчерашното кафе да си притопли и като почна да пие - извади си хлебарка от устата!!  Sick пусна я погнусена, пък аз ако бях щях да тичам до банята щото още по-гадно е като се сетиш от къде е излязла току що  #Cussing out

# 27
  • Мнения: 3 521
В ресторант не съм попадала на подобни екзотики - най-много някое охлювче в салатата съм виждала, но аз по принцип първо си ровя и тогава ям, ама виж в стола на ВИАС какви неща се сервираха - леща с хлебарки, ориз с хлебарки, чудеса с мръвка Crazy.

# 28
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
добре, че това е тема в мамешки форум, иначе щяха да почнат един спомени от казармата и храната там Mr. Green

# 29
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Ооо, Мистик, и аз така като тебе работих по ресторанти по студентските години - и вярно, че в Макдоналдс държаха на чистотата - е не сме търкали толкова де, ама си спомням, че през 30 минути трябваше да си санитайзваме ръцете - имаха даже специален таймер да засичат 30 мин. А пък за немиенето на ръцете на готвачите, имам доста за разказване - това просто няма как да се следи, освен ако примерно мениджъра не ходи след тях в тоалетната да проверява  Sick Затова след смяната винаги си поръчвах храна, която знам, че не се пипа с ръка, а се изсипва директно от тигана примерно.

А горките клиенти, които поръчваха омлети само с белтъка на яйцето  hahaha няма да ви разправям как се отделя жълтъка...........

Това за Рамзи подозирам, че може и да са му наистина чисти ресторантите - май само там ще ходим за бърза хапка  Mr. Green Laughing

Общи условия

Активация на акаунт