Ефективен продукт за изправяне на косата

  • 4 595
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 289
За това просто използвам по-мощничък сешоар от 2000W и суша само в посока отгоре-надолу по протежението на косъма.
И аз се изправям по същия начин. Искам само да те попитам не ти ли се изтощава много косата, защото 2000 W си е направо "изпичане" на косата? Аз лично имам два сешоара. От 2000- ватовия малко ме е страх. Simple Smile

Ами не, да ти кажа, все пак не суша от прекалено близо. Напротив, преди да си купя този сушоар, имах един доста слаб - и тогава не само , че не се изправяше, ами се и разпухавяваше, да не говорим колко бавно ставаше. А и сушейки отгоре-надолу щадиш краищата.

# 16
  • Мнения: 7 186
Аз съм забелязала, че най- добре ми се изправя косата, когато е подхранена, жива и лъскава. В периоди, когато ми се е изтощила и краищата ми са за подстригване, колкото и да дърпам някак не ме задоволява резултата.
Скоро си направих маска със зехтин и преспах с нея и ми се отрази божествено на косата Heart Eyes
И минералното олио ми действа супер.
Продукти за изправяне ползвам не толкова заради изправящия, а по- скоро заради предпазващия им ефект от термичното въздействие /поне се надявам наистина да има такъв Rolling Eyes/.
То каквото и да сложиш, не дръпнеш ли с четката и сешоара и или пресата, ефект- йок.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 825
За изправяне фризьорката ми ми беше препоръчала
http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=71&products_id=372 или http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=67&products_id=325
Но щом изправяш косата си с преса,мисля,че е по-добре да заложиш на добър термозащитен продукт. Peace
Ето това първото е класика. Това беше един от първите продукти, който фризьор ми е слагал и със сешоар ставаше супер, но моята коса е лесна за изправяне, така че незнам дали ще има добър ефект и при теб.

А този продукт дали е също толкова ефектен при преса? Моята коса е много податлива на обработка, дори я изправям само на 120 градуса. Винаги, когато имам възможност, предпочитам сешоара пред пресата - професионален Ремингтън 2000 вата. Ефектът дори е по-добър от "пресоването", но ми отнема два пъти повече време.

# 18
  • Мнения: 2 388
Ами не, да ти кажа, все пак не суша от прекалено близо. Напротив, преди да си купя този сушоар, имах един доста слаб - и тогава не само , че не се изправяше, ами се и разпухавяваше, да не говорим колко бавно ставаше. А и сушейки отгоре-надолу щадиш краищата.
Аз не мога се науча да суша от по-голямо разстояние. Sad И мен слабият не ме изправя, само ме спасява от къдриците. И аз суша отгоре-надолу. Общо взето гледам да повторя действията на фризьорките.

# 19
  • Germany
  • Мнения: 2 010
-
Не знам дали може да се ползва с преса. Не употребявам и не съм запозната. С преса косата не става ли идеално права и без продукти? Само един път приятелка ме изправя с преса без да имам нищо по косата и стана безумно права, че чак слепната...аз не обичам така, обичам да имам обем, затова и ползвам сешоар.
http://www.nelivip.com/index.php?productID=237 - Някой да е ползвал това и да знае какво представлява точно? natashaa
 ти за това на Yunsey  ли говориш?

Последна редакция: пн, 21 апр 2008, 16:02 от О`Пепи

# 20
  • Мнения: 123
А аз искам да ви питам, как се изправяте, като имате етажи? Аз съм на етажи, и нали косата се изправя на слоеве. Изправям аз и става екстра, но като пусна цялата коса и паднат късите етажи и няма изправяне, все се навиват на някъде и общо взето все се изнервям, и нищо не става. Дори вчера след сушоара ги минах и с пресата и пак нищо, просто незнам, как го прави фризиорката и ства перфектно изправена цялата. някакви идеи?

# 21
  • София
  • Мнения: 7 798
А аз искам да ви питам, как се изправяте, като имате етажи? Аз съм на етажи, и нали косата се изправя на слоеве. Изправям аз и става екстра, но като пусна цялата коса и паднат късите етажи и няма изправяне, все се навиват на някъде и общо взето все се изнервям, и нищо не става. Дори вчера след сушоара ги минах и с пресата и пак нищо, просто незнам, как го прави фризиорката и ства перфектно изправена цялата. някакви идеи?

И моята коса е на етажи, но не я изправям на този принцип, а я разделям на две и минавам с пресата кичур по кичур, става перфектно права.  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 825
-
Не знам дали може да се ползва с преса. Не употребявам и не съм запозната. С преса косата не става ли идеално права и без продукти?

Аз я "пресовам" на ниска температура и за това имам нужда и от подобен продукт. Иначе стои като дъска - без блясък и мекота.

# 23
  • Мнения: 123
А аз искам да ви питам, как се изправяте, като имате етажи? Аз съм на етажи, и нали косата се изправя на слоеве. Изправям аз и става екстра, но като пусна цялата коса и паднат късите етажи и няма изправяне, все се навиват на някъде и общо взето все се изнервям, и нищо не става. Дори вчера след сушоара ги минах и с пресата и пак нищо, просто незнам, как го прави фризиорката и ства перфектно изправена цялата. някакви идеи?

И моята коса е на етажи, но не я изправям на този принцип, а я разделям на две и минавам с пресата кичур по кичур, става перфектно права.  Peace

На две, имаш предвид,че разделяш косата по средата на главата и първо изправяш дясната част(примерно)и после другата, така ли?
И другото интерсно ми е, как я изправяш така, кичур по кичур, като имаш толкова пусната коса, а не е на словеве? Твойта коса, доколкто си спомням беше бая дългичка и въобще не мога да разбера, как я изправяш така  Rolling Eyes.

# 24
  • Мнения: 1 289
А аз искам да ви питам, как се изправяте, като имате етажи? Аз съм на етажи, и нали косата се изправя на слоеве. Изправям аз и става екстра, но като пусна цялата коса и паднат късите етажи и няма изправяне, все се навиват на някъде и общо взето все се изнервям, и нищо не става. Дори вчера след сушоара ги минах и с пресата и пак нищо, просто незнам, как го прави фризиорката и ства перфектно изправена цялата. някакви идеи?

И моята коса е на етажи, но не я изправям на този принцип, а я разделям на две и минавам с пресата кичур по кичур, става перфектно права.  Peace

На две, имаш предвид,че разделяш косата по средата на главата и първо изправяш дясната част(примерно)и после другата, така ли?
И другото интерсно ми е, как я изправяш така, кичур по кичур, като имаш толкова пусната коса, а не е на словеве? Твойта коса, доколкто си спомням беше бая дългичка и въобще не мога да разбера, как я изправяш така  Rolling Eyes.

Според мен има предвид горната и долната половина, понеже и аз така правех преди, когато използвах преса. Хващаш горната коса с шнола и почваш да действаш по долната кичур по кичур. Така става идеално права, само че за 1 час хамалогия. Stop

# 25
  • София
  • Мнения: 7 798

На две, имаш предвид,че разделяш косата по средата на главата и първо изправяш дясната част(примерно)и после другата, така ли?
И другото интерсно ми е, как я изправяш така, кичур по кичур, като имаш толкова пусната коса, а не е на словеве? Твойта коса, доколкто си спомням беше бая дългичка и въобще не мога да разбера, как я изправяш така  Rolling Eyes.

Разделям косата на две по средата на главата, едната половина и слагам щипка, а на другата пускам най- долния кичур, а другата коса защипвам с друга щипка горе на главата. После изправям кичур по кичур от най- долните към най- горните като изправените отмятам на другата страна, където е защипаната коса и така не се смесят двете коси.  Peace

# 26
  • Мнения: 483
-
http://www.nelivip.com/index.php?productID=237 - Някой да е ползвал това и да знае какво представлява точно? natashaa
 ти за това на Yunsey  ли говориш?
Да , този продукт ползвам. По принцип съм доволна, но ми се иска нещо още по силно. Другия ми вариант е да кажа на фризьора ми да ми я филира още малко. Но не искам да я изтънявам прекалено, защото губи доста от обема си.
А аз искам да ви питам, как се изправяте, като имате етажи? Аз съм на етажи, и нали косата се изправя на слоеве. Изправям аз и става екстра, но като пусна цялата коса и паднат късите етажи и няма изправяне, все се навиват на някъде и общо взето все се изнервям, и нищо не става. Дори вчера след сушоара ги минах и с пресата и пак нищо, просто незнам, как го прави фризиорката и ства перфектно изправена цялата. някакви идеи?

Ами можеш да напръскаш със силен лак крайчетата, за да не се навиват и да ги слепиш с малко вакса. При мен това решава проблема.

Общи условия

Активация на акаунт