БЕБЕТА ЮНИ - 31

  • 16 147
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 148
 HugЗапис... После ще чета, че у нас свеки, зълва и стара баба са цветя ooooh! ще празнуват, а аз ще спя Peace
Честито на всички именници  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 1 535
....на нашите летни бебета ще им трябват ли от тези гащеризончета дето са с дълги ританки (и долу за крачето чорапче) и дълъг ръкав, или ще им е топло?
Пьрвоначално бях решила, че щом е лятно бебе- кьс рькав/крачол и дори потник. Но майка ми и някой и др. приятелка ме свалиха на земята. Макар и лято, бебето няма да е още приспособено кьм живота на вьн. Вече сьм взела по-трезвото решение, бодита с дьльг рькав+много тьнки гащеризончета+чорапче/ако гащеризончето е отворено отдолу/. Едва за Август, когато са най-големите жеги и бебчо ще е израснал над номера за новородени, сьм подготвила 2-3 бодита с кьс рькав, който после ще служат като бельо/за под блузката/ за края на м.Септември и м.Октомври. Това според мен.  Peace

samimami и аз така си мислех преди, но после все пак ми се стори по-разумно да е поне в началото с дълго ръкавче. Само, че си мисля долното боди да е с късо ръкавче, а отгоре с дълго  newsm78. А крачетата задължително обути. Като знам моите какви са студени постоянно... Каката в най-големите жеги през юли и август и по памперс само съм я държала, но тя беше вече на 3-4 месеца. Но сега й гледам снимките и явно е имало и по-хладни дни - и блузки с дълго ръкавче и ританки съм й обувала.

Sleeping Beauty шапчица само навън съм слагала и то първия месец. Но ти знаеш тук какви жеги стават юли и август. Ако е по-хладно времето няма да е никак излишна.

Последна редакция: нд, 20 апр 2008, 16:44 от InaD

# 17
  • Мнения: 67
Честито на всички именници!
Катенце стискаме палци всичко да премине.
samimami  мерси за темичката.

# 18
  • Мнения: 24
Честито на всички Цветя Simple Smile
Катенце,почивай си и всичко ще е наред  fingerscrossed  Flowers Four Leaf Clover
Галика това за раждането дето си го написала във старата тема,все едно аз съм го писала.И мен акушерката ме гелдаше мн у4удено,защото апарата показваше 4е иамм контрасции , а аз си мъл4а и не усетих кога стана 10 см разкритието .Пожелавам на вси4ки такова леко раждане и на себе си също.....

Последна редакция: нд, 20 апр 2008, 18:28 от panterkata66

# 19
  • Мнения: 28
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ   bouquet  bouquet  bouquet

Катенце,дано през тези хубави и изпълнени с любов и надежда празници всичко да се оправи   fingerscrossed

# 20
  • Мнения: 210
Честит празник и от мен на всички именници и имащи именник в семейството! Да са живи и здрави и да ви радват много! Hug

За всички качили по 10 - 15 кг. само искам да кажа да не се оплакват, че в Събота с едно друго майче (няма да казвам кое, да не излагам и него)  Embarassed ходихме по магазините и едва си купихме по една прилепнала туника - последен размер Crazy , но пък аз  с желание опитах да се вмъкна в един трикотажен ластичен панталон размер Ел  (успях да го обуя до коленете) - та не обедняхме особено ,тъй като никъде не продаваха дрехи за китове или палатки в позитивни цветове  Joy 

Аз и за беба още нищо не съм купила освен 4 бодита  newsm78 Крайно време ми е вече да скокна на крачка и към Люлин за бебшорски парцалки...

Искам да попитам ( знам ,че обсъждахме и преди 10 - 15 теми, но може да са се появили нови желаещи) кой ще си съхрани стволови клетки ? 

Катенце стискам палци всичко да е ОК !

# 21
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Здравейте и честит имен ден на всички.А това е от мен  party023-нали и аз съм имала днес празник, макар че  се чудя дали Елица е точно име на растение или не, но това е друг въпрос... newsm78
Иначе да ви се оплача какво ми се случи във вторник, та затова се и позагубих:та отивам в Майчин дом да дам кръв за стандартни изследвания и нали там е разкопано и беше валяло и кално-така се изтърсих, че направо не е истина.За щастие бебо е добре, ама моят крак сега целият е син и дори незнам дали няма нещо пукнато-нали не може рентген да се прави.И сега се мъча с подут и посинял крак и ще разбера дали ми има нещо чак като родя бебо  Sad  На всичкото отгоре никой  не ми помогна дори да стана и трябваше да се оправям сама, а ме видяха поне 10 човека.Що за хора са това?! #2gunfire
Иначе пък само хубави неща се случват около мен-бях си на Плевен и установих, че половината ми приятелки си имат бебчета, а другата половина ще имат след мен Simple SmileТака че поне ще си бутаме заедно количките и ще има с кой да излизам като съм там.
Това е засега от мен.Лека вечер и всичко добро.

# 22
  • Мнения: 24
Атина-Ели мн съжелявам за това което ти се еслу4ило  Hug

# 23
  • Мнения: 176
самимами и Ина- благодаря за разяснението!
Ще взема значи поне 3-4 бодита с крачол, а тези дето ги имам без крачол все ще гледам да ги ползвам по веднъж-дваж, може би под ританки  Thinking. Или евентуално ако повиваме бебока с някое по-плътно одеалце (нали повиването е един от методите да се успокои плачещо бебе...)

Бюти, и аз мисля че трябва шапчица за новородено, независимо от жегите навън. Поне тук колкото и да е горещо навън, в апартаментите и разните магазини/ болници/ сгради климатиците са на макс цяло лято, така че ще се обличаме добре...

Атина-Ели, честит имен ден, и дано скоро ти се оправи крака - ако можеш да стъпваш на него, едва ли е счупен. (Аз да се изкажа като ветеран в чупенето на кокали  Crazy.)

# 24
  • Мнения: 506
Здравейте, мацки!
Честит имен ден на всички, с прекрасно име на цвете и на бъдещите бебенца, ако има такива сред нас.
Катенце, стискам палци да е наред всичко с вас и бебе.
Атина- Ели, дано и при теб няма поражения след ренгена.
Ели24, не се тревожи за простотии, на празници е така около църквите. Добре, че си добре.
Маргарете, хайде честита ви придобивка със скритата мама-юнка. Ходих в един магазин и опитах да се набутам и аз в една туника (магазина уж беше за бременни, но продават и за други), но уви така ми стягаше, че си мисля че не съм нацелила щанда с бременните дрехи. Аз друго си се чудя, има толкова много свръх дебели тинейджърки, модерно облечени, те аджеба от де си намират дрешки? Добре, че ни остава още мъничко и не сме зимни бременни, че трудно със закопчаването на якетата и навеждането за обуване.
Има ли сред нас - оттичащи? При мен това се появи от скоро. Доста е неприятно. Кокалчетата вечер не си ги усещам на глезените.
За комплект за изписване този път смятам да взема нещо символично. Предният път нямах комплект до последно, нещо се бях замотала и мъжът ми трябваше да купи. Дойде с една огромна кутия в родилното и аз гледах тъпо, че не знам кое да облека на детето, то имаше сто неща. Взех мъдрото решение - акушерката, която ни изписва да прецени, та аз от 5 дена не бях излизала на вън, а в болницата виреехме само на климатици. Навън било адска жега с 40 градусови температури - около 20 август 2006 е това. Та от всичките сто неща в кутията за изписване, беба беше изписана само с боди с дълъг ръкав, чорапчета и туй то. Нито шапки, нито ританки - нищо. Единствено на снимките гледам, че сме я загърнали с пелена и това е. И аз съм чувала, че им трябва повечко време да се адаптират за температурата навън, все пак са живяли 9 месеца на 37 градуса.
От днес вече съм в 45 дневен боличен преди раждане. Много бързо мина. И се почерпете за наше здраве - днес имаме 4 годишнина от сватбата.  Heart Eyes
Ех, голям ферман, вместо едно запис.

# 25
  • Мнения: 15
Привет оново.
Днес беше страхотен ден.Направо жестоко.Бях навън през цялото време Hug

Мадона  честита годишнина от сватбата! Hug

Аз нещо яко съм се разкашляла и днес си купих сироп Стодал,защото пише,че е хомеопатичен.Дано ми помогне,че иначе незнам как ще спя.Някоя мама имала ли е кашлица newsm78 и как се е преборила с нея,защото моята май е доста упорита... Confused???

# 26
  • Мнения: 60
Някоя мама имала ли е кашлица newsm78 и как се е преборила с нея,защото моята май е доста упорита... Confused???

имах, в началото, ноември някъде. Проспан ми изписаха. Обаче пих и антибиотик, та не знам от кое ми мина. За гърлото беше хексоралетен за смукане. За хрема можело ксилометазолинови капки. Дано минеш само с кашлица де  Peace

# 27
  • Мнения: 256
И аз кашлицата я лекувах със Стодал. А гърлото с фитолор.

Уф сега се измъкнах от един задимен имен ден, ама така не ми се седи в нас. Ще звънна на някой срам-несрам да се почерпим нещо кой безалкохолно, кой не.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 884
Здравейте момичета  Hug
Искам да помоля , ако някой има записан час за Фетална Морфология във Фемина или при Марков между 05 -15 май и му се наложи да го откаже да ми прати едно Лс. От 1 месец се опитвам да се запиша Rolling Eyes
Благодаря и извинете за влизането в темичката ви  bouquet

# 29
  • Мнения: 24
Миша аз кашлям ве4е месец,още не съм се оправила .Док ми изписа само проспан изпих го но няма ефект и си кашлям още.Опитай да си направиш 4ай от орехи, помага.Вземаш 4 ореха и ги с4укваш и така ги слагаш във водата и оставяш да заври.После пиеш подсладено с мед.малката така я излекувах ве4е два пъти.
Аз не пия мн мн и затова и не се оправям.
Лека ве4ер

Общи условия

Активация на акаунт