Омъжих се за момче от село?!

  • 10 131
  • 142
  •   1
Отговори
# 15
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 144
Сигурно на теб не ти допада много селският живот, но аз примерно с радост бих отишла до някое село. Аз съм градско чедо и не съм ходила летата при баба и дядо на село, затова толкова обичам селските къщи с дворове и дори любопитните селски хора.

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Лоли,
Ти си в ситуацията на туриста, който си представя пасторални картинки от американски филми. В болшинството български села дори няма канализация и хората са на септични ями. Кравите искат да ставаш в 5 часа да ги доиш и да ги храниш, ако не прибереш яйцата на кокошките, те ще ги изкълват, животинските лайна не миришат на парфюм, ако не полееш доматите или люцерната те ще изгорят на слънцето, а комшийките са като част от родата (освен ако наистина не се окажат част от нея) и на село обичайно работата на комшията е и твоя работа. Там важи принципът "залудо работи залудо не стой".
Първо поживей няколко седмици на село, пък после разправяй как ще ти е добре там.

# 17
  • Мнения: 4
newsm62 newsm62 newsm62
Момиче за теб работа няма ли ..?Хвани измети пътеките от л.....та,като не ти е приятно да ги гледаш.....трябва и да поработваш като отидеш на село.....,само със седене на ,,припек,,,селска снаха не се става.. Joy Joy Joy
newsm10

# 18
  • Мнения: 2 131
и тези мокри целувки дето държат да ти лепнат и то непременно те дебнат да е по устата, въпреки че си въртя главата като пумпал за да уцели бузката, а ма не  Mr. Green
Sick Confounded

# 19
  • Мнения: 1 731
 Laughing Laughing Laughing hahahaПаднах от смях с тая тема.

# 20
  • Мнения: 417
И кое е това село? Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 932
Нещо ме навява на мисълта, че това е тема- пързалка, с цел да разгорещи даден спор - добре известен на всички нас, няма да го
Дано греша, ама....

# 22
  • Мнения: 3 634
Да се смея или да съветвам?!  newsm78
Аз нямах село, родителите ми са от София и разсъждавах точно като авторката...когато бях тинейджърка. По стечение на обстоятелствата отидох да живея на сравнително отдалечено място или поне такова беше когато дойдох. Пренесох просто града вкъщи. Все още има досадни бабки, но те вече ме мразят и не ме закачат. Открих и много готини хора, които са в моята ситуация и общувам предимно с тях. Всичко, което описваш е БГ-действителността и не мисли, че другаде е различно.  Peace

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Милата.  Laughing Следващия път като идеш на село земи една мотика и оди да копаеш, ще се отървеш от навлеци, гаранция.  Laughing Не може ли да излезете с мъжа ти някъде из селото, някоя рекичка, нещо няма ли? Едно време на село много обичах да се разхождаме с брат'чедките край реката. Приказно място. А на тия хора не им се сърди. Нямат друга работа, гледат да прилапат някого за приказка. Че то и сам да си говориш, пак не е работа.

# 24
  • София
  • Мнения: 429
Лоли,
Ти си в ситуацията на туриста, който си представя пасторални картинки от американски филми. В болшинството български села дори няма канализация и хората са на септични ями. Кравите искат да ставаш в 5 часа да ги доиш и да ги храниш, ако не прибереш яйцата на кокошките, те ще ги изкълват, животинските лайна не миришат на парфюм, ако не полееш доматите или люцерната те ще изгорят на слънцето, а комшийките са като част от родата (освен ако наистина не се окажат част от нея) и на село обичайно работата на комшията е и твоя работа. Там важи принципът "залудо работи залудо не стой".
Първо поживей няколко седмици на село, пък после разправяй как ще ти е добре там.
Много точно казано,но само човек,който е живял на село,ще го разбере.
 Аз мога да кажа на авторката да се радва,че нейното момче не я е завело за постоянно да живее там.Защото тогава не я виждам изобщо.
 Като ми дойде суматохата в София в повече и започвам да си мечтая да отида да живея на село.И точно тогава се сещам за съседите там и за родата и как тук поне никой не ми гледа в паницата.

# 25
  • София
  • Мнения: 281
не мисля, че е пързалка!

знам за какво говори авторката - и при мен е същото гнус ме е! но аз започнах да казвам директно, че целувките не ги обичам /то си е така!/ и от тогава не налитат да ме целуват всички съседки /те са някакви лели и стринки, но на мен не са ми никакви/. В това отношение даже свекърва ми отучих от мляскането.  Sick

а относно чистота - просто се примирявам с това и търпя докато си тръгнем!

# 26
  • София
  • Мнения: 6 088
Много ми е забавно  Wink, отначало, като се зачетох - все едно описваш моя случай! Ама открих някои разлики - при нас няма толкова напористи роднини, само тук-там някоя баба, която иска да ме целува, и то не по устата  Laughing - тях ги разбирам, радват ми се. Не ми досаждат много-много да си говорим разни съседки ( и аз хич не обичам това, с полунепознати не знам какво да си кажа!). Така е и на моето село и не могат много да ме изненадат с аромати от обора и любопитковци  Wink Иначе и аз не мога да седна и просто да си почивам отвън на въздух - като гледам свекървата как шета като хала, и ми става неудобно  Blush Изобщо, не мога да се оплача, разбираме се  Peace

# 27
  • Мнения: 2 674


знам за какво говори авторката - и при мен е същото гнус ме е! но аз започнах да казвам директно, че целувките не ги обичам /то си е така!/ и от тогава не налитат да ме целуват всички съседки /те са някакви лели и стринки, но на мен не са ми никакви/. В това отношение даже свекърва ми отучих от мляскането.  Sick



Е ,ти пък сега.Да имаш такова съвременно село и да се  оплакваш от обичаите там.В днешно време е толкова модерно да се целуват хората при среща.А мляскането с майката на възлюбения ти може да доведе само до по-хармонични отношения. Забележи колко политици се целуват-повечето са мъже.Това е то тънката дипломация.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 890
   И аз хич не обичам целувките, и изобщо някой да ми навлиза в личното пространство.  Naughty Имам една такава позната - всеки път като се срещнем, така ми се навира в лицето, все едно ще се целуваме.  ooooh! Затова по- ми харесва в града - хората са по-дистанцирани и такива прояви са по-скоро изключения.

# 29
  • Мнения: 3 634
   И аз хич не обичам целувките, и изобщо някой да ми навлиза в личното пространство.  Naughty Имам една такава позната - всеки път като се срещнем, така ми се навира в лицето, все едно ще се целуваме.  ooooh!

А да те пощи?!  Laughing Аз имам позната, която с който и да се заговори започва да го пощи, заглажда ревера и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт