Мирзакарим Норбеков

  • 64 099
  • 231
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 2 840
Как така "летиш"?
С думи прости, че аз само една книга съм си купувала и не я дочетох, нещо не се ориентирах. Беше за някаква тьотя Нюра или нещо такова. Иначе идеите му не са лоши, чувала съм за методиката му. Само за летенето накратко, ако може да ми обясните. Мерси.

# 181
  • Мнения: 1 351
Как така "летиш"?
С думи прости, че аз само една книга съм си купувала и не я дочетох, нещо не се ориентирах. Беше за някаква тьотя Нюра или нещо такова. Иначе идеите му не са лоши, чувала съм за методиката му. Само за летенето накратко, ако може да ми обясните. Мерси.
Има едно упражнение - така се нарича "летене" , а някъде го наричат "образът на младостта" , ако не се лъжа, / само че на курса ти пускат и подходяща музика и вместо да четеш от книгата как точно да става те напъдстват лекторите и ти наистина си зает едниствено от факта да ги слушаш / . Та ...- затваряш си очите и заемаш удобна поза , НО с напълно изправен гръбнак, а не отпуснат като медуза . Представяш си как влизаш в един дом или къща , на който от четирите страни се виждат различни пейзажи- море , гора , планина , река /може и друго/ , наслаждаваш се на пейзажите , излизаш от къщата и тръгваш по пътечка , която за мен е горска и стигам до едно възвишение от което литвам като птица - под краката ми са върховете на боровете , поточето , после полето , насреща са планинските върхове - лъхва ме вятъра , птичките са около мен , минавам над облаците или си стоя под тях. Пред мен  е разразяваща се буря , но аз не се страхувам а навлизам в нея и черпя сили от светкавиците и гръмотевиците , ако можеш усети мирисът на дъжд и не сле дълго облаците пред теб се прояснават и насреща ти е само Слънцето - стопляш се на лъчите му / а аз съхна след дъжда/, може да си представиш и дъга - страхотно е , може да прескочиш и над морето ,.... И така трябва да се приземиш някъде и това е твоят замък , където има празненство в твоя чест , защото твоите приятели посрещат най- успешният , най- умният , най- силният , най- здравият и обновен човек - ТИ. Има фоерверки , хубава музика , има всичко . Аз танцувам с любимият ми човек . Това е .
 Понякога се приземявам до река , която е бистра и влизайки в ней отмивам всички болести - чернилка .
Звучи налудничаво , но винаги ми помага.
За болки където и да е по тялото - също ни са ни показвали техника за смяна на топло със студено . Например съм си ударила кръкът и направо виждам звезди от болка - представям си как съм го натопила в лиген със студена вода , в която има ледчета , после вадя кръкот си от водата и стъпвам на нагорещенв пясък - самата болка отшумява страшно бързо и след време ти самият започваш да усещаш къде ти е по- добре във всеки един случай - на топло или на студено.
Много дълго стана.

# 182
  • София
  • Мнения: 2 840
Благодаря, клемче!

# 183
  • Мнения: 1 351

Няма защо да ми благодариш - знам че звучи доста шантаво , но наистина това са част от медитацийте по време на курса. Ако трябва да съм честна обаче курса е направен по тази книга
http://www.norbekov.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=246 - точно копие е.
Лошото е , че само с четене не става - четеш малко  - два , тре реда и изпълняваш , после пак два , три реда и накрая имам чувството че не съм разбрала нищо , съответно съм пълен тъпанар.
Всичко добро !  bouquet

# 184
  • Мнения: 19 351
Дъщерята прави упражненията за слух описани в книгата "Опитът на един глупак" и има ефект. За съжаление ако ги правиш непрекъснато всеки ден ушните миди на места за разраняват от всичкото това дърпане и трябва малка почивка. Sad Наскоро попаднахме на още едни упражения за слух на Норбеков, но те са най-вече мислови с насочване на енергията по определен път. Скоро ще ги пробваме и тях. Simple Smile
Солетка, дърпанията на ушните миди трябва да са съвсем леки. Не може от там да има разраняване. Аз също съм ги правила всеки ден без нараняване.

На курса ни казаха и едно друго упражнение за уши. Представяш си, че тилът ти се стопля от слънчевите лъчи. Затопляш така известно време и след това пускаш топлината от точката на тила към ушите в права линия. Топлината излиза през ушите и после пак се връща към тила.
После топлината се движи по прави спирали към двете уши.

По същия начин правим топчица прохлада. Представяме и любов, хармония, спокойствие. Затвърждаваме с представа, че чуваме на 100%.

Също като правите масажа на биологично активните точки-когато масажира точката пред ушните капачета, си представя, че чува отлично.

Упражненията се правят с лекота, малко разсеяно, да не се фиксира твърде много върху това дали получава чувство на топлина или студ, а да гледа настроението да приповдигнато, да ипитва радост и благодарност към това, че слухът й се подобрява.

Ето и другата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=441998.0

# 185
  • Мнения: X
Чела съм Норбеков, малко съм скептична...Единственото, от което съм много доволна е Ставната гимнастика. Свалила съм си клипчетата от интернет и я практикувам. След това се чувствам като нов човек. Simple Smile

# 186
  • София
  • Мнения: 2 217
Чела съм всичко, участвала съм в курс, превела съм една негова книжка - за мен е плацебо....

# 187
  • София
  • Мнения: 2 840
Е, много ясно, че е плацебо. То нали плацебото е точно това - сам се лекуваш, вярвайки, че получаваш лекарство.
Но фактът при плацебото е, че настъпва излекуване.
Има ли тук излекуване, това е въпросът?

# 188
  • Мнения: 66
Някой с излекувано ученическо късогледство?

# 189
  • Мнения: 19 351
Мойто е ученическо. Започнах от най-последния ред. Сега съм  някъде по средата на таблицата. Дори започнах да виждам някакви размазани точки за буквите на най-малкия ред. В началото въобще не виждах, че там има нещо. Но съм много непостоянна и нещата стават супер бавно.

# 190
  • Мнения: 66
Благодаря, че отговори Hug.
Колко диоптера си свалила?

# 191
  • София
  • Мнения: 980
Нещо за спешно сваляне на кръвно? Не мога да разбера какво трябва да си представям за да го сваля???

# 192
  • Варна
  • Мнения: 2 305
За един месец ежедневни упражнения бях свалила 1 диоптър на двете очи, като основният напредък се случи първите 7 дни. След това спрях да ги правя редовно и повече не съм имала подобрение.

# 193
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Нещо за спешно сваляне на кръвно? Не мога да разбера какво трябва да си представям за да го сваля???
Нищо мила, освен кисело мляко с  повечко чесън-бързо, ефикасно и ....миризливо Laughing

# 194
  • София
  • Мнения: 980
Нещо за спешно сваляне на кръвно? Не мога да разбера какво трябва да си представям за да го сваля???
Нищо мила, освен кисело мляко с  повечко чесън-бързо, ефикасно и ....миризливо Laughing
При мен не работи, и тибетската пробвах, 3 месеца се наливах с чесън, но не. Явно при мен кръвното идва от другаде, нещо което не се влияе от чесъна.

Общи условия

Активация на акаунт