Поредната жестока катастрофа

  • 2 395
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Тесни, криви, със завои.
И разбити, ужасно разбити Sick
Може ли в центъра на града пътят да прилича на off-road отсечка?
Немалък % от катастрофите стават именно заради маневри да се избегне някоя дупка.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
За мен причините за безумията по пътищата са няколко: пийваш - караш; надценяване на възможностите като шофьор и предприемане на рисковани изпреварвания и др. подобни; чувството за безнаказаност и безсмъртие.

# 17
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Пътища като за 60-те и 70-те на миналия век. Тесни, криви, със завои.
Напоследък като карам винаги съм нащрек - да не се случи нещо. Гледам да се пазя предимно.

Нееее, не от миналия, от по-миналия! Даже надминават и калдъръмените! Ако не вярваш, мини през Хаинбоаз на път за Велико Търново. Наложи ми се миналата седмица да пътувам дотам - значи от двете страни пропаст, по средата - дупки като кратери, и за капак някакви се правят, че работят по тях. От какво му бяха нервите на тоя шофьор, не знам. Побелях, смъкнах сума кила от страх, докато минат тия 50 км. Направо откачих!  #Cussing out Скоро няма да помисля да ходя пак нататък...

# 18
  • Мнения: 233
Баща ми загина в катастрофа или по точно един съсед го смаза.Най фрапирашото е че го удря след което заедно с жена му го натъпкват в колата,идват да обърнат до нашата къща и го зарязват в болницата.Били са на метри от нас и нищо не ни съобщават.Обадиха ни се от болницата за случилото се.Отива майка ми и гледа как баща ми потрошен от всякъде лежи на пода в болницата а виновниците никви ги няма.Не съобщили че е счупил с главата стъклото за да се направи веднага скенер и за нещастие след 7 дневна кома почина.А виновника се измъкна без наказание.Язък за скапаната ни държавица.

# 19
  • Мнения: 2 131
Roxette, съжалявам...
На моя мъж баба му беше убита на един булевард, на метри от автобусна спирка. Блъсна я таксиметров шофьор. Беше ужас. След това той се споразумя със съда и семейството й разбра съвсем случайно, че всичко е свършило.

# 20
  • Мнения: 1 668
Мами, в БГ е практика да се сигнализират отсрещните коли за катаджии на пътя  #Crazy. Съответно от безумна скорост се намалява за пред органите на реда и след тях с мръсна газ пак... Та само тази практика да се премахне ще има доста по-малко катастрофи. Аз лично не предупреждавам никой - ако някой кара със скорост по-висока от допустимата трябва да си търпи последствията, защото следващия път може аз или не дай боже моето дете да сме пред колелетата му.

# 21
  • Мнения: 3 271
Пътуваме там всяка сутрин, водим децата на градина и после на работа..
И днес минахме от там, 1.5 часа по-късно.
Изпитах ужас като прочетох темата.
Нямам какво да кажа, просто ми е много мъчно и страшно  smile3518 Weary

# 22
  • Мнения: 4 362
Ние тук в България се избиваме без война,достатъчни са ни катастрофите по пътищата.
Вече всеки втори има кола и книжка.Никой не се съобразява със скоростта,пътна обстановка и знаци.
На появиха се едни тежкарчета,дето карат като луди,с току що купените им коли дори и в града.
Аз имах една случка наскоро,цялата треперих после.Качила съм детето си с една приятелка и нейното дете отиваме до детската кухня и после мислехме да ходим до съседният град на разходка,когато както си карам точно срещу мен започва да кара моторист  Shocked.Младо момче,гледащо настрани,без да ме вижда,започнах да намалям,не посмях да свира,за да не го стресна,но той продължа да кара с/у мен в моето си платно гледайки настрани.Прибрах колата колкото може по на дясно до бордюра и вече почти очаквах да се хвърли в/у нас.....Точно бях почти спряла и в последната секунда,той все пак реши да погледне и мина на 2-3 см от лявата страна на колата...Побърках се,помислих ,че ще го убия направо,защото и караше много бързо....Разминахме се,но аз много се стреснах.

# 23
  • Мнения: 1 447
Направо изпитвам страх като трябва да се кача в колата.Колкото и да си внимателен и добър шофьор
 не знаеш от среща ти какъв се задава.

Общи условия

Активация на акаунт