Не приеха Детелинка на градина

  • 4 308
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Молбата за градината съм я подала на 18.01 имам си и входящ номер. Имам представен документ, че работя. Тъй като не се познаваме с госпожа директорката, тя досега е нямало от къде да знае, че аз ще съм си в къщи по майчинство. Другите две съседки, чиито деца са в яслата и ще бъдат на градина също не работят в момента и са по майчинство. Тъй че това не може да е критерия. Има приети деца, които  живеят доста по-далеч от нас от градината, така че и това не е.
Сега мъжът ми тръгна да пита из другите градини из квартала да видим там какво ще му кажат и разбира се е бесен на мен, че една работа не мога да свърша както трябва и че ако бях дала Детелинка на ясла есента сега нямаше да имаме такива проблеми.

Щом сте подали толкова рано молба не би трябвало да ви откажат. Децата от яслата обисновено се събират в една група и втората група е от такива, които не са ходили на ясла. Това, че имаш малко бебе не би трябвало да е проблем, напротив дори би трябвало да ти помогне, това си е един вид работа. Наистина обикновено децата с двама работещи родители са с предимство, но при толкова рано подадена молба няма начин да отажат.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Молбата за градината съм я подала на 18.01 имам си и входящ номер. Имам представен документ, че работя. Тъй като не се познаваме с госпожа директорката, тя досега е нямало от къде да знае, че аз ще съм си в къщи по майчинство. Другите две съседки, чиито деца са в яслата и ще бъдат на градина също не работят в момента и са по майчинство. Тъй че това не може да е критерия. Има приети деца, които  живеят доста по-далеч от нас от градината, така че и това не е.
Сега мъжът ми тръгна да пита из другите градини из квартала да видим там какво ще му кажат и разбира се е бесен на мен, че една работа не мога да свърша както трябва и че ако бях дала Детелинка на ясла есента сега нямаше да имаме такива проблеми.


Егати!
Добре, на кои критерии не отговаряте тогава? Има ли изнесен на табло реда и условията за прием в градината - със срокове , изисквания за документи и критерии за подбор на децата? При нас имаше и и бяха номерирани по тежест. Щом като знаеш, че са приети деца които за разлика от вас не покриват изискванията иди и задай конкретни въпроси. Знам, че е трудно с бебе да се разхождаш ама...така не бива!
Егати тъпотията. Ух, а мъжа ти да се ядосва на правилния човек - на тези които са избирали децата, не на теб.
Стискам ви палци да се намери място!

# 17
  • Мнения: 3 211
в двете детски градини, в които смятам да подавам молби януари, първите два работни дни от януари вече са запълнени местата. Така, че 18.01  вече може и да е късно, но пък щом ти е казала, че имаш голям шанс.
За коя ДГ става въпрос?

# 18
  • Мнения: 73
честно казано, почти не съм учудена Rolling Eyes...., не зная дали само във Варна е тази изстерия с ДГ Close ??? Мен ме бяха наплашили и бях подала молби в няколко ДГ(въпреки, 4е това изпълнение само влошава общата картина със свободните места Rolling Eyes), но за щастие ни приеха в най-близката до нас. Единственото, което мога да да те посъветвам е да настояваш упорито пред директорката, застото ако изберете далечна градина, ще си усложните доста живота с по-ранно ставане, прибиране и т.н.
Дано да склоните директорката!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 6 873
честно казано, почти не съм учудена Rolling Eyes...., не зная дали само във Варна е тази изстерия с ДГ Close ??? Мен ме бяха наплашили и бях подала молби в няколко ДГ(въпреки, 4е това изпълнение само влошава общата картина със свободните места Rolling Eyes), но за щастие ни приеха в най-близката до нас. Единственото, което мога да да те посъветвам е да настояваш упорито пред директорката, застото ако изберете далечна градина, ще си усложните доста живота с по-ранно ставане, прибиране и т.н.
Дано да склоните директорката!

Отдавна не съм те засичала тук, а в градината все се оглеждам ама...Сиси ми каза, че Деничка не ходи в момента, да не сте болни? Има варицела в групата, не знам дали знаеш. Поздрави от нас!


# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Despina общо взето мисля че отговаряте на всички критерии - и двамата имате служебни бележки че работите, в района на градината сте и сте с повече от едно дете.(изискването е за многодетно семейство, но винаги две деца са си повече от едно в семейството; и другия критерий е с предимство са деца на инвалиди) Може да говорите пак с директорката и да попитате дали всички други деца отговарят на тези условия. Бихте могли и да подадете оплакване до общината - дирекция Образование мисля че беше до г-н Коста Базитов.
Общо взето така се получава като закриха толкова детски градини в града, а децата всяка година се увеличават Confused

# 21
  • Мнения: 2 792
Despina аз не съм във Варна, но при нас с Димана беше същия случай, когато се опитвах да я запиша в ясла, все удрях на камък, накрая Джипи-то ме посъветва да пратя Сашо(мъжът ми) и видиш ли, някак си се появиха свободни места. Звучи отвратително(поне за мен), но прати мъжа си, така както е ядосан и ще видиш, надявам се този вариант да ти помогне и на мен не ми харесваше особено, даже напротив вбесяваме, но какво да се прави:( , дано съм помогнала поне малкто Simple Smile

# 22
  • Мнения: 421
И аз това се чудя...нали не се раждали деца пък все няма места нито в яслите, нито в градините...Как става така?! Ми то ако пък вземат да се раждат повече деца тогава какво ли ще правим...
Изобщо този простотитя със списъци, молби и т.н е поредния лост за повишаване на раждаемостта в БГ...офффффффф  Twisted Evil
Вместо да се чуди държавата как да осигури по-добри условия за отглежадне на децата дето и без това са малко, тя се чуди как да усложни максимално живота и на децата и на родителите... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 23
  • Варна
  • Мнения: 5 533
Да допълня само, че съпруга ми ходи и в другата по-близка до нас градина и там също му казали, че всички места са заети. Директорката му обяснила, че по принцип детската градина не е задължителна с изключение на подготвителната година преди първи клас и че детските градини могат да обхванат около 60 % от децата в града. Останалите  да си чупят главата. Проблема при нас не е кой ще гледа Детелинка - в крайна сметка аз ще съм с бебо поне една година в къщи, ако не сменят нещо пак законите, но на мен ми се искаше да бъде сред децата за да изкара разните му болести в детска възраст и да стане по-контактна, защото сега е едно малко диваче, което се държи здраво в мен при среща с чужди хора.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 242
Не ви ли дават надежда, че може да се освободи място? Практика е да се подават молби на няколко места и съответно някои от класираните деца да се откажат от градината. За съжаление това се разбира май едва през септември.

# 25
За коя градина става въпрос? Пиши ако искаш и на лични. Аз съм подала молба на две места. На едното място детето е прието и довечера съм на родителска среща, в другата градина ( където съм почти 100% сигурна, че ще я приемат) списъците се вадят утре. Градината е Славейче, под ТУ, ако искаш да се опиташ там с довода, че аз ще се откажа?!

# 26
  • Мнения: 3 927
И аз това се чудя...нали не се раждали деца пък все няма места нито в яслите, нито в градините...Как става така?! Ми то ако пък вземат да се раждат повече деца тогава какво ли ще правим...

Напротив. Точно защото последните 3-4 години има някакъв бум в раждаемостта няма места по детските заведения. Поне в големите градове е така. Най-вероятно преди годнини са били затваряни ясли и градини поради липса на деца, но надали ще открият нови. Нали все пари не им стигат на общините.......

# 27
  • Мнения: 2 839
Напротив. Точно защото последните 3-4 години има някакъв бум в раждаемостта няма места по детските заведения. Поне в големите градове е така. Най-вероятно преди годнини са били затваряни ясли и градини поради липса на деца, но надали ще открият нови. Нали все пари не им стигат на общините.......
Точно така е. А градините, които затвориха им изпродадоха сградите, а парите както се сещате ... еми няма ги  Confused

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
И аз това се чудя...нали не се раждали деца пък все няма места нито в яслите, нито в градините...Как става така?! Ми то ако пък вземат да се раждат повече деца тогава какво ли ще правим...

Напротив. Точно защото последните 3-4 години има някакъв бум в раждаемостта няма места по детските заведения. Поне в големите градове е така. Най-вероятно преди годнини са били затваряни ясли и градини поради липса на деца, но надали ще открият нови. Нали все пари не им стигат на общините.......
Не последните 3-4, ами от родените от 1999г нататък се е заточил този проблем. Така и не им увряха главите на общинарите да открият в някии градини по още една група. Карат я както си беше преди, когато се молеха да се запише дете в тяхната градина.  Thinking Thinking Thinking

# 29
  • Мнения: 5 140
Ужасен е проблема с тези ясли и детски градини.Аз се сблъсках със същия проблем и затова сега си водя детето в другия край на София,защото тук където живея няма места,то не че имаше и там където ходиме в момента,но бяха малко обвързани с нас,защото от тях си взимахме кухнята и нямаха моралното право да откажат.Благодарна съм им че ми взеха детенцето.
А за ДГ е някакъв кошмар,едва ли не трябва да подаваш молба когато ти се роди детето и да си чакаш,барем ти дойде реда по някое време.Навсякъде отговарят - пълно е няма места,е хубаво де като няма места какво да правим?Според мен нещо трябва да се предприеме по въпроса-незнам от нас родителите ли,държавата ли,да се строят нови ясли,градини ли. newsm78
Проблема е много голям. smile3514

Общи условия

Активация на акаунт