Петиция - интернет адреси на кирилица

  • 2 667
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
щом аз мога да пиша в адресбара на кирилица, какво остава за живеещите в Бг Sunglasses

Можеш, да.
От собственият си, кирилизиран компютър, обаче:)

Аз нямам нищо против да го направят, но не бих го ползвала, защото според моите разбирания трябва да рушим границите, не да ги създаваме.
Още повече - в интернет.

# 16
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076


 Против съм!Като съм в чужбина как да ползвам кирилицата?!Никога не знам от кой и чий компютър ще ми се наложи да набера някой български сайт.

онлайн преводачи Wink
а и чичко Бил ще се замисли за подобряване на бозата, ако се въведе кирилицата.
все пак трябва да е юзърфрендли Wink

за мен това не са доводи, а извинения....
то в началото не е имало кодировка и за кирилицата, ама после са я въвели...
системата се наглася спрямо потребностите, не обратното Peace

Реза, от всеки комп. мога да пиша на кирилица, не само от личните ми Wink

# 17
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

          LaughingПак съм против Simple SmileЗащо трябва да си усложнявам живота Wink

# 18
  • Мнения: 3 459
Против съм!Като съм в чужбина как да ползвам кирилицата?!Никога не знам от кой и чий компютър ще ми се наложи да набера някой български сайт.
Именно  Peace

# 19
  • Мнения: 5 370
За още някаква глупост да се измисли петиция?
М?

# 20
  • Мнения: 2 035
И аз съм твърдо против  Peace

# 21
  • Мнения: 2 550
глЮпости...

# 22
За китайците - да.

Технологията е една и съща.

В Китай от 5 години си има над 100000 сайта на китайски, без да се съобразяват със стандартите на ICANN.

Арабите също, Израел също, Тайланд също.
Във всяка държава предстои такова нещо.

Ноември тази година ще пуснат една зона на кирилица (по 1 зона на азбука) - защо да не е българската?

# 23
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

  Сетих се за една много по-разумна причина, поради която съм против.В работата ми само системните администратори имат право да инсталират кирилица.До мнооого сайтове нямаме достъп ConfusedАдминистраторите са малко, а служителите адски много.Обикновено ги чакаме със седмици.Компютрите непрекъснато се развалят, купуват се нови и пак опираме до съдействието на сис. администратори.
 
  Което значи, че за Коледа и Великден може да имам късмета да се логна в някой сайт - мерси Stop
 

# 24

  Сетих се за една много по-разумна причина, поради която съм против.В работата ми само системните администратори имат право да инсталират кирилица.До мнооого сайтове нямаме достъп ConfusedАдминистраторите са малко, а служителите адски много.Обикновено ги чакаме със седмици.Компютрите непрекъснато се развалят, купуват се нови и пак опираме до съдействието на сис. администратори.
 
  Което значи, че за Коледа и Великден може да имам късмета да се логна в някой сайт - мерси Stop
 

На всички съвременни компютри няма нужда от допълнително инсталиране на кирилица - има си по подразбиране, трябва само лека настройка.

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
все пак трябва да е юзърфрендли Wink
Бляк, юзърфрендли Sick Веднъж се пробвах да ползвам бг уиндоус и нищо не разбрах Shocked Направо не знаех какво ми говори тая програма ooooh! А френският, а? Супер яко е да отидеш на специализация във Франция и да се окаже, че не можеш да ползваш компютър, щото целият им уиндоус е на френски Tired
Както каза Реза, създаваме си излишни граници, кому е нужно?

# 26
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

В работата ми само системните администратори имат право да инсталират кирилица.До мнооого сайтове нямаме достъп Confused

уиндоуса има кирилица newsm78, вградена newsm78, е вярно, че е БДС, ама я има.
2рата част не я разбрах Thinking
ако те са ти ограничили достъпа до определени сайтове дали пишеш на кирилица или латиница няма значение... или грешно съм разбрала newsm78

белинда, не съм споменавала нищо за уиндоус на български. говорим си за кирилицата Peace
п.п. аз не ползвам уиндоус на английски, ама ей на, оцелявам...
и вярвай ми има нещо по-гадно от уиндоус на френски.
колежката ползва на китайски Laughing

# 27
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Всеки да си ползва каквото иска.
Аз винаги ще желая виндоуза да ми е на английски, както и всички програми, с които работя.

Също така ще настоявам дъщеря ми да научи английски колкото може по-добре.
И се надявам, че повечето хора из разни държави мислят така, и децата ни (поне) ще могат да се разбират свободно на един език.

Македонците и китайците не са ми добър пример изобщо.

# 28
  • Мнения: 5 370
Всеки да си ползва каквото иска.
Аз винаги ще желая виндоуза да ми е на английски, както и всички програми, с които работя.

Също така ще настоявам дъщеря ми да научи английски колкото може по-добре.
И се надявам, че повечето хора из разни държави мислят така, и децата ни (поне) ще могат да се разбират свободно на един език.

Македонците и китайците не са ми добър пример изобщо.
Този път и аз съм на едно мнение с РЕЗА.

Колкото до Уиндъус на друг език-всекидневно се сблъсквам с такъв , вервайте ми, отнема ми много повече време да реша проблема на юзъра, отколкото ако беше с интерфейс на английски. А да не говорим, че съобщение за грешка , пак на съответния език, локален, направо ми  разказва играта. ooooh!

# 29
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Аз винаги ще желая виндоуза да ми е на английски,
Също така ще настоявам дъщеря ми да научи английски колкото може по-добре.

и какво е общото с изписването на кирилица на URL-адреси newsm78
а и не вярвам дъщеря ти да научи английски, само защото ще се ползва латиница за изписване на  домейните Thinking

просто се чудя, какви са тези доводи?

Общи условия

Активация на акаунт