Великден иде, шарим пъстри яйчица, а в креватчетата греят априлски личица!

  • 11 490
  • 175
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 70
А за Вигантола аз и го давам от 12 ден по две капки сутрин и капвам в устичката,избрах си едно ядене и преди него и капвам.
 Бибобибо,аз ям жито и пия вода,още в болницата една от акушеркие ми каза да не пия вода .щом бебенцето не е при мен за да нямам проблеми,но после като ми я дадоха започнах да се наливам буквално и да ти кажа личи си кога съм пила по-малко вода(вчера наппример!)дето беше писала Акварел -0.300кг фъстъци и 3 л.вода.Между другото когато се засякохме с нея в Шейновои тя каза че най-вероятно си ти там-и да видиш как разпитвахме и се оглеждахме за някоя нова физиономия ,но уви не уцелихме  Hug

Момичета, да знаете само как ми липсвахте. Цяла седмица без интернет бях като откъсната от света, и съвет нямаше от кой да поискам, а с толкова много неща се сблъсках. И в депресия изпаднах, и следродилна треска ме хвана, абе ужас направо, не знаех на кой свят се намирам.
Аз не ям фъстъци, защото някъде бях чела че от ядките само тях не трябва да ядат кърмачките заради някави алергии. Иначе имаме в къщи и ако кажете започвам и тях да нагъвам. И без това такъв апетит имам, че мога да изям целия хладилник  Laughing
И аз докато бях в Шейново се оглеждах за познати физиономии, но не видях. Сега разбирам, че и Aquariel e родила секцио и би трябвало да е била в същото отделение (секциото май ни настаняваха само на едно място, освен ако не искаш ВИП). Аз бях забравила да взема с мен телефона на asja (моята вестителка), но гледам тя си е свършила перфектно работата, само не знам от къде е разбрала, бързо да си признава  Wink Аз накарах сестра ми да ви пише, но asja я е била изпреварила.

А какъв е този ВИГАНТОЛnewsm78 На мен педиатърката нищо такова не ми е казвала.

Честит Рожден Ден на Стефинка. Да е жива и здрава. bouquet

А на Anabana честита дъщеричка. Много да я слушка.

# 16
  • Мнения: 1
Здравейте, искам да ме преместите в списъка на щастливите майки, на 15 април се роди моя син Калоян, висок 52 см и с тегло 3.900 кг. Продължавам да ви чета, но рядко се осмелявам да пиша, но вашите коментари са ми много полезни. Сега сме в проце на опознаваме с това мило същество, много съм радостна, но и малко притеснена за оглеждането му, но предполагам с всеки исминал ден ние ще се разбираме все по-добре.

# 17
  • Мнения: 54
ЧЕСТИТО НА МАМА АНАБАНА!!!!!   bouquet   bouquet   bouquet

Момичета, съобщавам набързо, че имаме среща в Южен парк от 13.30 днес. за сега сме вечните заподозрени - аз,Галиво и Тифани. Ако някой пожелае - моля да заповяда. Може и майки с деца  Laughing Много ще им се радваме  Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 7
ЧЕСТИТО НА МАМА АНАБАНА ! ДА И Е ЖИВА И ЗДРАВА МАЛКАТА РОЖБА! АЗ СЕ ЧУХ ПРЕДИ МАЛКО С НЕЯ, ДОСТА ДОБРЕ ЗВУЧЕШЕ Simple Smile КАЗА ЧЕ СИ ГУШКАЛА МАЛКАТА Simple Smile АЗ ТЪКМО БЯХ В БОЛНИЦАТА И ПОПИТАХ ДАЛИ МОЖЕ ДА Я ВИДЯ, НО МИ КАЗА, ЧЕ ТРЯБВАЛО ДА МИНАТ 6 ЧАСА  newsm78 НИЩО, ВАЖНОТО Е ЧЕ ВСИЧКО Е МИНАЛО ДОБРЕ. ОХ МНОГО СЕ РАЗВЪЛНУВАХ...

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН СТЕФИНКА! ВСИЧКО НАЙ-ХУБАВО ТИ ПОЖЕЛАВАМ   bouquet

Иначе и аз ходих до доки, той искаше да ме прегледа, но се разбрахме за утре сутринта Simple Smile

Момичета, черпя ви виртуално, защото вече официално влязохме в нов дом Simple Smile
http://biskvitka.net/uploads/posts/1200923408_margaritag.jpg

Последна редакция: чт, 01 май 2008, 02:04 от Дивиана

# 19
  • Мнения: 6 713
Момичета, да знаете само как ми липсвахте. Цяла седмица без интернет бях като откъсната от света, и съвет нямаше от кой да поискам, а с толкова много неща се сблъсках. И в депресия изпаднах, и следродилна треска ме хвана, абе ужас направо, не знаех на кой свят се намирам.

Миличка, знам за какво говориш Confused Confused Confused Много неприятно е това с депресията, и мен не ме подмина Confused Добре че е форума, че и аз незнаех на кой свят съм Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 20
  • варна
  • Мнения: 147
wesselina,честито раждане на Калоян и прибиране вкъщи!Много щастливи мигове и усмивки!
Barbie^girl,честит нов дом!Вече на бебо сигурно ще му се прииска да излезе,за да види мама и тати какво уютно кътче са му спретнали!
Тиквичка,да ви е живо и здраво детенцето!Много щастие и весело детство!Възстановявай се бързо,чакаме те! newsm51

Последна редакция: пн, 21 апр 2008, 13:48 от tedi_ip

# 21
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Здравейте ,сладки мами! HugВключвам се ,за да ви съобщя една добра новина.

Tikvicha,вече гушка своята малка дъщеря!
Родила се е днес в 11:25.
Казва се Ния.
Тежи 3290 гр.
Дълга е 51 см.
Да й е жива и здрава!

# 22
ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ ANABANA И WESELINA и ТИКВИЧКА! ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ БЕБОЦИТЕ, ДА ГИ РАДВАТ И ДА ГИ СЛУШКАТ МНОГО!!!   bouquet  baby_neutral

Ясмина, благодаря ти за отговора. Държа си гърдата с ръка, да, и се опитвам да изцедя по малко, преди да започна да кърмя, за да му е по-лесно, но ... последните 2-3 пъти всичко беше наред и много се надявам да го минем бързо този период, защото е много мъчителен. Просто ми се струва,че когато е нервен, не захапва, още повече се изнервя и става...ужас.

Tiffany, Galivo, Vanyivan, да знаете как ми се иска да мога да дойда и аз на срещичката ви...!!! Липсвате ми, момичета! Но нищо, следващата среща всички с бебоците, нали?   Hug Grinning
Стискам ви палци!

Sisee, понеже знам, че и вие имате същото кошче на Чиполино, да те питам започнахте ли да го ползвате? Ние опитахме вчера да го сложим, ама нещо хич не му хареса, а и на мене ми се струва прекалено извито, въпреки че бях сложила възглавничка. А и нещо не мога да си представя как ще го сложим вътре с пеленка и ще му вържа коланите  newsm78

А, и да ви питам нещо за пъпчето - на нас ни падна преди една седмица и лекарката му махна кръвта преди 3-4 дни и каза, че вече може да го къпем без проблеми. Само че то пак се напълни със засъхнала кръв. Кога изобщо се маха кръвта, защото мен ме е страх все още да го мокрим?

За кърмата - мен специално ме предупредиха, че фъстъците не са полезни (педито така каза), но бадемите са! А, и бозата също вече не се препоръчвала... абе как се променят нещата, нали? точно тези същите неща са ги давали едно време, а сега вече не ги препоръчват.
За АМ - чувала съм, че като се направи, не трябва да стои повече от 45 мин., след това трябва да се изхвърли.

Ох, щях да забравя, честито на Стефинка! Много щастие и само хубави неща да ти се случват!
Честито и на Барби!

# 23
  • Мнения: 134
лелееееееееее
Много поводи много нещо
Честито на всички нови мами !!!
честит рожден ден на Стефинка !!!
Честита ни темичка !
и сега новината
Призата за най-дълго бебе е отнета от бебе Никол на мама Krasitka  на 16 април в 22:04ч. на белия свят се е появила малката принцеска с нечуваните 57см . и 3520кг.  раждането е било дълго и трудно и е завършило със секцио ,но вече са си в къщи и се възстановяват !!!
Ще се включа пак но след разходката ,че да не испуснем слънцето   bouquet

# 24
  • варна
  • Мнения: 147
Леле,Никол като нищо може да грабне и приз най-дълго бебе на годината(или на десетилетката)!
Да е жива и здрава малката манекенка и много да радва мама и тате! newsm51

# 25
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Честито на Тиквичка и Krasitka! Да са им живи и здрави дъщеричките!   bouquet  bouquet  bouquet
 

Еее, момичета, ама времето е разкошно! Само за разходки!  Peace
Ние сега се прибрахме от нашата разходка!

# 26
  • Русе
  • Мнения: 154
Честито на всички нови мами и добре дошли на завърналите се   bouquet

# 27
  • Варна
  • Мнения: 3 245
tedi_ip Аз пих Арника и резултатът беше едно неввероятно леко раждане. Не знам дали има връзка с лекарството, преди да родя успях да взема само едно доза. След като родих обаче го взимах 3 дни по 3 гранулки и после забравих да го пия. Имах определено много по-малко кръвотечение след раждането в сравнение с първите две раждания. Сега, вече 6 дни след раждането почти не ми тече, пу-пу-пу.

Честити рожби на мама Tikvichka и мама Krasitka! Да са живи и здрави и големи да порастнат!


Ние най-накрая си взехме количка. Тоест, капарирахме я и тези дни ще си я вземем. Чакам само да минат дъждовните дни и с г-ца Невена и компания ще щурмуваме Морската градина.

момичета, толкова съм щастлива, че моите по-големи дечица направо обожават малката. Искат постоянно да я гушкат, говорят й, разнасят я насам-натам. Покрай еуфорията от появата на малкта Невена даже забравиха да се карат помежду си. Сега единствените спорове са кой по-дълго време е държал бебка и на кого е ред да й оправи легълцето.

А малката е такава кротушка. Пу, да не я урочасам. Вече няколко пъти я оставям нахранена и будна в легълцето. Тя, милата, гледка насам-натам и сама си заспива. Обаче се кърмим около 40-50 мин с малко прекъсване за оригване и оглеждане на обстановката. Накрая на кърменето почти винаги получавам една блажена сънена усмивка.  Grinning

# 28
  • Мнения: 242
Хайде и ние се прибрахме ,напапкахме и сега вече спинкаме  Simple Smile
Честито на мама Краситка(леле тя е наистина голяма,може би мама и татко са високи?ако има значение newsm78) да и е жива и здрава и на мама ТИквичка-честита принцеса
Бибо пусни една снимка та да знаем дали сме те пропуснали,аз исках и РЕяна да помоля защото най-вероятно и с нея сме се засекли ,но разбира се сме се разминали .
 Ясмина мерси за отговора за акото,да ти кажа като чуя че го казваш ти и много успокоително ми действа,както бешшее казал някой преди време,ти си нашият гуру  Hug и ЧЕстита количка  bouquet
 Аз да питам една питанка вие закусвахте ли вече "кекс" и колко време след раждането и болеше ли.защото ми се е дощяло,но някакси ме е шубе.
 А говорейки за шубе,толкова ме беше страх в деня когато раждах,че не бях си и представяла че мога да изпитвам толкова силно това нещо,особено в предродилна се тресях буквално ,пък в родилната да не говорим,а хиляди пъти си бях повтаряла че трябва да съм спокойна,много спокойна,и общо взето до към 13-14 часа бях но след това като започнах да се разхождами като слушах как раждат и  Confused #Crazy Shocked,може бби затова и получих бавно разкритие,но както и да е ,май не трябваше да го пиша,ТАКА ЧЕ тези който сте все още 2 в 1 трябва да сте многоооооооо спокойни!

# 29
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Честито на обебилите се мами , много да ги радват слъчицата им.
Стефинка Честит рожден ден , всичко най-най-хубаво  nbirthday

Нас вчера ни изписаха все още свикваме с обстановката вкъщи . Бебка е много спокойна , само , че понякога голя рев му дръпва .Кърмим се , а тя е голяма лакомия , за сега ърмата ми стига , но ми се струва , че може да се наложи да се дохранваме.
Ще кача снимки да видите каква коса имаме Shocked

Общи условия

Активация на акаунт