Великден иде, шарим пъстри яйчица, а в креватчетата греят априлски личица!

  • 11 496
  • 175
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 269
Честито на новите мами и техните съкровища   bouquet

Честит рожден ден , Стефинка   bouquet

Галиво ,при д-р Краева сме.Засега съм много доволна.Ако искаш координати , пиши ми на лични.Намира се в един мед.център на Гоце Делчев близо до Красно село.

# 31
  • Мнения: 410
честито на новообебелите се мами!  bouquet.мами какво давате за колики.чакам да ми пратят чай с анасон и копър,ама до тогава............кажете нещо???????

# 32
  • Мнения: 130
Честити Калина на Anabana и Калоян на Wesselina и Ния наТиквичка и на мама Краситка!!! Да са ви живи и здрави слънцата, момичета!
Stefinka – честит рожден ден. Слънце!!!
Софийските мами Vanyaivan, Galivo, Tiffany – вие ако си правите среща по Павловски се обадете – може и с бебе Елица да дойдем...Абе Верчо писала ли е (ще видя дали има снимки на Ава).
Sunni_22 – много е сладък Александър в розово наистина – аз съм против абсолютно всякакви прдрасъдъци за цветовете...Я сподели КОЛКО ml точно даде, че спахте 5 часа непробудно))
Мамите с бебетата – аз о вчера първо кърмех и след това сменяхме памперс, но от днес правя иобратното – първо памперс, после се храним. Вие как процедирате? Така бебето се разбужда, суче по-активно, а после пък си заспива без да я клатушкам с пълен корем да и сменям памперса. Aquarel – когато Габи повърна ти беше ли сменяла памперса???

# 33
  • Мнения: 70
Направо ми се плаче хора, искам да кърмя, но нямам достатъчно кърма  Cry
Сега правихме контролно кърмене, преди и след кърменето се мерихме на везна. Бебка постоянно заспиваше на гърдите, накрая везната показа че е изяла само 40-50 грама, и голям зор беше докато я събудим, за да и дадем на душичката и малко АМ, за да не се събуди след малко гладна. После се опитах да се изцедя да видя дали имам останала кърма, обаче сушаааааааааа. И как няма да плаче малката, като нямам достатъчно кърма. Сега заспа миличката, а на предното хранене се мъчи докато дойде време за следващото. Не искам повече да и давам с биберон, защото си мисля че ще стане късно да се учим да се кърмим. Освен да я слагам първо на гърда, пък после да дохранвам, но как да знам колко мляко да и направя като няма да знам колко е изяла от мен (може би ще трябва да си купя везна, защото тази ми я даде педиатърката за днес).
Вие как си стимулирахте кърмата? Има ли някоя с моя проблем? Съжалявам ако вече сте го обсъждали, обаче аз изобщо не мога да ви изчета сега, ще трябва малко по малко.
А какво правите ако заспиват на гърдите ви? Нашата хитруша биберона го изсмуква за отрицателно време, а на гърдата заспива. Нито един от триковете за събуждане не помага - щипем я, гъделичкаме я, пипаме и брадичката, ушенцата, вдигаме и нищо.

МОЛЯ ВИ ПОМАГАЙТЕЕЕЕЕ  Praynig

ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ КРАСИТКА И ТИКВИЧКА   bouquet

ася20, и ние сме с колики от няколко дни, и давам капки Сабсимплекс, но не знам дали действат толкова, май повече запичат, защото откакто ги слагаме, малката не пълни памперса при всяко ядене.

# 34
  • Мнения: 134
Момичетааааа ето я и следващата блага вест !!!
 rocobaroco3 е родила момченце 3,100кг. и 50 см .
смс е от таткото и нямам повече подробности
Да им е живо и здраво момченцето !!!

# 35
  • Русе
  • Мнения: 154
helenblondy благодаря за съвета на лични(кутията ти е пълна)  Wink .На Сашко му направих 60мл АМ вчера,но той изяде около 50мл.Спа толкова,защото явно беше изтощен от гладуването  Embarassed .

Bibobibo аз практикувам по следния начин.Първо го слагам на гърдата(и двете,защото почти нищо не пускат)и той като вземе да ги дърпа и да мрънка разбирам,че ги е пресушил.После сменяме пампито и тогава го дохранвам.На АМ пише да се дават по 90мл на ядене,но аз му правя по 60 мл и той като се напапка сам отказва и шишето.Дано да ти помогне моят съвет  Peace

# 36
  • Мнения: 269
helenblondy , изпразни си кутията.Не мога да ти отговоря.

# 37
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Честито на rocobaroco3! Да и е жив и здрав сина!   bouquet

# 38
  • Мнения: 3 731
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ МАМИ!
А на Цветница нито едно бебе ли не пожела да се роди? Grinning

# 39
  • варна
  • Мнения: 147
Честито на rocobaroco3! Да им е жив и здрав дългочакания синБързо да се възстановяват и прибират вкъщи!  bouquet

# 40
  • Мнения: 80
Направо ми се плаче хора, искам да кърмя, но нямам достатъчно кърма  Cry
Сега правихме контролно кърмене, преди и след кърменето се мерихме на везна. Бебка постоянно заспиваше на гърдите, накрая везната показа че е изяла само 40-50 грама, и голям зор беше докато я събудим, за да и дадем на душичката и малко АМ, за да не се събуди след малко гладна. После се опитах да се изцедя да видя дали имам останала кърма, обаче сушаааааааааа. И как няма да плаче малката, като нямам достатъчно кърма. Сега заспа миличката, а на предното хранене се мъчи докато дойде време за следващото. Не искам повече да и давам с биберон, защото си мисля че ще стане късно да се учим да се кърмим. Освен да я слагам първо на гърда, пък после да дохранвам, но как да знам колко мляко да и направя като няма да знам колко е изяла от мен (може би ще трябва да си купя везна, защото тази ми я даде педиатърката за днес).
Вие как си стимулирахте кърмата? Има ли някоя с моя проблем? Съжалявам ако вече сте го обсъждали, обаче аз изобщо не мога да ви изчета сега, ще трябва малко по малко.
А какво правите ако заспиват на гърдите ви? Нашата хитруша биберона го изсмуква за отрицателно време, а на гърдата заспива. Нито един от триковете за събуждане не помага - щипем я, гъделичкаме я, пипаме и брадичката, ушенцата, вдигаме и нищо.

МОЛЯ ВИ ПОМАГАЙТЕЕЕЕЕ  Praynig


Bibobibo - първо и най-важно правило за увеличаване на кърмата - спокойствие. Знам че в този момент ти звучи малко невероятно, но колкото повече го мислиш, толкова повече ще се притесняваш и кърмата ще намалява. Освен това 40-50 гр. не е толкова малко. А и защо бързаш да дохранваш? Гладно бебе не заспива толкова лесно, а и тъкмо така на следващото хранене ще е по - гладничка и ще изсуче повече. Дори след един час да огладнее, не е фатално. Ти не винаги огладняваш на 3 часа нали и не винаги изяждаш еднакво количество. Важното е да се храните често, това най много стимулира кърмата, както и нощното кърмене, особено в часовете след 4 ч. Мен също ме плашиха на 2 пъти с това пробно кърмене и все малко им се струваше, но като взехме кантара вкъщи и цял ден (и нощ) се мерихме (преди и след всяко хранене, което е истинското пробно кърмене) се оказа че хапва съвсем в норма, просто по-често и по по малко. А за увеличаване на кърмата с медикаменти - пробвай с чая на Хипп, има и едно хомеопатично - urtica urens 9 ch,  но все пак се консултирай за него. Също така силна храна- поне веднъж на ден месо. Аз спазвам повечето от тези неща и нещата се нормализираха - наддали сме 300 гр. за 5 дни. Значи спокойствие и само спокойствие и хранене на поискване  Hug

За пъпчето - след като падне, засъхналата кръв трябва да се почиства със спирт и топоцин няколко пъти на ден. Но и мен ме интересува кога може вече да се мокри. Ние засега се къпем с лепенки за пъпче. 

# 41
  • Мнения: 6 713
Мамите с бебетата – аз о вчера първо кърмех и след това сменяхме памперс, но от днес правя иобратното – първо памперс, после се храним. Вие как процедирате? Така бебето се разбужда, суче по-активно, а после пък си заспива без да я клатушкам с пълен корем да и сменям памперса.


И ние така правим вече - първо смяна, после папо, защото може да повърне. Обаче може да повърне пак независимо кога смениш памперса. Току-що ми повърна на фонтан, хем я държах сума ти време полуизправена.

Имам въпрос - вие по колко пъти кърмите нощно време. Ние пробвахме с чайче Embarassed Embarassed, но не става номера Naughty При вас минава ли номера с водичка, чайче или каквото и да е там newsm78

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 1 265
Честито на всички нови майчета и на всимки празнували и празнуващи!!!
На очакващите - късмет!
Рядко ми остава време да пиша, но гледам да използваме хубавото време...

# 43
  • Мнения: 105
Честито на новите мами!  baby_neutralДа са ви живи и здрави бебченцата. Бързо възстановяване и прибиране у дома.
П овъпроса с пъпа - в болницат ми казаха след като падне 10 дни да не се мокри. Да се почиства два пъти дневно със спирт 90градса и на 11 ден може да се мокри. Така и направихме и днес док каза че пъпа е зараснал добре

# 44
  • Мнения: 2 531
Вие как си стимулирахте кърмата? Има ли някоя с моя проблем?
А какво правите ако заспиват на гърдите ви? Нашата хитруша биберона го изсмуква за отрицателно време, а на гърдата заспива. Нито един от триковете за събуждане не помага - щипем я, гъделичкаме я, пипаме и брадичката, ушенцата, вдигаме и нищо.

МОЛЯ ВИ ПОМАГАЙТЕЕЕЕЕ  Praynig


ИМАА АЗ!!! Първо обаче не пишеш освен че пробно кърмен правихте, теглихте ли я колко тежи / гледам на 10 дни е вече/ ? Колко пъти на ден суче? По колко минути от всяка гърда и след като заспи след колко време се събужда? Даваш ли вода със захар?  И бощо взето спиш ли достатъчно и колко течности на ден пиеш?

Сега ще ти опиша аз как се справих вече веднъж / със Маргото/ с този проблем ! Коластрата започна да ми слиза на 3 -ти ден , беба сучеше като за световно а аз нищо не пусках! Нямаше начин да не дохранвам по малко! Първо упорито я карах да сучe / макар че това е адски болезнено/ по 1 ч! И след като не издържах и давах АМ за да може гърдите ми да починат поне 1 ч! После пак сукане и така постепенно изхвърлихме АМ! Междувременно си осигурих пълен покой- никаква домак. работа , повече сън и изцяло се отдадох на беба! Течности почнах да пия към 5 л. на ден! ЛАКТОГОНЕН ЧАЙ ,ама не на ХИП- слаб е , а български от семена от аптеката и пиех денонощно от него- по 5-8 чаши на ден! Ядях овесени адки с масло и сирене , също и сурови ядки / орехи/ с мед. Взех си ЦЕРУКАЛ - то е против повръщане ,но помага за кърмата, по 2 на ден също и бирена мая по 6-10 табл.! И така за около 2 седимци всичко влезе в релсите!!

Сега Ивка е вече на 5 дни, коластра имам доста от вчера и само вечер и давам АМ ! Плюс всичко което съм описала вече горе!

Най важното е беба да суче колкото се може повече! Аз лично давам АМ не защото се притеснявам че е гладна а защото след час и половина сукане, гърдите ми не издържат, тя продължава да реве , даже се сърди че не пускат нищо! Ако твоето бебе заспива след сукане , остави го да дремне , тъкмо и ти да починеш а междувременно пий поне 1 ч. лактогонет чай и още толкова други течности! После пак давай цокито , не чакай паузи и т.н. Изхвърли всякакви добавки и води/ особенно със захар, със сина ми зъръди водата провалих кърменето/ ! Повярвай ще стане!

tedi_ip Аз пих Арника и резултатът беше едно неввероятно леко раждане. Не знам дали има връзка с лекарството, преди да родя успях да взема само едно доза. След като родих обаче го взимах 3 дни по 3 гранулки и после забравих да го пия. Имах определено много по-малко кръвотечение след раждането в сравнение с първите две раждания. Сега, вече 6 дни след раждането почти не ми тече, пу-пу-пу.
Не че оспорвам действието на арниката , ама все пак е трето раждане, та по тоя повод ще напиша за моето, което според док. си е за рекорд!

Значи във вторник ходих на преглед , както писах установи се че имам разкрите 4 см. Казах му че съм имала преди контракции, предната вечер също и той рече- ти ще родиш най вероятно тези дни, но ако не родиш до четвъртък ако искаш да те включа на система , съвсем малко ти трябва и си родила ! И така вечерато получих също контракцийки, без болки, пих но-шпа , мина ми, през ноща също имах някой друга контракция , пак пих но -шпа , мина ми. Сутринта/сряда/ му звъннах и ме извика в болницата , имах още половин сантиметър разкритие, рече да постъпвам. И така през дена имах чат- пат контракцийки , без одсобен порядък и без никакви болки!А през ноща абсолютно нищо! Сутринта вече/ четвъртък / бяс с 5 см. разкритие, на практика наполвина родила, само дето нямах сериозни контракции. Включиха ми система започнаха контракции на 2 мин, средно силни/ поне така показа апарат/ а аз не усещах НИЩО/дори си помислих че ме пързалят че раждам / . Дойде анестезиолгоа за епидурала- аз се опулих- ама как мен още не ме е заболяло, а той вика ще ти пукат мехура и ще почнат ързо болкитеняма да има време за упойки! И така сложи ми катетър и подготви всичко! Доки ме прегледа - вика -5-6 см вече е и пусна мехура! Усилиха системата и след малко усетих болки/ е вече повярвах че ще раждам / пуснаха ми обезболяването , имах вече 7 см. разкритие ! Анестезиолга каза че контракцииет са ми на максимална сила - 100 / това е най високата стойност на налягането , мерят ги с апарат/ . След малко усетих пробождания, анестезиолога ми довля упойката и котато ми обяснява как ще усетя до 30 мин. напъни- извиках - усещам ги!!! Извика док , който беше по коридора ,но докато той влезе аз усетих че бебето направо излиза, панирах се яко и повиках ! Веднага ме грабнаха на магарето си с първия напън излезе главата, после се роди беба! Е това е - има -няма 45 мин от първото чувство за болка докато излезе беба!!! Добре че отидох в болницата предварително , защото с тези безболезнени контракции / при това от система/ като нищо можеше в къщи да зараждам / е-ли по улиците/  Joy Наложи се обаче ревизио, защото изкървих мелко повече , но пък сега почти ми спряха лошиите / като края на цикъл е/ !
Освен да пожелая на всички такова леко раждане!

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 07:31 от veni-b

Общи условия

Активация на акаунт