Отровители на кучета

  • 2 003
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 47 983
Съжалявам за кучето ти, но пак повтарям, че кварталът ми е станал един огромен кучкарник!След като спомена точно квартала, затова и аз го казвам!
И не само бездомните са проблем!
Много домашни любимци замърсяват гнусно и хапят малки и големи!
В парка е отвратително, отдавна не водя там децата си- гнус ме е и ме е страх!Там специално няма много бездомни, но затова пък има стотици домашни, които тичат на воля...
Точно твоя пинчер може и да е невинна жертва в случая, за което съжалявам, а и метода не е никак приемлив, но вероятно който го е направил, не го е предприел само от злоба!

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Децата лапат какво ли не и ако майката случайно не го е видяла ...
Майките да си наблюдават децата. По същата логика могат да напипат спринцовки и да се заразят с нещо, да налапат лайно и т.н. И други гадости лазят по градинките освен отрова за кучета и човек трябва да е винаги нащрек.

# 17
  • Мнения: 984
Хатшепсут, смешно ли ти се вижда? Дано да не е така, защото е много грозно да се подиграваш с такива неща.

Не се подигравам. Съчувствам ти! Опитвам се обаче да бъда обективна. Емотиконът е усмивка, а не хилене.

# 18
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
В парк Гео Милев, бездомните кучета миналата седмица нахапаха 4-тима човека.
Контролните органи спят.

На някой не са му издържали нервите.
Може би някой надъвкан от тях.

За да бъдем точни, трябва да споменем че става дума за доста охранени улични кучета, с нашийници.
Милите хорица, които така добре ги обгрижват биха могли да си ги приберат вкъщи.
Преди време, след поредното ухапване пак имаше отрова.
Изяде я кучето-водач на сляп човек.

Последна редакция: пн, 21 апр 2008, 13:52 от Reza

# 19
  • Мнения: 2 401
Ох милия малък..да беше споменала, че за псе става въпрос все пак.   Така не будиш особено съчувствие.  

# 20
  • Мнения: 5 370
Хатшепсут, смешно ли ти се вижда? Дано да не е така, защото е много грозно да се подиграваш с такива неща.
BirdsFlu, никой не ти пречи да мислиш каквото си искаш, но темата не е за бездомните кучета, така че бъди инакомислеща някъде другаде. Благодаря!
Ира Мира, не сме ние тези, към които трябва да насочиш негативната си енергия.
Има си Софийска община. Има си отговорни организации, не им знам имената.
Обърни се към тях и ги алармирай.
Само че си има крушка опашка. За тази опашка са ти писали по-горе вече. Когато никой не взема мерки за нищо в държавата, наречена Абсурдистан, все по-често ще се стига до подобни изпълнения.

П.С. Тази сутрин в маршрутка номер 14 се качи горда собственичка на куче заедно със самото куче. Верно, с намордник беше. Обаче искам да знам-има ли наистина член и закон, който разрешава превозването на дом. любимци по градския транспорт?

# 21
  • Мнения: 47 983
В парк Гео Милев, бездомните кучета миналата седмица нахапаха 4-тима човека.
Контролните органи спят.

На някой не са му издържали нервите.
Може би някой надъвкан от тях.
Аха, значи все пак си има причина за отровата
За съжаление не съм чула, както казах, страх ме е и гнус да ходя в този парк
Кой са нахапали и как е ?

# 22
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Не съм чула да има нахапани в парка, но е много вероятно защото има две глутници в двата края на парка. Уж не са агресивни, но ...
 Съжалявам, ако тонът ми не е много благ, но коментари от типа " Човешкият живот ми е по-скъп от кучешкия" или " да беше казала, че за псе става дума" ме вадят от равновесие. Който не обича животните не обича и хората. Това съм го забелязала отдавна. Пуснах темата, за да алармирам хората да си пазят децата и любимците, а не да си говорим за бездомните кучета. Има безброй теми по този въпрос.
 Минзухар, специално за теб .I.

# 23
  • Мнения: 160
Дано се оправи кученцето  Sad.

Пиши какво стана.

# 24
  • София
  • Мнения: 965
За мен тази саморазправа и решаване кой да живее и кой не не е в правата на никой!
Хората, които имаме кучета ги приемаме като част от семайството и сърцето ни -  ако пострада обаче и някое дете..тогава всички ще се затюхкате, защото човекът, хвърлил отровата не мисли и не подбира кой може да умре бездомно - питомно куче, дете или клошар!!!!
БЕЗУМИЕ..АБОРИГЕНСКА РАБОТА...дума нямам от просташтина!!!!!

# 25
  • Мнения: X
За мен тази саморазправа и решаване кой да живее и кой не не е в правата на никой!
Хората, които имаме кучета ги приемаме като част от семайството и сърцето ни -  ако пострада обаче и някое дете..тогава всички ще се затюхкате, защото човекът, хвърлил отровата не мисли и не подбира кой може да умре бездомно - питомно куче, дете или клошар!!!!
БЕЗУМИЕ..АБОРИГЕНСКА РАБОТА...дума нямам от просташтина!!!!!


Страхотен пост, нямам какво да добавя.

# 26
  • UK
  • Мнения: 3 959
П.С. Тази сутрин в маршрутка номер 14 се качи горда собственичка на куче заедно със самото куче. Верно, с намордник беше. Обаче искам да знам-има ли наистина член и закон, който разрешава превозването на дом. любимци по градския транспорт?
Мда. Домашни животни могат да се возят в градския транспорт с каишка и намордник, пише го в големия правилник, залепен във всеки автобус.

# 27
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
За мен тази саморазправа и решаване кой да живее и кой не не е в правата на никой!
Хората, които имаме кучета ги приемаме като част от семайството и сърцето ни -  ако пострада обаче и някое дете..тогава всички ще се затюхкате, защото човекът, хвърлил отровата не мисли и не подбира кой може да умре бездомно - питомно куче, дете или клошар!!!!
БЕЗУМИЕ..АБОРИГЕНСКА РАБОТА...дума нямам от просташтина!!!!!


Мария Д - от една страна си права - спор няма. От друга страна да те питам - какъв друг начин ще ми предложиш. Пред офиса също има проблем с една самонастанила се глутница кучета. Познай какво ни казаха от организация "Еко-крадем пари всякакви" - кучетата са кастрирани - няма защо да ги прибираме. Само че проблема е че колежките ги е страх не че кучетата ще ги изчу.ат а че ще ги ухапят.

Та пак да попитам - предложи начин да спасим хората от кучетата без да нарушаваме закона и без да създаваме опасност за някого - повярвай ми ще го приложим. Досега не сме се и опитвали да търсим отрова за тези кучета - не смятам че това е решението. НО ПОДЧЕРТАВАМ - ако някое от тези кучета нахапе човек аз лично ще купя няколко хляба ще ги напоя с антифриз и ще ги разхвърлям пред офиса.

П.П. А личните кучета просто следва да се извеждат с намордник - и то не защото има опасност да погълнат отрова. Причината е - ако претендирате да сте образцови граждани би следвало да носите с себе си торбичка и лопатка за изпражненията на любимците си, да ги водите с намордник и да не ги пускате да се разхождат там където играят деца. Ако ви интересува защо - защото дори да приберете изпражнението по тревата остават достатъчно следи които пипнати от дете могат да му докарат куп болести за които дори не искам да се сещам.

# 28
  • Мнения: 2 821
За мен тази саморазправа и решаване кой да живее и кой не не е в правата на никой!
Хората, които имаме кучета ги приемаме като част от семайството и сърцето ни -  ако пострада обаче и някое дете..тогава всички ще се затюхкате, защото човекът, хвърлил отровата не мисли и не подбира кой може да умре бездомно - питомно куче, дете или клошар!!!!
БЕЗУМИЕ..АБОРИГЕНСКА РАБОТА...дума нямам от просташтина!!!!!


Страхотен пост, нямам какво да добавя.
Не знам точно с какво е страхотен този пост....
Само да добавя, че голяма част от притежателите на кучета въобще не им прави впечатление, когато техният любимец се облекчава в тревна площ или още по лошо в пясъчника на детска площадка. Колко от вас, горди собственици на кучета, ще си признае, че обира лайнетата с найлонова торбичка?О, простете, тук пишат само възпитани и екологично образовани хора. Други са "аборигените"
Проблемът с уличните кучета иска генерално решение. Когато ги кастрират, освобождават ареала за нови попълнения. Реално това не е борба с тях....
 

# 29
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Иде ми да заключа темата преди да сте се изпохапали.

Общи условия

Активация на акаунт