Каква магистратура?

  • 6 723
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 413
 Въпросът ми не е каква искам да стана? WhistlingМного ви моля и ако ви напушва на смях,ами смейте се и не пишете тук само да спамите темата.
  Приемам градивните и позитивни мнения.Ако на някой му тежи да пише и въобще да общува нека не го прави.

# 16
  • Мнения: 4 965
Въпросът ми не е каква искам да стана? WhistlingМного ви моля и ако ви напушва на смях,ами смейте се и не пишете тук само да спамите темата.
...

Ами тогава просто кажи  каква област са ти интересите, какво работиш, как си представяш себе си след 10-15 г. Ей такива неща. Иначе откъде да знаем какво ти харесва. С този туризъм може да искаш да работиш от екскурзовод до министър на туризма /такава длъжност защо няма  newsm78/...
Питай сериозно, за да ти се отговаря сериозно.
 Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Въпросът ми не е каква искам да стана? WhistlingМного ви моля и ако ви напушва на смях,ами смейте се и не пишете тук само да спамите темата.
  Приемам градивните и позитивни мнения.Ако на някой му тежи да пише и въобще да общува нека не го прави.

Е, като знаеш каква искаш да станеш значи записваш това, което ще те отведе най-лесно до целта. Сигурно ще кажеш, че ти спамя темата, ама се питам на колко години си. Знаеш каква искаш да станеш, ама... какво? Не смееш да питаш направо къде се учи най-лесно, после направо с питка с мед те канят на работа и ти връчват голямата заплата, служебната кола и ключа от шефската тоалетна? Ако знаеше какво искаш щеше да кажеш, така и така, искам да стана еди-каква си, но не зная коя специалност ще ми е най-полезна. Така се прави, а не със задаване на заобиколни въпроси за успех и прочее. Хората могат да ти покажат пътеката, но трябва да им кажеш къде искаш да стигнеш.

# 18
  • Мнения: 2 131
Аз смятам, че специалността за магистърска степен, трябва да бъде близка до тази от бакалавърската. Така един вид се получава надграждане и усъвършенстване. Аз завърших МИО и след това записах Международен бизнес, което беше най-близката специалност. Лично аз не смятам за удачно прехвърлянето в друга област - от журналистика във финанси, например.
За туризъм за мен са подходящи - туризъм, МИО, международен бизнес, мениджмънт и маркетинг.

# 19
  • Мнения: 413
    villiana права си Peace


 

# 20
  • Мнения: 6 993
И на мен ми предстои такъв избор, но завършвам филология.

Аз пък ще избера някаква зверски различна магистратура (по повод мнението на Вилиана), защото ми е писнало от простотиите на моя факултет , а и защото с филологическа магистратура вярно ще умра от глад. Та сега още си избирам, защото и аз не знам каква искам да стана  Laughing

# 21
  • Мнения: 14 133
Добре е да има някакво надграждане или да е свързана с работата, която би искала да работиш.

# 22
  • Мнения: 4 965
Добре е да има някакво надграждане или да е свързана с работата, която би искала да работиш.

Мога да ти дам пример, без да искам да спамя темата. Аз имам специалност "Мениджмънт", бакалавърски степени по "МИО" и "Маркетинг" и магистратури по "МО" и "Дипломация". От 12 г. работя в областта на държавния протокол, външните отношения и международното сътрудничество. Не се оплаквам, но това ми беше цел още от 10-ти клас и вървя в тази посока. Набележи си и ти цел и действай. И нека тази цел да е самата работа, а не лесното учене, големите пари и бързият успех - хубавите неща стават трудно, но си заслужават. Peace

# 23
  • Мнения: X
Маркетинг, реклама.  Peace

# 24
  • Мнения: 413

  Знаеш каква искаш да станеш, ама... какво? Не смееш да питаш направо къде се учи най-лесно, после направо с питка с мед те канят на работа и ти връчват голямата заплата, служебната кола и ключа от шефската тоалетна? Ако знаеше какво искаш щеше да кажеш, така и така, искам да стана еди-каква си, но не зная коя специалност ще ми е най-полезна. Така се прави, а не със задаване на заобиколни въпроси за успех и прочее. Хората могат да ти покажат пътеката, но трябва да им кажеш къде искаш да стигнеш.

  ooooh! ooooh! ooooh!
 "Човек съди за другите по себе си!"
 А годините ми са 28 и какво общо има това? newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако беше на 18-20 години може да се каже, че вятър го вее човек на бял кон. Но на 28 години след завършено вече едно висше образование се предполага, че човек има някакъв трудов стаж и житейски опит.
Без да се заяждам - ако наистина в момента си малко като Алиса - не знаеш къде отиваш и затова не знаеш кой път да поемеш, по-добре отложи с 1-2 години ученето докато ти се избистри в главата. Всеобщото мнение е да не се изчаква, но за мен лично няма никакъв смисъл да се записва магистърска само заради това да се учи нещо. Ако искаш да свършиш нещата както е най-полезно за теб първо си изясни ситуацията и тогава ще намериш подходящата специалност и работа.

Ето така съдя по себе си.

Общи условия

Активация на акаунт