КЛУБ "РОДИТЕЛИ-ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ"4- частни гимназии

  • 65 812
  • 455
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 4 877
sophsan, имаш ли представа защо Моцарт?
Питам заради нашите играчки на Tiny Love - залагат основно на Моцарт.
Ето я нашата http://www.tinylove.com/toy.aspx?toyId=33&state=toyTypeId=13 … ementId=0@ageId=0 (има и демо версия с музика)
Имаме и муз. килимче пак с Моцарт - на същата фирма  http://www.tinylove.com/toy.aspx?toyId=151.
Нещо невероятно е като е ефект - дори и за мами.  Hug Толкова ясен звук, така те успокоява, отпускаш се... Heart Eyes

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 13:43 от май :)

# 421
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
Нашето подготве беше голям тормоз, но не съм забелязала някакви върховни резултати - при някои имаше ефект, при други не.
Всеки ден взимахме нов урок, правехме контролно на предишния, а домашното беше всеки ден 10 листа - думите по 10 пъти, урокът по 10 пъти и разни упражнения. Основният резултат от това беше късогледство (писала съм и под одеалото с фенерче  Crazy). Но пък и аз никога не съм учила думите по друг начин, освен с писане. Обаче тези 10 листа на ден ми бяха ужас.

Ние също сме за Тома  Simple Smile, но честно казано, се съмнявам да спечели, не пращаме смс-и и все се чудя как някой изобщо праща. И си мисля, че ако пращат, то ще е за някой по-лигав.  Laughing
Аз като малка много исках да се науча да свиря на нещо - пиано, китара, саксофон, барабани, тромпет.  Simple Smile
Имам акордеон от майка ми и са ми купували разни синтезаторчета, та самичка съм си прихващала мелодиите на разни песнички и съм си ги свирела, пробвах по разни учебници да се уча на "пиано", по едно време ми намериха и китара + учебник, но сама просто не ставаше. И ме беше яд, че не искаха да ме запишат на инструмент.
Моята дъщеря веднага ще я запиша, само да каже.  Laughing Сега дрънка на детското пиано, подарихме й и ксилофон, свекърите пък й взеха детска китара, защото има голям интерес към дядовата, а едва се подава иззад нея.
Изобщо голям интерес проявява към музиката - честно казно не съм й пускала Моцарт, но още преди годинката се заглеждаше по хорАта по една телевизия (фолклор ТВ май се казваше). Като чуе музика, веднага почва да танцува, ама такива чупки прави...  Laughing Иска ми се и на танци да я запиша някой ден. Вкъщи всеки ден ме кара да й пускам детски песнички, сяда на компютъра със слушалките и блокира и ако я тормозя, ми казва "Аз уча песнички", но не ги пее. След известно време от нищото изпява цяла песничка. Simple Smile
Танцува и на музиката, която ние си пускаме и пита "коя е тази песничка", по едно време казваше "пусни ми за Палячо", т.е. Payaso на Молотов.  Laughing Даже и на тях припява. И пее що-годе вярно.
На поп-фолк концерта на МА накрая дават резюме кой какво е пял и тя на всяка песен ме питаше "Мамо, тая песен харесва ли ти?", а аз "Неее", накрая каза "И  на баба не й харесват. Тия песни не са хубави." Аз бях доволна! Joy

# 422
  • Мнения: 111
Ще се включа отново, но в темата за музиката, ако нямате нищо против разбира се. Дъщеря ми свири на пиано от 4 годишна, но наистина едва сега може да се каже, че започна да напредва много бързо. Вече ни изнася домашни концерти, на нас и на приятелите ни. Всъщност нейната мечта от много малка е свързана с това да свири на пиано, цигулка или флейта /дори на погачата си избра флейтата/. Впоследствие реши да стане диригент. При Бате Енчо се изяви като диригент на оркестъра на добрите феи. Сега пък се е замислила дали да не стане оперна певица. Може би не е лошо като идея, имайки впредвид силата на гласа й - когато говори, по-скоро вика силно. Но разбира се това не е гаранция, че ще пее хубаво и правилно. По-нататък ще се обърна към специалист, ако все още има желание. Излишно е да ви казвам, че най-обича да слуша Моцарт. Когато се прибирахме към София онзи ден, пуснах италианска музика, която ми е любима, но тя рече и отсече, че най-хубавата музика е класическата и диска много бързо беше сменен, с онзи който тя искаше. Предполагам, че все пак е повлияна от наш близък човек, който е известен диригент, много почитан и уважаван. Всичките тези фенове, безбройните турнета и пътувания по цял свят почти без почивка и липсата на личен живот, обаче не са за всеки. Още повече, че нашия роднина твърди, че жените-музиканти по-трудно се доказват на сцената. Незнайно защо мъжете са по-предпочитани и в тази професия. От друга страна пък ако това е нейният талант, даден й от Господ, а ние й попречим, заради нашите по-различни виждания, не е добре. Тук се връщам на темата за това, че родителите са тези, които трябва да подкрепят начинанията на детето, дори да не им се нравят. Аз и до ден-днешен упреквам баща си за неговата не навременна намеса в моя живот, който ме тласна в друга посока, а не в онази която аз исках. Не знам, времето ще покаже дали наистина има талант или е било просто прищявка. За всеки случай с баща й решихме засега да не я насочваме към Музикалното училище, въпреки опита на директорката да ни привлече. Ако след няколко години все още има желание, може да се пробва там. А дотогава ще залягаме сериозно над математиката, българския и езиците, че без тях сме заникъде.
МАЙ за мен най-хубавата семейна почивка е на планина - малко селски туризъм, макар че обожавам и морето.
МИЛЕНА и ТАНЯ са напълно прави като смятат, че онези от нас, които до голяма степен са разкрили истинското си аз, са уязвими. Но аз не обичам прикритите хора със задни мисли и не искам да съм част от тях, затова си казвам всичко, както е, дори да е в мой ущърб.
И РАДМИЛА го е казала много точно, че всичко трябва да е прозрачно.

# 423
  • Мнения: 4 877
Аз само да се включа накратко - попфолк концерта на айдълите не сме го гледали. Случайно почнахме да гледаме МА - макар че сме хващали преди някои епизодчета. Но дори и да го следяхме - сигурно щяхме да изпуснем попфолк-концерта. Не ние, а баткото не наложил цензура на такава музика. Понякога изкача някоя по-такава реклама с поп-фолк, той изгася ТВ. Доста е краен. Сега лошото е, че ние вътрешно много се кефим, ама нали трябва да го учим уж и на толерантност.  newsm78 По-скоро аз така намеквам нещо. Мъжът ми е по-ясен и категоричен по въпроса.  Grinning
Маймунка, браво за детенце!
Ние също не сме пускали sms. Но вчера баткото се изпусна, че гласувал за изгонването на русото момиче, че била "чалгаджуйка". Не знам кога е свършил? И то тайно.  newsm78 Има телефон, но не го ползва - стои в мен, но изглежда се е възползвал. А интересно кога е видял, че се гони и русото момиче. Или пък нещо си фантазира. Confused

И ние имаме домашни концерти по пиано. Бебо почти винаги присъства. Не знам защо е решил, че това е солфеж и се разпява.  Joy Joy Joy
Мама Веси, Иси и Крис, как се упражнявате на пиано? Колко време свирите? Тежи ли ви свиренето?
Имате ли пиано вкъщи?

Ние наскоро взехме (февруари) - Ibach.

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 14:13 от май :)

# 424
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
Ох, аз съм пропуснала тука някои постове, тъкмо се чудех къде се е говорело за летни почивки.
Сега като прочетох, май Simple Smile, какво съм се заоплаквала от моето подготве, при вас е било доста по-жестоко. Аз съм явно голям мързел.  Blush
Не знам къде ще почиваме лятото и дали ще почиваме, мислим за море, но ако ходим на нашето, трябва първо кола да си вземем, че тази в момента ще грохне на дълъг път. Малко почвам да се отчайвам, а от миналата година съм казала, че тази сме всички на морето (миналата бяхме само за 3-4 дни 2мата с мъжа ми).

# 425
  • Мнения: 3 271
Дани, и ние случайно загледахме МА, видяхме Тома  Heart Eyes

За музика се чудя да започвам ли темата изобщо, че ми е страст  Crazy В момента Вики е много стабилно на Queen, научи Show must go on почти напълно сам за около 2 седмици само в колата, моята гордост bowuu Катето е малко по-инертна като стилове, засега харесва най-вече песни, за които сме й обяснили повече смисъла и е усетила, че някой от нас изпитва силни емоции на нея. Скица си е тя  Sunglasses
Засега сме ОК. Минаха през чалгата в буса, пяха ми известно време някои неща у дома  Sick но постепенно се наместиха сами  Hug

# 426
  • Мнения: 4 877
Маймунка, забравих вчера да ти разкажа - казах на мъжа ми за закачката с ножицата и съседката. Той сподели, че не харесва съседките наоколо  Joy Joy Joy Пак проблем!  Wink

Миленка, ами почвай, не се спирай. Аз съм по-всеядна (без попфолка). Дори много хареасвах диско музика, мъжът ми (тогава гаджета бяхме) ме бъзикаше само.  Grinning Сега вече след новите течения в музиката в БГ, казва, че моите музикални фаворите вече му звучат като класика.  Simple SmileЕ, и аз започнах да харесвам по-твърда музика. Дори доста ми харесва вече.

Относно чалгата - изпадала съм всъщност и аз в крайности, макар че за мен са си нормални реакции. Викала съм полиция заради чалга-купон посред нощ. Дойдоха на 5 минута - бях възхитена! Карала съм таксиметров шофьор да смени станцията. Мислих-мислих, гледам задръстване, викам с този ще съм близо час,  пък стрелях - ако може да смени станцията, да е нещо по-консенсусно и за двама ни.  Joy Joy Joy Сигурно го шокирах, защото веднага смено.  bowuu

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 14:37 от май :)

# 427
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
май, еее, то пък и с претенции твоя мъж  Laughing (типично!)

Аз не съм изпадала чак в крайности, но пък мнооого ми се разваля мнението за хора, които слушат чалга (колко съм повърхностна  Twisted Evil). А в такситата най-много да гледам лошо. Но то на повечето това им е най-малкият проблем.

# 428
  • Мнения: 4 877
аз излизам, но ще се върна.  Simple Smile

Как забравих най-важното: сватбата! Познайте какво беше допуснато като музика? Е, ясно е от предните постове. DJ ни гледаше ей така  Shocked Колкото и да преговаряше с нас - не и не!  Grinning
ХорА (народен танц) имаше, разбира се.  Hug

Аз пак ви отклоних от темата - sorry!  Hug

# 429
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
Боже, не трябваше да споменаваш сватбата!!
Аз се чувствам омерзена направо. Сто пъти казахме на диджея да не допуска чалга при никакви случаи, а то какво стана. Sick Още потръпвам. Развали ни имиджа!

# 430
  • Мнения: 967
Имам мигач! Платих го, има още за вършене с МВР и застрахователя, но много сложно е всичко в този живот  Crazy


За Сендовската система или Лозановската (просто не знам доколко се отличават), не мога да кажа наистина нищо повече от това, че в часовете по английски ни пускаха релаксираща музика и целта на това беше да ни се отвори подсъзнанието и да възприемаме по-бързо... За останалите неща, нямам база за сравнение, кое от програмата е било експериментално и кое стандарт, Помня само, че до 5 клас имахме различни учебници от другите училища - много много не съм се замисляла и непрекъснато ни правеха някакви тестове докъде сме се "развили". Съжелявам че не мога да дам по-квалифицирано мнение, но... Който се интересува, има една книжка на Г. Лозанов Сугестопедия - десугестивно обучение, 2005, ISBN    9540721377


Ето да прочетете интервю с Г. Лозанов, щели да откриват училище отново с този метод на обучение:


http://www.econ.bg/news/article138088.html

# 431
  • Мнения: 967
За чалгата  Mr. Green. Много я мразя и ни най-малко не успях да свикна с нея. Като идвахме на почивка в България, малката се захласваше по нея (в периода 6-9 г.) - явно тази музика действа на такова интелектуално и емоционално ниво. Все се юркаше да гледа и слуша "Веселина" ooooh!. Като я пипнах, наложих тотална забрана- за мен беше като червено за бик.

След това във втори клас, като й потърсихме българска детегледачка във Виена (че не искаше да говори бълг. език) и в един момент забелязахме, че започва да си тананика чалгаджийски песни. Отначало помислих, че ги помни още от лятото, но после се оказа, че детегледачката си ги пуска на cd в колата, докато я кара от у-ще до къщи.... Помолих учтиво да не го прави и проблема утихна. Сега слава богу, тази вълна е отминала....

Ех, KISS, моите любимци навремето, детето вика: Мамо, ама те са дядовци ?!!!. Знаете ли, че навремето имаше една статия във в. "Средношколско знаме" против KISS. И аз кукувицата, седнах, написах писмо до вестника в защита на моите идоли. Общо взето тезата ми беше, че всеки си има вкус, но щом KISS успяват да пълнят цели стадиони и да печелят стотици хиляди долари, значи едва ли са толкова лоши и няма да е лошо нашите певци да вземат пример и да поспечелят някой друг лев на международна почва за Социалистическа България. А, те, взеха, че го публикуваха и ме направиха на пух и прах. Намалиха ми поведението и бях до края сериозна "черна овца" в гимназията.... Ех, спомени!  smile3521

Дъщерята свиреше на флейта 1 и 2 клас (на дървена - не знам как се казва), защото беше в музикален клас. Пее и танцува фантастично, иска да учи пиано, но просто няма кога, а не иска да се откаже от другите си занимания  (театър, музикален театър, рисуване, езда). Мисля си, че ако толкова иска и зачеркне нещо, бихме могли да купим йоника (ел. пиано)

# 432
  • София
  • Мнения: 4 412
Вижте, Фестивал на образованието - http://www.edufest.info/.

# 433
  • Мнения: 4 877
ех, момичета, заболяме корема от смях  Joy Joy Joy

Маймунка, аз сигурно съм супер нахална, а имам добродушен вид уж  Laughing Основно се карам с пушачите-таксиметрови шофьори. Понеже съм непушач и се дразня, ако не ме попитам дори. Имала съм следния случай: Аз с детето. Той си пуши. Аз правя забележка - обяснява ми глупости. А аз -"Ако обичате, повикайте ваш колега да ви продължи маршрута, защото съм недоволна от вас и ще подам жалба - разчитах на вашата фирма"  Shocked

Радмила, аз си четях основно вестник "Септемврийче". Сега не мога да си спомня, но имаше още едно - май "Пламъче" беше.

Ле-ле, девойки, я вижте на какъв сайт за НАШЕТО ДЕТСТВО попаднах http://detstvo.noviniteb.com/

А ето го и самият вестник "Септемврийче" http://detstvo.noviniteb.com/index.php?newsid=12

Сега ще го разгледам- има нещо за лексиконите, пионерските лагери.  Wink
Я да видим  Hug

Радмила, а този проф. Георги Лозанов - културологът (беше доцент преди) ли е, който беше в НСРТ (предшественика на СЕМ)? Или друг?

Танче, благодаря! Ще ходиш ли?
Тук кои ЧДГ/ЧУ участват? Тези към БАЧУ или другите?

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 18:34 от май :)

# 434
  • Мнения: 364
Здравейте,
незнам дали въпросът ми е за тази тема , но ще съм благодарна , ако някой може да ми отговори. Искам да попитам майките от Варна за частна ДГ , която осигурява и транспорт за децата. Аз зная само за Малкия принц. Други има ли въобще?
 Благодаря предварително   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт