Още една абсурдна случка

  • 6 797
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Тъкмо щях да питам какво означава национално издирване за един свидетел Shocked

# 16
  • Мнения: 1 008
Образованието ми не е юридическо, и не съм в час с правните термини.
Случката я предавам дословно. Сигурна съм,че говореха за национално издирване.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Случката я предавам дословно. Сигурна съм,че говореха за национално издирване.

Значи не е бил свидетел.
Какво е това ПТП? 8 години са твърде много за каквото и да е разследване, освен ако не е имало смъртен случай. Давностите иначе би следвало да са изтекли.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Ти не знаеш защо аз не съм забравила, но аз знам и не съм!
Когато доброволно, подчертавам доброволно се подлагаш на нещо подобно, аз пък не знам как можеш да забравиш ooooh!.
И сменена регистрация. И пак подчертавам, че всеки който иска ще намери начин...
Не искам да спорим и да се караме- но за мен е ясно, че гражданското самосъзнание в родината е смешно понятие и все друг е виновен/и трябва да следи/ и така ще е до не знам кога...за всичко.

п.п. додо е права!

# 19
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
А защо когато се е съгласил да бъде свидетел не са му разяснили какво следва от това? Ако е бил информиран,със сигурност е нямало да забрави. Не всеки човек познава закона.

# 20
  • Мнения: 1 312
На мен пък ми е Х как не са го намерили толкова дълго време Shocked
Една приятелка беше обявена така за общонационално издирване,пак като свидетел в дело заведено от клиент на фирмата и понеже беше сменила адреса междувременно не могли да я открият.
Отишли с приятеля си в Плевен по работа и се регистрирали в хотела.
В 6.00 сутринта 2ма полицаи цъфнали на вратата на хотелската стая.
После е история...

Та мисълта ми е,че за 8 години все някъде ще е давал паспорт,лична карта..,ще се е регистрирал...,системата би трябвало да го засече,нали newsm78

# 21
  • Мнения: 1 008
През 2000г съпругът ми си купува вестници от будката и на метри от него такси блъска жена. Това е случаят.
Катюша и аз не искам да споря, знам колко е гадна работата на полицаите, имаме много приятели полицайчета.
Само не мога да разбера какво искаш да кажеш. Че мъж ми е виновен защото какво е трябвало да прави през тези години, да ходи като свидетел и да "задвижва" делото ли? Или може би според теб, действията на органите на реда днес са били адекватни?

# 22
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
azsa ,точно в това е проблема.Действията на органите на реда обикновено са неадекватни. Нещо още в обучението им куца. Те не осъзнават,че са в служба на нас,а не са над нас.

# 23
  • Мнения: 1 008


Та мисълта ми е,че за 8 години все някъде ще е давал паспорт,лична карта..,ще се е регистрирал...,системата би трябвало да го засече,нали newsm78
 И в хотели се е регистрирал, и извън страната е пътувал, в гражданското е ходил. През февруари си смени паспорта, изтичаше му срока. Че и разрешително за оръжие има от година и половина...

# 24
  • Мнения: 2 386
Неприятно. Наистина.
Но ще използвам началото на темата да ви помоля..всички..не говорете докато шофирате.  Tired И заради това стават фалове, а почти никой разговор не е по-спешен и важен от нечий човешки живот.

# 25
  • Мнения: 1 312


Та мисълта ми е,че за 8 години все някъде ще е давал паспорт,лична карта..,ще се е регистрирал...,системата би трябвало да го засече,нали newsm78
 И в хотели се е регистрирал, и извън страната е пътувал, в гражданското е ходил. През февруари си смени паспорта, изтичаше му срока. Че и разрешително за оръжие има от година и половина...
Ей това вече е абсурдно.

# 26
  • Мнения: 1 008
Неприятно. Наистина.
Но ще използвам началото на темата да ви помоля..всички..не говорете докато шофирате.  Tired И заради това стават фалове, а почти никой разговор не е по-спешен и важен от нечий човешки живот.
Да, тук спокойно мога да наведа глава. Така е, сега писах в една друга тема. Много го критикувам защото той наистина често говори, докато шофира. Хващали са го безброй пъти, не са му съставяли актове, защото "съвестните" полицай са доволни и на 20лв. От една седмица вече е с хендс фри.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 222

Ей това вече е абсурдно.

Освен ако не е издирван съвсем от скоро  Simple Smile
Другата вероятност, която е изключително минималистична е, производството да е било спряно срещу неизвестен извършител, който след 8 години да бива установен, делото - възобновено и разследването по него също. Свидетелите да са пуснати за принудително довеждане.
Не вярвам.
Но защо трябва да гадаем, съпругът ти не е ли попитал докато е бил там?

# 28
  • Мнения: 1 008
Да, попитал е. Единственият отговор е получил 5 минути преди да го пуснат. Доста лаконичен: "Ти на 12 февруари е трябвало да си бил в съда. Ей, за това си тук сега. Утре се обади да ги оправим тия неща, за да нямаш повече проблеми"
Това е. Заклевам се. Вие разбрахте ли нещо?

# 29
  • Мнения: 985
Тази история все едно съм я писала аз. Mr. Green
Преди почти 2 години по същия начин задържаха мъжът ми,само че когато отиде да си вади задграничен паспорт.Бяха го пуснали под национално издирване и никой нищо не казваше нищо до последния момент и всички бяхме в шах #Crazy Аз бременна там ,цял ден пред районното седя и го чакам и цялата треперя #2gunfire Ако имах пистолет сигурно щях да гръмна някое  ченге.И накрая всичко свърши добре,цялата олелия била,че и той не се явил на някакво дело като свидетел,а никой не е идвал да го търси,камо ли да му дават призовки. Crossing Arms
 А по-лошото е,че нищо не можем да направим.Такъв бил закона #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт