Алтернативна козметика

  • 125 706
  • 1 231
  •   1
Отговори
# 15
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
защо искате да изхвърлите напълно козметиката?
има вече и напълно натурални продукти  newsm78.
аз си купувам такъв крем за лице, за нощен ползвам масло от ленено семе с едно растение (незнам как е на  български  Blush) със силно антиоксидантно действие.

мия си косата с хума за обем, но хумата много ми изсушава косата и не мога да я реша... Rolling Eyes
аз не стоя повече от 2-5 мин. с нея....
зъбите не бих си мила, защото понякога намирам малки частици и ме е страх да не си разваля емайла...

вместо дъвка не може ли да се ползва пчелен восък с мастикс?

та думата ми беше за soap nuts.
тук също ги продават по магазините, уж като биологичен продукт.
всъщност те замърсяват точно толкова окалната среда, колкото и праха за пране.
имат някакви съединения, които при висока Т се образуват и после замърсяват отпадната вода.
има прахове на Фрош, които са билогични и не замърсяват околната среда, но предполагам, че вие просто не искате да ползвате химия Thinking


# 16
  • Мнения: 793
защо искате да изхвърлите напълно козметиката?
има вече и напълно натурални продукти  newsm78.
аз си купувам такъв крем за лице, за нощен ползвам масло от ленено семе с едно растение (незнам как е на  български  Blush) със силно антиоксидантно действие.

Аз искам да я изхвърля от живота си защото в козметиката има ужасно много вредни съставки - минусите превишават в пъти плюсовете (ако въобще има такива). Напълно съм убедена,че сме съзнателно тровени с козметиката и не само  Stop

# 17
  • София
  • Мнения: 2 493
За козметика използвам натурални масла на Икаров, Етера и други.. в Ремедиума има богат избор. Също и тук, нос а малко скъпички, но много добри: http://www.ecomaatshop.com/

Хумата не ми действ амного одбре на косата и затова не искамд а я позлвам. Пастата за зъби - Билкадент Грейпфрут. Препарати (веро, за пране, универсал и т.н.) - само Фрош. Сапуни си купувам от Касиопея, но те също имат доста химийка според мен , въпреки, че претендират за натуралност, но поне са по-натурални от тея по магазините...


# 18
  • Мнения: 705
Страшно благодаря за многото информация и линкове.

Съвсем бях забравила за праха за пране  Embarassed

А миални машини имате ли и има ли по-леки препарати за тях? Нямам миална, но скоро ще се местя на ново място и съм в чуденка дали да купуваме.

# 19
  • Мнения: 793
Според мен миалните машини са едно добро решение - пестят много вода. Миенето на съдовете на ръка изразходва доста повече ресурси. Да не говорим,че си спестяваме действието на много препарати  директно върху ръцете.

# 20
  • Мнения: 705
Според мен миалните машини са едно добро решение - пестят много вода. Миенето на съдовете на ръка изразходва доста повече ресурси. Да не говорим,че си спестяваме действието на много препарати  директно върху ръцете.

Но хабят много ток  Mr. Green
Чувала съм, че миалната машина не мие добре, ако се сложи обикновен сапун (настърган на прах примерно). Но с тези еко препарати за миене, които се споменават по-горе... Не зная, но мисля да пробвам, ако имам миална.

# 21
  • Мнения: 793
Според мен миалните машини са едно добро решение - пестят много вода. Миенето на съдовете на ръка изразходва доста повече ресурси. Да не говорим,че си спестяваме действието на много препарати  директно върху ръцете.

Но хабят много ток  Mr. Green
Чувала съм, че миалната машина не мие добре, ако се сложи обикновен сапун (настърган на прах примерно). Но с тези еко препарати за миене, които се споменават по-горе... Не зная, но мисля да пробвам, ако имам миална.
Но ако не си с централна топла вода, а с бойлер? Мисля,че ще изхаби много повече ток.

# 22
  • Мнения: 4 414
Но ако не си с централна топла вода, а с бойлер? Мисля,че ще изхаби много повече ток.
няма значение с каква вода си:) пералните и съдомиалните си топлят сами водата.

# 23
  • Мнения: 76
Привет и от мен!
От дълго време замествам химическите козметични продукти с натурални отвари и смеси, които си приготвям сама - в домашни условия. Действително, билки се намират лесно - в билкови аптеки и специализирани магазини, а и са 1оо% натурални. Лично аз съм изключителен привърженик на естествените средства за грижа за тялото.   bouquet
Но се оказа, че само билки и масла не могат да се преборят с някои малко по-сериозни несъвършенства на кожата, косата и ноктите, изискващи по-друг тип грижи... Тогава се обърнах към хомеопат. В рамките на 2-3 седмици продуктите, които ми предписа показаха поразителен ефект! И при това на чисто природна основа!
Относно пастата за зъби, аз също ползвам хомеопатичната серия на Билка и съм общо-взето доволна. Препоръчвам и сапуна с невен от тази марка, който ползвам от половин година насам.
В момента се интересувам от козметика на природна основа. Имам нужда от почистващо средство за лице, тъй като смятам, че отварите от билки не са достатъчно активни, когато става дума за замърсения въздух в големите градове и последствията от него върху кожата...
Ще се радвам, ако някой сподели информация по въпроса!
  bouquet

# 24
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ssemiramida, не мога да ти помогна много, защото не знам какво има на пазара в Бг.

аз ползвам напълно натурална козметика, без минерални масла и без животински продукти, освен пчелен восък.
всички използвани съставки са с доказан  и контролиран произход - т.е. следи се дали са био. за сега съм доволна.
има пълна гама - днесвен, нощен крем, овлажняваш серум, тоалетно мляко, сапуни... та нямам проблем с избора Laughing

колкото до билките - аз съм доста внимателна.
в Бг контолът не е ефикасен, виждала съм цигани как събират от земята опадала след буря липа  Sick
то няма да е само с липата така Confused

а хомеопатът какво ти е изписал? какво съдържат неговите продукти?

# 25
  • Мнения: 705
Но ако не си с централна топла вода, а с бойлер? Мисля,че ще изхаби много повече ток.
няма значение с каква вода си:) пералните и съдомиалните си топлят сами водата.
Така де. Но съпоставката е кое харчи по-малко ресурси - машината или бойлера, в случай, че си на бойлер. И машината или ТЕЦ-а, в случай че си на ТЕЦ.

ssemiramida, за почистване на лице могат да се ползват тоалетни трици. Това са стрити кестени. Но не зная ефекта. Има ги по аптеките, в Ремедиум съм виждала.

# 26
  • Мнения: 1 735
Отвара от коприва за косата - страхотен шампоан.
Не съм го ползвала от миналата година, но ще трябва да наваксам, че много ми е изтощена косата.
Има страхотен ефект.

П.П: мисля, че трябва да е: миялна машина, от мия  Peace

# 27
  • Мнения: 705
...
П.П: мисля, че трябва да е: миялна машина, от мия  Peace

Измежду "перална" и "пералня" едното от двете означава помещение, в което се пере, а другото е машината. Все забравям кое кое е и ги ползвам как дойде. Аналогично за "миална" и "миялна".

# 28
  • Мнения: 76
ssemiramida, не мога да ти помогна много, защото не знам какво има на пазара в Бг.

аз ползвам напълно натурална козметика, без минерални масла и без животински продукти, освен пчелен восък.
всички използвани съставки са с доказан  и контролиран произход - т.е. следи се дали са био. за сега съм доволна.
има пълна гама - днесвен, нощен крем, овлажняваш серум, тоалетно мляко, сапуни... та нямам проблем с избора Laughing

колкото до билките - аз съм доста внимателна.
в Бг контолът не е ефикасен, виждала съм цигани как събират от земята опадала след буря липа  Sick
то няма да е само с липата така Confused

а хомеопатът какво ти е изписал? какво съдържат неговите продукти?
Специалистът, при когото отидох, ми предписа няколко продукта на Боарон (http://www.boiron.com/), които имаха доста добро комплексно въздействие върху косата и кожата, както и върху храносмилането, с което също имах проблеми (вече са разрешени, за щастие Grinning). Освен това ми препоръча и Цитросепт за около 1 месец и в момента и имунната ми система е осезаемо по-силна!  Grinning
...Продължава обаче издирването на качествена натурална козметика.

# 29
  • Мнения: 76
Сравнително отскоро на бг пазара се намира марката Nuxe (http://www.nuxe.com/home/index.php), която ми се струва обещаваща, но не съм я пробвала все още. Някой има ли преки впечатления?

Общи условия

Активация на акаунт