миене на зъбки

  • 1 171
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 120
Запис да следя темата.И мен ме интересува колко зъба най-малко трябва да има детето,за да се почне.С каква паста и четка?

въпрос на твоя преценка, някои казват от първите 2 зъба, другите малко повече да станели, аз сериозно ги мия от както стана на две години, преди това често изпускахме, но от първата годинка се лигавим...че май и по-рано беше...
Много хора ползват ненадент паста , тя е с накрайник, който слагаш на пръста и така миеш, аз лично предпочетох четка - купих аквафреш фаза 1 и до 3 годинки ще е с такава. Паста ползвах вадемекум, а сега аквафреш детски естествено Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 39 766
Започнах да мия зъбите на Дияна когато беше на 7м. Първоначално я миех аз. След известно време действахме заедно. След това започна да си мие зъбите сама.

# 17
  • Мнения: 8 917
Започнахме от първото зъбче. Винаги  е обичала да си ги мие. Въпрос на навик.

# 18
  • Мнения: 985
За сега аз й ги мия Peace

# 19
  • Мнения: 1 031


 Зъбите му ги мия аз!Държа да са идеално чисти, маничка съм на тази тема.Изтърквам ги старателно от всички страни и то не за 5 сек.
 Когато порасне ще му разреша да ги мие, но за сега предпочитам да действам аз.

 Peace

# 20
  • Мнения: 498
Започнахме да мием зъбките от 11 месечна,тогава се появиха първите зъбки при нас.Първоначално с паста ненедент с четка-накрайник,в момента с детска четка за зъбки и паста пак ненедент без флуор. PeaceЗъбките ги мия аз,а после й давам четката да се мие сама,че и е голям мерак.Мисля,че всичко е въпрос на навик-колкото по-рано започнете с миенето,толкова по-лесно и бързо детето ще свикне с това и няма да има проблеми. Peace

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Мием зъбите от както стана на 11 мес. (на 8 мес. му излязоха първите зъбки)Честно казано в чудо съм се видяла, въобще не обича да му ги мия, реве, бута ми ръцете  ooooh! Кога ще свикне не знам!

# 22
  • София
  • Мнения: 1 735
Кари има 4 разли4но пораснали зъб4ета и се 4удя как,кога и с какво да запо4на.Дали с 4етка за зъби или с накрайник за пръста,с които се 4ешат венците?и тя ве4ер заспива докато си пие млякото-как да действам? newsm78

# 23
  • Мнения: 481
Аз започнах да мия зъбките на Мишо от 7месечна възраст.Сега сме на 11месеца и имаме 8 зъба,сутрин като станем и веднага в банята..мия първо моите, после неговите(вече сам отваря уста).Ползваме Ненадент с накрайника Peace

# 24
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз й ги мия още, ако си ги мие сама, обикновено израходва по половин туба паста за зъби, иначе много иска!

# 25
  • Мнения: 3 929
Когато влизам в банята да се мия, взимам и детето. На него му става много интересно и започва да ме "копира". така се научи сам да си мие зъбките, да поема вода и да си жабури устата. В началото, разбира се, му показвах, как точно да движи четката.

# 26
  • Мнения: 451
Водех я с мен в банята когато аз си ги мия и тя постепенно прояви интерес. От начало аз й ги миех, а малко след това започна и сама, разбира се още няма никакви възможности да си изплаква след това. Но за Реа е огромно удоволствие и забавление да се мие, някак е горда от постижението си Grinning

Общи условия

Активация на акаунт