ЮЛСКИ бебчовци '08 (тема 43)

  • 10 739
  • 286
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4
                  Здравейте и от мен!
    Та като става дума за секциото да се включа и аз.
    И аз ще съм секцио и вече започва да ме хваща шубето.Още не съм обсъждала с доки подробностите,ама и това трябва вече да питам.С каква упойка ще е най-добре в моя случай?Защото аз съм с голяма миома и доки каза че ще се опита да я махне по време на секциото.Та затова си мисля дали няма да съм с пълна. newsm78
    Иначе съм имала преди години(за др.неща) 1 пълна упойка и нямам спомени за трудно излизане.Много добре си бях.То май зависи от вида на упойката.Ако ти сложат качествена няма проблеми.А за спиналната се притеснявам да не се изложа докато ми я слагат,че каквато съм пъзла Embarassedи за катетара как ще го изтърпя и това не знам.Дали го слагат преди или след упойката newsm78

# 61
  • Мнения: 925
Момичета, какво мислите за водното раждане? Има ли някоя от вас, която се е насочила към този вид раждане?

Да, и аз искам да родя водно. Имам координатите на една докторка от 1АГ "Св. София", при която доста момичета от форума са раждали водно и някои (не всички, за съжаление) са останали доволни. Мисля да се свържа с нея след празниците. Знам, че и в Пловдив има вана за водно раждане, така че попрочети тук из форума, има доста полезни теми с насоки и споделяне на опит от вече родили по този начин майчета.

# 62
  • Мнения: 326
... При мен сега въпросът е дали да е спинална или пълна, защото моя близка скоро роди втори път със спинална и каза, че всичко е усетила. Много я боляло по време на самата операцияи съжалява ,че не е поискала пълна. Защото са я питали и е имала право да си избере.
Е как така??Ужас, хем те режат, хем всичко да усещаш??? Това си е направо садизъм. Да не би анестезиолога да не си е преценик правилно дозата?? Мен преди за ми сложат упойката ме питаха колко съм висока. Явно има значение. А ако е много пълна???? Да не би да е нужно по-голяма доза. Оххх ка ме стресна сега. Ужас!!!
А при секциото изваждат ли и плацентата?
Да, би трябвало да я махат. Изчистват всичко, което при нормалното раждане излиза с контракциите.
ДеЩоВИди дъщера ти е страхотна красавица. Да е жива и здрава. От къде сте намерили тази носия??

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 13:48 от Kokolin@

# 63
Kokolin@, извинявам се че съм те шашнала. Като ми го разказваше тази моя приятелка и аз се шашнах и иказах да спре да ми разказва, за да не се притеснявам излишно. Не знам защо така се е получило, но анестезиологът и бил казал, че много се страхува и за това не я хваща добре упойката. Аз също бях със спинална, нищо не съм усетила, но не бях уплашена. Бях сигурна че всичко ще е наред. Та за това сега се чудя като е второ секцио, а то по принцип е по дълго от първото, дали да не искам пълна упойка. Ще съжалявам само че няма да видя бебчо в момента на раждането. Но ще го измисля до тогава. Не се шашкай при всеки е абсолютно различно.

# 64
  • Мнения: 693
Десидраган, почти съм сигурна, че ще е наложителна пълна упойка! А това как, кога ще се възстановиш или как ще ти понесе излизането от упойката си е до организъм. Аз примерно не искам да се сещам за излизането ми от упойка при операцията ми за апандисит  Sunglasses все па си пак коремна операция!

Коколин, мисля, че всичко зависи от анестезиолога, той е много важна фигура, не напразно на някои места си плащаш и за избор на такъв  bowuu това да усещаш всичко не е нормално  Shocked и мисля, че няма нищо общо със страха  Joy

# 65
  • Мнения: 326
...Та за това сега се чудя като е второ секцио, а то по принцип е по дълго от първото, дали да не искам пълна упойка.
Защо да е по-дълго??? Какво повече ще ни правят от преди???

# 66
  • Мнения: 195
Aelia, 6milianaka аз съм едната биоложка, а другата е Danibon  Laughing Също нямам педагогически профил.
Vesi аз се бях обринала на гърдите преди време, мисля си че беше от сутиена и/или потника и вече не ги нося. Целите се бяха зачервили и сърбяха ужасно. На лекар не съм ходила. Имам си винаги едно мазило (прозрачен гел) много ефикасно за алергии към слънце, насекоми и треви (синя опаковка с нарисувано слънце, комар и коприва) и с него се оправих с няколко намазвания. За съжаление не мога да си спомня как се казваше ако искаш ще проверя вкъщи и ще ти пиша на лични  Wink
Katinche съгласна съм, че не е нормално да усещаш всичко при упойка, това е въпрос на дозировка според ръст/тегло/възраст и опит на анестизиолога. А при стресова ситуация организма произвежда повече адреналин, пулса се ускорява, дишането се учестява и това оказва влияние върху обезболяването. Страхът не се препоръчва и при нормално раждане по същите причини. Още едно биологично обяснение  Laughing

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 14:03 от Kisa05

# 67
  • Варна
  • Мнения: 289
Имам си винаги едно мазило (прозрачен гел) много ефикасно за алергии към слънце, насекоми и треви (синя опаковка с нарисувано слънце, комар и коприва) и с него се оправих с няколко намазвания. За съжаление не мога да си спомня как се казваше ако искаш ще проверя вкъщи и ще ти пиша на лични  Wink

Мерси, ще чакам  Hug

# 68
Kokolin@, Не че искам още да те плаша, защото не съм преживяла второ секцио, само съм чувала, че е по дълго защото има сраствания от първата операция и те забавят операцията. Какви точно сраствания не мога да обясня, може би някоя от другите момичета с медицинско образование ще ни светне. А плацентата задължително ти я вадят и при секцио

# 69
  • Мнения: 4
Със сигурност ще питам доки следващия път.Ще ми трябва време за психологическа нагласа.Друго си е да знаеш какво те чака. WinkОпитвам се да не мисля много за това.Ама то веднаж до там да я докараме,ще се справим.А за възтановяването съм го измислила.Ще викам мама на помощ.Срам не срам. Embarassedхем да почистим заедно преди раждането ,хем да помага след това.Вече съм говорила с нея за това,а и мъжо е съгласен.Нали ще ни е първа рожба не може да откаже.Мисля си колко ли време ще имаме нужда от помощта,ама както дойде.По ще изтърпя майка отколкото свеки(тя и не се и предлага де)Майка е доста е деликатна и съм сигурна,че няма много да досажда.Най-вече ще набляга на готвенето,това и е любимо. Wink

# 70
  • Мнения: 4
Saxophone,Shada ходихте ли вчера в МД? Пишете,ако сте били как е минало.Имаше ли нещо интересно?

# 71
  • Мнения: 66
Момичета,като чета това за упойките и други тем подобни започвам да се Praynig да родя и третия път нормално.Първите два пъти даже нямам шев и кройка,ама сега...откакто ми казаха,че бебо вървял по-едър #CrazyВсе още незнам как се е обърнало бебето и следващият път обязателно ще питам.Варненки,за утре уговорката остава нали?Само дето не разбрах кой ще идва.

# 72
  • Мнения: 2 171
Катинче, защо мислиш, че ще се наложи секциото ти да  е с пълна упойка? Въобще от какво зависи избора на вида упойка?

Аз раждах първия път с епидурална. Изобщо не усетих поставянето й, дори леко убождане не почувствах. Лошото беше, че ме обезболи за половин час, а след това болките ми станаха силни, но моят доктор не даде на анестезиолога да ми влее повече, защото бях с почти пълно разкритие и го беше страх, че няма да мога да напъвам ефективно. Така че може да се каже, че си родих почти без упойка, макар че и този половин час ми беше добре дошъл, дори си подремнах през това време Wink.

Лусия, не се притеснявай от това, че бебо върви едър Hug. След като си родила две деца нормално, ще се справиш и третия път. Имам приятелки родили над четирикилограмови бебета без проблеми, а иначе те не са едри жени. Моят Алекс се роди 3900 гр. и доста ме затрудни като първо раждане, но все пак се справих Grinning.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 441
Момиета, според вас, след като ще си купувам такъв http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=23_76&products_id=1754] Шкаф за преобличане
нужно ли да взимам и такава
 http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=23_76&products_id=295 подложка за преповиване
И каква е разликата между тези плотове http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=2267 за преповиване на момче и момиче
Те ли се слагат напречно на креватчето?

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 15:44 от inka 26

# 74
  • Мнения: 2 070
Носийката е плетена за мен от баба ми - пищималчето и престилката, елечето е ушито, не знам от кой-баба или мама. Имам снимки и аз и сестра ми със същата носия - от 10 месечна до две-три годишна всяка лазарица, та така и сега с Яна. Имаше много хубава риза ръчно тъкана, но вече беше пожълтяла, мама и махна шевицатаи я заши на една бяла блузка, с която е Яна на снимките - шевицата е на пазвата и на ръкавите. Мисля, че такива се продават и може да си ушиете. Плетенето също е лесно, обикновена плетка някаква.

Вале, потърси двама-трима дерматолози и тогава купувай мазила и лекарства. Много гадно, може би трябва да се оставиш за известно време  и снищо да сне се мажеш и да нсе се излагаш на слънце... Горкичката.

Общи условия

Активация на акаунт