"Лекари",причинили смърт на деца,поради некомпетентност и невнимание!

  • 287 855
  • 500
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 384
Emsski Flowers Rose Flowers Roseдано да почиват в мир,не се преживява но,трябва да продължим нататък!!!
Приеми мойте най-искрени съболезнования!

Много бих се радвала,да се засечем и в друг форум по-нататък,а защо не след време да пием капучино с братчета или сестрички,които да имат късмет с майки с повече опит(макар и зверски горчив)!!!
Едвали някой друг знае по-добре колко не на място и тъпо звучат реплики от рода на,...хайде догодина по-хубаво ще си родите.....или....така му било писано...и т.н.Нито тези ни дичица бяха грозни,нито имат вина че,попадат в 3-а свят и ги израждат хора които заслужават да бъдат лишени не от лекарски права а,от свобода!!!

# 106
  • Мнения: 73
Ира79права си,но как се продължава в тази държава!Ако само здравеопазването е такова да го преглътнем,то няма едно нормално нещо!"Лекари",да не опираш до тях PraynigПожелавам здраве на всички-за да стоят без работа!

# 107
  • Бургас
  • Мнения: 364
 Мили майчета, много съжалявам за мъката ви!!!  Cry
Слава Богу, че съдбата бе по-благосклонна към мен, но се чувствам длъжна и аз да се присъедния към мненията за Майчин дом - София. Не раждайте там!!! Аз избрах да раждам там по съвет на моята лекарка, която между другото работи в печално споменатия по-горе МЦ "Св. Димитър". И досега съжалявам за направения избор. Помрачиха най-шастливия миг от живота ми - груби, корумпирани, некадърни простаци! Имах невероятен късмет да родя бебето си живо и здраво. След което ме шиха на живо два часа и два пъти ме отваряха защото не спирах да кървя. Просто явно ангел е бдял над мен и бебето, защото ако беше само до лекарите в МД - сега може би нямаше да ни има. Самата акушерка заяви, че е цяло чудо, че родих без проблеми. И това при положение, че мъжът ми дойде и предупреди всички, че ще си платим колкото е необходимо, само и само да не ме оставят без внимание, защото бях с показания за секцио, които те не взеха предвид и раждах естествено.
Лъжливи епикризи, прикриване на лекарски грешки, които там са масова практика. За малко да погубят недоносените близнаци на майка, с която лежахме заедно в родилно отделение. Имам много какво да добавям...

# 108
  • Мнения: 384
Мили майчета, много съжалявам за мъката ви!!!  Cry
Слава Богу, че съдбата бе по-благосклонна към мен, но се чувствам длъжна и аз да се присъедния към мненията за Майчин дом - София. Не раждайте там!!! Аз избрах да раждам там по съвет на моята лекарка, която между другото работи в печално споменатия по-горе МЦ "Св. Димитър". И досега съжалявам за направения избор. Помрачиха най-шастливия миг от живота ми - груби, корумпирани, некадърни простаци! Имах невероятен късмет да родя бебето си живо и здраво. След което ме шиха на живо два часа и два пъти ме отваряха защото не спирах да кървя. Просто явно ангел е бдял над мен и бебето, защото ако беше само до лекарите в МД - сега може би нямаше да ни има. Самата акушерка заяви, че е цяло чудо, че родих без проблеми. И това при положение, че мъжът ми дойде и предупреди всички, че ще си платим колкото е необходимо, само и само да не ме оставят без внимание, защото бях с показания за секцио, които те не взеха предвид и раждах естествено.
Лъжливи епикризи, прикриване на лекарски грешки, които там са масова практика. За малко да погубят недоносените близнаци на майка, с която лежахме заедно в родилно отделение. Имам много какво да добавям...

Наистина сте имали късмет!Пожелавам го на всички,защото сакътлъци има навсякъде,вярно че,в МД са повече но,е ужасно жалко това че,намираме опование в подобни теми!!!Редно е само да не се спестява НИТО ЕДНО ИМЕ на *заслужил майстор (ка)в медицината*!Само така можем да предупредим всички след нас,когато прочетеш едно и също име 5-10 пъти все в една насока имаш сигнална лампа!Така че,всеки лекар педиатър,микромедиатър,гинеколог и т.н който заслужава да бъде споменат тук,да заповяда!!
НАПРЕД И НАГОРЕ,от тук незнам,още рева много защото всичко е много скорошно и ми се върти като лента по цял ден пред очите!Мъка! Banghead

# 109
  • Мнения: 128
Мили майчета преживели загуба чета плача и не мога да повярвам колко некадърници има в нашата мила родна страна Благодаря на Господ имам две прекрасни момичета и благодаря че не съм поподнала на тези бездушни тела С вас съм

# 110
  • Мнения: 39
Аз също искам да се включа в темата за отношението на българските ''лекари''.Да ми е живо и здраво детето Praynig
Аз искам да споделя за отношението на Елена Дмитрова към мен , на Колев които ме убеждаваха два дниче нямам контракций и се заблуждавам защото нямах почти никакво разкритие и околоплодните ми води са здрави а аз имах контракции на десет мин, после станаха пет и вече в съботъа срещу неделя на три.Бременноста ми следи Градинаров, който пък от своя страна не сметна за нужно девет месеца да ми каже да отида на очен лекар защото имам висок диоптър.Така това ме посъветва да направя димитрова в петък по обед когато ми падна тапата.Отидох при личната за направление и оттам на очен където ми дадеоха направление за секцио понеже съм с -6.5 диоптъра. Обадих се на Димитрова като и казах за направлението за секцио а тя ми каза да чакам до понеделник защото не била планова операцията и през укенда нямало екип.Така обаче в събота над вечер контракцийте станаха на пет мин и аз отново и се обадих а тя ми рече да пия бусколизин и да легна да се наспя , да й се обадя в понеделник .Да,ама вече не се трае напъва и това си е.Отидох отново в родилно отделение на ОБ и попаднах на Колев който ми каза същото и на всичкото отгори ми казва че и жена му имала висок диоптър ама родила нормално...Бими една инжекция и отново в къщи(били ми подготвителни контракцийте и отново нямах никакво разкритие) Вечерта в 10.30 аз отново съм пред родилно с контракций на 3мин. където ме прие за преглед др.Уалид(или Лалид така и не разбрах как се казва точно) и като ме видя и като ме пита защо отив3ам толкова късно че детето е тръгнало да излиза а аз съм за секцио,той от къде ял да го вади ?Обаче мене вече толкова ме болеше че като викнах и аз че идвам за трети път и все ме връщат и като му казвам това което са ми казали по-рано и той човека му стана много гузно за дето ми се е развикал и ме попита дали искам веднага да го извадят.Да видите как се свиква екип за десет мин. през уикенда и както не ми е планова операцията как се почвяа раждане и най -парадоксалното в цялата история е че именно Димитрова е извикал да ме оперира в два през ноща дето ми казва тя че нямало да раждам и съм си въобразявала
Благодарна съм на Господ че се озовах точно при Лалид и всичко приключи по най-добрия начин Praynig ами ако бях чакало до понеделник?какво ли щеше да бъде дори не ми се мисли
Извинявам се за дългия пост

# 111
  • Мнения: 265
Здравейте,много е тъжно това което чета Cry Cry Cry
roska_marti ,искам да те поправя, д-р Уалид е спасил теб и бебето ти,но и той не е много цвете за мирисане.
svetka ,в болница "Св.Марина"-терапията,няма родилно,може би имаш предвид "Св.Анна"-окръжна.

# 112
Опитах се да напиша няколко постинга... и ги изтрих - толкова злобни бяха.
Прегръщам ви и ви целувам, много тъжна - толкова тъжна, че дори не изпитвам постоянния си бяс към лекарите. Просто ги убивам.



Зная, обаче, че едно бременно момиче от тук ще отвори нова тема, в която ще започнете да пишете за малките бебенца, които ... въпреки всичко... и въпреки всичко... ще се родят тук. Не се страхувайте. Просто толкова силно се хванете за тази паяжинка, която колкото и да е несигурна, само тя ще може да победи - не само болката, не само празнотата, но и целия списък .... и дори целия свят...

Пожелавам ви едни малки Лъвчета, Девички, Везнички, Скорпиончета.... и всякакви такива животинки, може и няколко Рачета  (като мен), няколко Стрелчета (за да застреляме.... знаете кого), всякакви пъстроцветни бебета, които са над тъгата...над злото, над некомпетентността, над всичко, което е лошо...

Пожелавам Ви Вашите бебета, защото съм сигурна в тях.  Ще стискам палци. И ще проверявам форума. Обещайте, че ще пишете.  

# 113
  • Мнения: 123
Здравейте майчици!!!
Аз също искам да се включа в тази тема , защото има доста некомпетентни лекари . Убедих се , че може и да имат уж съвременна и добра апаратура , но май нищо не виждат с нея. Аз съм майка на едно момиченце , което се роди с увреждания на 15.09.2008г  и почина на 02.12.2008г. , но всичко това можеше да не се получи , ако д-р Надя Дюлгерова от МЦ" Надежда " гр. Варна и д-р М.Давидков също от Варна си бяха свършили работата както трябва." Благодарение " на тези "Доктори " аз и моето семейство страдаме , а травмата за цял живот ??? smile3518 smile3518 smile3518

# 114
  • Мнения: 384
Като видя ,че има нов отг.по тази тема и ми се свива сърцето Cry Cry
Боже,Коледа идва дано от догодина сме все по-малко тук и се засичаме на други приятни места във форума #Cussing out
 Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose smile3524за нашите ангелчета Cry

# 115
  • Мнения: 540
Здравейте майчици!!!
Аз също искам да се включа в тази тема , защото има доста некомпетентни лекари . Убедих се , че може и да имат уж съвременна и добра апаратура , но май нищо не виждат с нея. Аз съм майка на едно момиченце , което се роди с увреждания на 15.09.2008г  и почина на 02.12.2008г. , но всичко това можеше да не се получи , ако д-р Надя Дюлгерова от МЦ" Надежда " гр. Варна и д-р М.Давидков също от Варна си бяха свършили работата както трябва." Благодарение " на тези "Доктори " аз и моето семейство страдаме , а травмата за цял живот ??? smile3518 smile3518 smile3518
много съжелявам нямам думи за тези некадърни лекъри #2gunfire

# 116
  • Мнения: 3 621
eva79  Flowers Rose Flowers Rose  за малкото ти ангелче

# 117
  • Мнения: 3 016
Ева ,съжалявам! Знам колко боли от това недовиждане от страна на лекарите .При мен беше същото.

# 118
# 119
  • Варна
  • Мнения: 1 003
eva79 ужасно съжалявам за загубата ти.
За Давидков мога да пиша много и някой ден ще го направя в отделна тема. Едва ли е имал по заблудена и глупава пациентка от мен  Sad

Общи условия

Активация на акаунт