Какъв е този обрив?

  • 7 794
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 938
Според мен това са ухапвания от бълхи. Мажи пъпките с Mixtura Alba, за да не я сърби!   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 39 771
Дияна има алергия от бълхи. Пъпките са големи, като петна, но не приличат на тези от снимките.
Не мисля, че трябва да се дават някакви съвети за лекарства преди детето да е прегледано от лекар.

# 17
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Благодаря на всички за съпричастността! В кризисни моменти винаги си казвам "добре, че са майчетата от форума, все ще чуя някой добър съвет и успокоителни думи"  bouquet
В инфекциозна клиника отхвърлиха вероятността да е някакъв вид шарка, като и евентуално ухапване от кърлеж. Предположиха, че е ухапване от насекоми и ни изпратиха за консултация с кожен лекар-там бяха категорични, че е от насекоми. А температурата е отделна вирусна инфекция със зачервено гърло. Хванали сме опашката на грипа, както се изрази едниния лекар.
Още веднъж благодаря! И само здрави дечицата ни да са! Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 1 942
Ей така изглеждам аз като ме полази паяк. Ако пък реши да ме ухапе стават огромни червени петна и всички лимфни възли наоколо се подуват. И щото хората си мислят "Е че толкова ли не може да се отърве от един паяк?!" с първите ухапвания почвам да събирам и пера всичко наред - чаршафите всеки ден, дрехите, пижамите и до каквото съм се докоснала. Пада едно чистене и прахосмучене по всякакви закътани местенца и гадинката си ме хапе с дни докато успея да я утрепя или удавя с прането. Така и не успявам да видя паяка хитрушко  Flutter но все някаква гадина е.

Фенистила да ти кажа не помага много. Купувам си спрейове против ухапване от насекоми. Много облекчава сърбежа и ако се хване ухапването навреме и не се разчеше не стават такива големи петна. След като сложа спрея мажа с алергозан или нещо друго противоалергично. Самите зачервявания ще се махнат напълно доста бавно.  Tired 

# 19
  • София
  • Мнения: 39 771
Мдам, за паяците забравих. Паяк ме е хапал само веднъж,  и ми се появиха мехурчета, пълни с течност.

Бързо оздравяване.

# 20
Варицела. мене в момента ме е ухапал КЪРЛЕЖ :'(Sad alert

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Госте, темата е отпреди четири месеца...

# 22
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ми не, не е варицела! Отдавна съм обяснила, че е от насекоми, ама кой да прочете "дългата" тема от една страница

# 23
  • Мнения: 506
Ми не, не е варицела! Отдавна съм обяснила, че е от насекоми, ама кой да прочете "дългата" тема от една страница
fiuuuuuu

Общи условия

Активация на акаунт