Питане за ясла

  • 1 056
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 929
Според мен лятото е по-подходящо. Излизат повече навън, което улеснява адаптацията, а и има по-малко настинки и пр.
Права си за настинките, но в нашата ясла например не изкарват децата навън. Така че не е гаранция, че ще ги извеждат на двора, дори да е много топло.

# 16
  • Oslo
  • Мнения: 659
zuki   никога ли не ги извеждат? Цяло лято? Защо?

# 17
  • Мнения: 492
Според мен лятото. По приемите септември е ужас някакъв. Приемат много деца и всички плачат  /което е напълно нормално естествено/., но ако можеш я дай лятото, че да се адаптира по-добре детето с по-малко дечица. Peace

# 18
  • Мнения: 389
Твърдо съм за юни и ще ти кажа защо. След като детето е прието, го пускай през юни, че до септември има много време и не се знае кой връзкар ще се намести на вашето място! От опит го казвам!

# 19
  • Мнения: 752
Аз мисля, че есента е по-подходяща, защото: В нашето ОДЗ например, всяка година по 1 или 2 месеца са ваканция (юли и август или само август) и по 1 месец са сборни групи (юни). Значи детето почва юли, един месец е в сборна група (малко съм против тези групи, но това е друга тема) и после ваканция 1 или 2 месеца и на септември - всичко отначало - свикване с новите лели, новите деца, в повечето случаи и в нова обстановка.
Говори се, че тази година може би няма да има такива ваканции, защото почти никой родител неможе да си позволи толкова дълга отпуска и може би ще направят нещо по въпроса.
Според мен провери при вас как е и кога точно ще почиват (ако въобще почиват). Ако няма дълга почивка и аз съм за пускане на детето от лятото.

# 20
  • Мнения: 2 090
А според мен през лятото е по-подходящо.
Често ще ги извеждат да играят навън в хубавото време, което ще се хареса на детето и така то ще свикне по-бързо и лесно . Освен това есента е сезон, характерен с по-чести настинки и боледувания сред децата и рискувате още с тръгването и на ясла да се сблъскате с този проблем...Така ще се затрудни и адаптацията на детето, заради честите му отсъствия.
Моето мнение е същото Peace

# 21
  • Мнения: 341
Благодаря за отговорите.Почти съм сигурна,че живот и здраве ще я пусна лятото,но много ме притеснявам че ще боледува,което е неизбежно и в двата случая.

# 22
  • Мнения: 255
Аз пуснах Миша на 14 август2006г и досега не е отсъствала по болест.Настина лятото са по-малко деца и по-лесно се адаптират(още повече че в нашата ясла в Бургас няма сборни групи).сега ще ходи до август. и от септември на градина.

# 23
  • Мнения: 3 929
zuki   никога ли не ги извеждат? Цяло лято? Защо?
Никога, и аз съм учудена, но е така. Били много малки и после нямало да могат да го вкарат вътре. А моят син си е много оправен, като гледам и другите деца са така, но не ги изкарват навън.

# 24
  • Мнения: 576
Ами аз мойта я пуснах сега от април.

Общи условия

Активация на акаунт