Как се махат печатите от белите яйца ???

  • 32 461
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
На мен печатите ми изчезнаха напълно при варенето. Има само 2 спукани яйца от 30 Crazy
....Подкрепям абсолютно....при варенето печатите изчезнаха , от 56 бр. бели яйца  / Билла / имам 8 жертви ! Благодаря на всички за отговорите и съветите   bouquet

# 46
  • Мнения: 4 668
Аз също вчера боядисах яйцата - станаха супер . От 30 бели / от Била / само две се спукаха .
Печатите се изличиха напълно при варенето .
Направо не мога да повярвам , че толкова много яйца ми оцеляха  Laughing

Така че , не мога да се съглася , че белите са по - чупливи . Поне при мен не са  Crazy

# 47
  • Мнения: 262
боя аз си купувам всяка година една и съща...в капсули(като антибиотик) - 7 цвята.Много съм доволна,цветовете са наситени и не прочетох нито едно "Е " от много вредните......

И аз две години подред купувам от тях и съм много доволна.

Този път взех някаква друга от Метро с кристали вътре , хубави са цветовете.

Само да се похваля (и оплача) : вчера мъж ми боядисва яйцата , аз само ги сварих  Laughing

Лошото е , че не съм го следила внимателно и е решил да подмине жълтата боя , и сега имаме само оранжеви , но не и жълти яйца   Close    а на тези бели яйца така хубаво щеше да хване жълтото  Sad

# 48
  • Мнения: 4 668
Тези "антибиотици" са страхотни  Peace Много свежи и ярки цветове се получиха  Laughing

# 49
  • Мнения: 1 253
Предварително се ивинявам за ОФФ-а
Pipinka много ме накефи подписа ти "Здравите деца не са сополиви!" Simple Smile Точно така е! Колкото и да ми обяснява някой, как детето вече е здраво като видя дете със сополи бягам надалеч!

# 50
  • Мнения: 4 668
Предварително се ивинявам за ОФФ-а
Pipinka много ме накефи подписа ти "Здравите деца не са сополиви!" Simple Smile Точно така е! Колкото и да ми обяснява някой, как детето вече е здраво като видя дете със сополи бягам надалеч!
Мерси !
Надявам се повече хора да го забележат и да им направи впечатление  Laughing

# 51
  • Мнения: 4 435
Аз го казах.....Поне аз така и не се научих да ги варя с кърпа или тензух,зещото като започне варенето и се получават едни балони ,надига се и яйцата почват да се дрънкат едно в друго.Може аз да не правя нещо като трябва ама......Тази година ще ги варя на пара...Така няма жертви....А боя аз си купувам всяка година една и съща...в капсули(като антибиотик) - 7 цвята.Много съм доволна,цветовете са наситени и не прочетох нито едно "Е " от много вредните......

Мерси много,ще потърся тези бои. Hug И явно ще се откажа от тензуха.

# 52
  • Мнения: 4 668
По повод варенето - тази година не съм правила нищо специално  Grinning и всички яйца / без две / са ми здрави .
Преди не бяха кърпи , сол ... глупости - все се чупеха .
Тази година ги сварих на 4 пъти , в 4 съда на бавен огън и резултата беше повече от добър .

# 53
  • Мнения: 3 880
Не съм чела другите мнения и може да повтарям някой, но само искам да кажа, че тази година изобщо не мих специално печатите- сложих ги да се варят с тях и като ги изкарах нямаше и следа от печат. Иначе до сега винаги съм си играла да мия печат по печат с грапавото на гъбата- първо, че е досадно и второ- след боядисването боята точно на това място изглеждаше "грапава", т.е. оставаше нещо като светло петно. Няма да си давам зор повече Wink
За да не се пукат- аз ги вадя от предната вечер от хладилника, за да имат стайна температура, когато ги варя и не се чупят....

# 54
  • Мнения: 2 386
Купих си бели яйца от свободни кокошки (отгледани на открито). В картон, с печати, от Била. Възможно ли е да са опасни? Нали на открито..  Rolling Eyes

# 55
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Аз лично си измих яйцата с гъба,с която мия чиниите и с топла вода.Позаличиха се....След което ги сложих да се варят......и печатите напълно изчезнаха  при варенето

# 56
  • Мнения: 27 524
Купих си бели яйца от свободни кокошки (отгледани на открито). В картон, с печати, от Била. Възможно ли е да са опасни? Нали на открито..  Rolling Eyes

Остава да си намериш и пържолки от щастливи прасенца  Joy
Няма страшно, не бой се, това са фермерски създания, на открито, открито, ама все пак не ловуват в гората  Laughing

# 57
  • Мнения: 2 386
 Laughing Мерси за отговора, една мацка в другата тема каза, че снощи е яла от тях и нищо и няма.  Joy

# 58
  • Мнения: 3 830
Печатите не са проблем, но и на мен тази година ми се счупиха 6 яйца, с което великденските яйца останаха само 15 Sad . Обаче как ги нашарих.... newsm80  Hands Clap easter

# 59
  • Мнения: 27 524
Печатите не са проблем, но и на мен тази година ми се счупиха 6 яйца, с което великденските яйца останаха само 15 Sad

Не се оплаквай, на съседката котката добарала цялата купа с боядисаните яйца и ги разхвърляла като топки из хола в буйна игра. Има 3 оцелели от 30  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт