име за великден

  • 15 060
  • 106
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 5 079

Но Великден не празнува никакво име, затова не бих обвързала името на детето си с този празник.


Е това е съвършено невярно!!!
На Великден, празнуват всички производни на самата дума Велик-ден - Вели(ч)ко/а, Велислав/а, Велизар/а Heart Eyes, Велимир/а и пр.
И не само, че празнуват, ами си откарват имен ден по една седмица  Sunglasses, защото самият празник продължава толкова.
Какво по - добро основание да си кръстиш детето така, ако си дойде с името ???  Wink

# 61
  • Мнения: 2 897
.........ако родя на Великден не бих кръстила детето с име различно от това, което сме избрали в момента!

И аз.

# 62
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Велина , Велин ! Peace
Аз нямах избрано име ,и бях решила , че ако се роди на празник (януари са доста  Mr. Green)си идва с името и бих го кръстила така !!!
Правото на избор си е твое!!! Hug

# 63
  • Мнения: 4 784
Както съм решила преди това да си го кръстя. Не се влияя от такива неща.

# 64
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз бих го кръстила-детето си идва с името и с късмета си  Peace Харесват ми имената Вилия,Виляна,Вилияна,

# 65
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 404
Ами според мен сама трябва да си решиш.Аз не бих се съобразила както не се и съобразих.Дъщеря ми е родена на 28 август,което е Богородица по старому,но не се казва Мария,а Александра.Синът ми се роди на Вървара.Върварчо ли тръбваше да го кръстя? Joy

# 66
  • Мнения: 3 092
Бих го кръстила така както сме  решили със съпруга ми преди това .

# 67
  • Мнения: 489
 Моят син се роди преди 3г. точно на Цветница, но не ми харесват мъжките имена свързани с цветя... Затова си избрах име което да е хубаво и не беше свързано с празника. Всеки има право да решава как ще се казва детето му и тези стари традиции не мисля, че трябва да се спазват на 100%.

# 68
  • Мнения: 3 016
Великден се мени ,така че не е задължително да бъде кръстено точно на празника.

# 69
# 70
  • Мнения: 541
На Великден празнуват:
Величко /а/
Велиян /а/
Велко

# 71
  • София, България
  • Мнения: 5 610
Не бих кръстила детето си на името на светията, на чиито ден се е родил, най-малкото, за да си има и имен и рожден ден  Peace

# 72
  • Мнения: 3 783
На мен терминът ми е на Великден. Hug Избрали сме си много хубави имена, но ако се роди на Великден, със сигурност ще носи име, свързано с празника Peace.
Мъжът ми е роден на Благовещение, а се казва Георги.
Сестра му, Цветанка, пък е родена на Ивановден.
Е, не им върви на тия хора и това си е! Може пък да има нещо вярно в старите традиции, де да знам... newsm78

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 08:33 от GeoNadin

# 73
  • Мнения: 3 932
Не бих се повличла от датата на раждане в изнора на име за детето си. Не бих ги кръстила Георги, само защото е роден на Гергьовден...примерно.

# 74
  • Мнения: 3 016
Чувала съм, че когато детето се роди на празник означава ,че идва с името си .

Общи условия

Активация на акаунт