име за великден

  • 15 051
  • 106
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 979
Според мен само Вели или Вили също може да е  Peace
може и Верислава - или някое друго християнско име свързано с църквата - Христина, Божидара и т.н.  Hug
Леко раждане

# 91
  • Мнения: 3 069
Няма значение какъв празник е!
Избери на детето име което след години да му харесва!

# 92
  • Мнения: 1 477
То въобще не е задължително да го кръстиш с "В" по случай празника, защото то така или иначе всяка година Великден си мени датата.А ако ти сама искаш аз съм за Велизар/а (досещаш се защо  Wink )
Peace

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз на бих го кръстила с някакво име заради деня в който е родено детето ми.
Но...може ако е момиче да я кръстиш на мен Flutter Flutter Flutter-Велина.

# 94
  • Мнения: 2 274
Лелееееееее, хора, хвърлихте ме в размисъл  newsm78! Моят син е Велизар, а за 9 години 1 път не сме празнували имен ден  Rolling Eyes! Никога не съм считала, че има имен ден на Великден  Rolling Eyes!
По темата - кръсти детето си както ти хареса! Големият се роди преди Йорданов ден, а е Велизар, а малкият преди - Архангел Михаил, а е Боил! Не робувам на идеите за кръщаване на дядото/бабата или  - "дойде си с името"!

# 95
  • Мнения: 502
Joy Joy Joy
 Дъщеря ми искаше братчето и да се казва Тарзанчо!Не се осмелихме обаче! Grinning

# 96
  • Мнения: 3 634
Joy Joy Joy
 Дъщеря ми искаше братчето и да се казва Тарзанчо!Не се осмелихме обаче! Grinning

Егоисти такива!  Joy

# 97
  • Мнения: 6 443
Миналата година родих на Великден,но се съм се съобразявала с имена  Peace

# 98
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
По принцип знам, че ако детето се роди на голям християнски празник (Великден, Коледа, Ивановден и т.н.), е хубаво да се кръсти на съответния светец или светица. Не е задължително, разбира се, но е хубаво. И няма значение, че датата се мени.
Синът на моя колежка е роден на Великден, но тя го кръщава Борислав на майка си. Но пък оттогава му прави курбан на Великден. Не знам защо обаче, май така са и казали. Всичко си е до разбирания.

# 99
  • Мнения: 891
Велин / Велина  Peace

# 100
  • Мнения: 485
Както сте решили така го кръстете. Не бих кръстила детето си с определено име, само защото се е родило на определен ден.

# 101
  • Мнения: 3 634
Обаче днес по новините казаха, че само имена, в които има "велик" празнуват днес. Значи Велизар отпада... newsm78

# 102
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Както сте решили така го кръстете. Не бих кръстила детето си с определено име, само защото се е родило на определен ден.

Подкрепям  Peace

# 103
  • Варна
  • Мнения: 222
Здравейте,
не знам за авторката, но бебето на братовчед ми се е родило точно на Великден (живеят в чужбина, та новината дойде със sms). Дали са й името, което са си решили предварително, но са добавили и второ - Велика, заради празника. Отделно от това, в семействата и на двамата родители има баба със същото име, та нещата се навързват.

# 104
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 334
Аз не бих се съобразила с празника. Не ми харесва идеята да има имен ден на рожденния си ден. Така му се губи един празник на детето.

Общи условия

Активация на акаунт