За хорската лошотия...

  • 7 894
  • 229
  •   1
Отговори
# 75
  Права си, да се ядосваш! Тук не става въпрос някой да ни е длъжен, а да проявява човечност! Бях около 5 годишна, когато в един автобус,майка ми ме принуди да стана за да отстъпя място на някаква мърмореща баба.... Тогава се изумих,запаметило ми се е в главата, аз също се чувствах  неудобно, но мама беше непреклонна! Все сме добре възпитани и мили! Елате ме вижте сега, особено възрастните хора, които са с вечните претенции, ще ме прегазят! А по консултации на колко сълзливи драми съм присъствала и с огромния корем съм ги пускала отпред, а когато става въпрос някой  на теб  да помогне-  не би! Ще те смачкат, може и да те напсуват, всички си мислят ,че се глезиш! Не е глезене да търсиш човешко отношение и у дома , и навън, особено ако и ти правиш компромис с останалите човешки индивиди....Защото с този си манталитет, нито майки с огромни кореми, нито деца в колички ще има из родината! Ще се превърнем в държава със застаряващо излобно население, което не вижда по-далеч от носа си! Това е толкова грозно....

# 76
  • Мнения: 14 654
Всички дето се ядосвате за "хорската лошотия" сте супер зле. Явно ядосването ви прави живота по-лек и приятен. Продължавайте в същия дух. А решението да имам дете не се влияе от възможността да предредя една опшка или да седна в рейса.

# 77
  • София
  • Мнения: 2 348
Съвсем не съм съгласна с това, че никой не е длъжен  Naughty ! Визирам местата за сядане в градски транспорт. Хората са се постарали да осигурят място за бременни, стари, сакати, майки с деца... Всеки, който не влиза в графата, е длъжен да отстъпи обозначеното с табела място!
 За да не изляза неблагодарна, ще започна с похвалите  Laughing . Костюмирани и опърпани хора са ми помагали с количката по стълби и рейсове   bouquet . Шофьори не са ми отнемали предимството, което си е за благодарнст в София.  Hug
 Обаче  Naughty загубих бройката на припаданията ми в градски транспорт, когато бях бременна. И в 8ми месец явно ми е бил супер незабележим корема, защото никой не ме забелязваше  #2gunfire . А единия от пътите, когато припаднах, 5 минути след това, бабките, които отиваха на другия край на София за по-евтин арпаджик, не бяха разбрали, че е припаднала бременна жена и хулеха младежта, че не ставали на възрастните, та видиш ли, сега се строполил някой на земята  #Crazysmile3515
 Веднъж едно 10ина годишно момиче ме забеляза и стана от седалката, но докато ме дръпне, за да обърна внимание, че на мен прави място, на седалката се стовари тежката раница на изморен мъж...  smile3506
 А да знаете какво приключение е да си качваш количката сам в рейса, а пътниците и чакащите на спирката да гледат сеир...  Rage Всъщност знаете  Tired Но за това вече никой не ни е длъжен... Ех!

# 78
  • София
  • Мнения: 2 348
Не знам дали го има черно на бяло, като закон, но майкте с малки деца винаги имат предимство - на опашка в магазина, пред лекарски кабинет... Брат ми каза, че е чел това, когато е търсил информация за защита на бременни и майки с деца.

# 79
  • Мнения: 3 929
Ние сме хора и за да живеем добре, трябва да се съобразяваме с другите, иначе ще настане хаос.
И мен са ме натъжавали подобни постъпки и безразличието на хората, но не мога да си кривя душата, че специално като бях бременна, са ми отстъпвали място. Е, нещата вдъщност стояха на кантар - имаше хора, които се сещаха, и такива, които не се сещаха. Случвало ми се е в маршрутките, с които пътувах всеки ден до работа, и шофьорите ме познаваха и като ме видеха да се качвам, директно посочваха някой да стане и да ми отстъпи място. Може да не са били прави спрямо останалите пътници, но поне пък проявяваха елементарно възпитание. Аз винаги съм отстъпвала място на бременни, на възрастни и на майки с деца. Съвестта ми не би ми позволила да си седя, а въпросната жена да стои права.
Най-ясно ми изплува в съзнанието следния случай. Бях бременна в 6-я месец някъде. Коремът ясно ми личеше. И не изглеждах пълна или дебела, а бременна. Качих се в маршрутката, а около мен седяха поне 3-4-ма мъже, но нито един не стана да ми отстъпи място. Наистина бях изумена, че такова нещо може да се случи.
Много мога да пиша и да разказвам по темата.

# 80
  • Мнения: 14 654
А майките с деца, които обаче не са с тях в магазина имат ли предимство? Сестра ми има бебе, което кърми, оставила го е за 2 часа на майка ми да го гледа и чака на някаква опашка да си плати данъците. Бабка с количка се опитва да я предреди, със съдействието на байчото-пазач. От къде на къде? Защо бебето на бабаката да има предимство пред бебето на сестра ми?

# 81
  • Мнения: 630
Напълно те разбирам и докато бях бременна се убедих, че България заслужава да се затрие като нация. Нито ми отстъпваха място, нито ред. Аз не се оплаквам. Благодаря на Бога, че имах прекрасна бременност, но има жени, които нямат такава. Един единствен път се наложи да пътувам с малката в автобус. Водех я на едни процедури на края на София, беше студено, не идваше такси, но дойде автобуса и аз я качих там. Беше на около 4 месеца в кошницата за кола. Автобусът -72 -доста пълен по онова време. Никой не пожела да ми направи място, но получих съвет: Ама защо не я оставите на земята, да не ви тежи! повече не повторих пътуване в градски транспорт.Не мога да се преборя с простотията, но правя всичко възможно, за да предпазя детето си от нея.

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Всички дето се ядосвате за "хорската лошотия" сте супер зле. Явно ядосването ви прави живота по-лек и приятен. Продължавайте в същия дух. А решението да имам дете не се влияе от възможността да предредя една опшка или да седна в рейса.
А майките с деца, които обаче не са с тях в магазина имат ли предимство? Сестра ми има бебе, което кърми, оставила го е за 2 часа на майка ми да го гледа и чака на някаква опашка да си плати данъците. Бабка с количка се опитва да я предреди, със съдействието на байчото-пазач. От къде на къде? Защо бебето на бабаката да има предимство пред бебето на сестра ми?
Да, за пореден път се убеждавам, че простотията ходи по хората, не в гората   Confused
Относно неуместния ти пример за "бабката с количката" само ще кажа, че и тя и ти сте на един акъл.

# 83
  • София
  • Мнения: 5 079
Съчувствам ти, наистина много сме се озлобили и сме полудели, като нация. Дано възпитаме децата си да не бъдат толкова лоши и безчувствени, като нас. Че както е тръгнало, страх ме е да си помисля. Sad

# 84
  • София
  • Мнения: 17 597
Ти нямаш взаимоотношения със тази счетоводна фирма. Задължение на работодателя ти е да следи те да изпълняват договорените задачи, не твое. Говори с него, ако не могат да се справят в сроковете, да ги смени.

# 85
  • Мнения: 903
Какво да ти кажа, мила, и при мен случки колкото искаш и даокато бях бременна и сега с детето. Да, права си тъжно е, че се случват такива неща и то точно на тези, които имат нужда от помощ. Разликата е тази, че аз не си мълча и винаги има какво да се каже дори и принизявайки се до елементарното ниво на отсрещните хора.
Последната случка беше онзи ден когато минавахме с Иванна по пазара, а една лелка си продава бонбони на сергията. Минавайки от там, Иванна вижда бонбоните и започва да ми иска да й взема, а аз й обяснавам, че е още малка и не бива да яде такива бонбони и когато се приберем, ще й дам бонбонки, а в същото време лелката зад сергииката ми вика... "да бе малка е ти ще кажеш"... при което аз се обръщюам и и викам - "да аз ще кажа защото съм й майка, а Ви се предполага да бъдете вежлива и усмихната, а не да се заяждате с хората, които не искат да си купят от вас" обърнах се и си тръгнах.
Незнам, според вас, дали съм постъпила правилно като сим се обадила, но стига с това мълчание и преглъщане на всичката злоботия и простотия...

# 86
  • Мнения: 1 900
Ако трябваше да си хабя нервите за всичката простотия и лошо отношение на хората...  Joy Naughty
За съжаление такива хора винаги ще има, на тях с нищо не може да им се повлияе.  Rolling Eyes
Единственото което ние може да направим е да се отнасяме нормално и възпитано и да учим децата си да бъдат толерантни. И честно казано проблема с опашките и автобусите е един от най-малките проблеми. Манталитета на обществото определя неговите позитивни постижения и неволите му.
Ако променим първо
себе си към по-добро вече сме направили първата стъпка към едно по-добро и позитивно общество.

# 87
  • Мнения: 31
Разбира се че никой не е длъжен да се съобразява с бременна жена, с майка с деца или с възрастни хора, но все пак е до възпитание и желание. Това, че си се понесъл с бебето или с корема си някъде не значи че го правиш от собствено желание. Не винаги има кой да пазарува, плаща сметки или всичко останало, вместо теб. Аз на скоро ходих до аптеката с бебе на 1 месец на ръце и то по спешност защото трябваше да му купя лекарство ВЕДНАГА. Не можех да чакам мъжът ми да се върне от работа. Аптекарката ми се скара защо съм била тръгнала в лошото време навън (духаше вятър и беше студено) с бебето на ръце.Сякаш бях тръгнала на разходка да си правя кефа. Пред мен имаше две млади жени и една едва кретаща баба. Интересното беше, че бабата ми направи път да мина преди нея на опашката. Случаи колко искаш, аз много се тровя от такива неща. Незнам как да ви успокоя, но ако може да не си го слагате присърце ще е добре. Хората са се озлобили сякаш и не са склонни да помагат на чужд човек

# 88
  • Мнения: 4 668
Излиза,че аз се глезя и искам някакво специално отношение към мен,а хората,които се държат като дебили и коне с капаци са прави...  Tired
Не се глезиш , напълно си права ... просто не забравяй , че в този форум пишат много хора и  % от тях , попадат и в категорията описана от теб  Confused

Странно е обаче , когато не получиш подкрепа , дори и от жена минала по същият път , а напротив - като че ли жените са по - злобни  Rolling Eyes
Винаги са ми отстъпвали място мъже или са ми правили път , за да пресека ... жените те изгледат накриво и толкова ...

В един от редките случаи , когато съм се качвала на тролей влезе едно бременно момиче . Станах веднага и и предложих да седне ... Милата беше толкова изненадана , че някой и е направил място , че си представих какво ли и се е случвало досега   Confused





# 89
  • Мнения: 4 451
Абсолютно те разбирам как се чувствш. Мисля че хората се промениха много. Трудният живот през последните 15години като че ли ни озлоби, направи от нас егоисти...
Моята най-фрапираща случка: Бременна съм в 9-тия месец. Пътувам в тролея с голям сак с багаж и с дъщеря ми, която тогава беше на 4г. Чудих се с коя ръка да държа нея, с коя багажа и как едновременно да се хвана някъде, за да не падна. А всички гледаха разсеяно през мен, включително седнали мъже. Едва когато пуснах сака на земята и помолих дъщеря ми да седне върху него, защото така ще ми е по-лесно да я придържам, един мъж се надигна...

Общи условия

Активация на акаунт