Децата ни не ядат през 5 месеца, нали?

  • 2 257
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ако имаш предвид НОИ, отиваш на място и търсиш къде е проблема - в тях или при счетоводителите. Аз така правя и 100% при закъснение на месечното обезщетение излиза, че причината не е в НОИ, а неподадена навреме информация в ПР или забавен болничен, както и ненавреме подадена декларация. Не си търсите правата, после НОИ виновни. Може и така да е, но не при всички случаи са от тях забавянията.


ПП: Имам познати със счетоводна кантора и от тях знам, че има много нередовни фирми, които не плащат осигуровки навреме, дори и по няколко месеца. Това беше и причината да намеря толкова трудно изрядна фирма, където да ме водят на работа.

# 16
  • Мнения: 4 753
Мойте поне за сега ги изплащат редовно.... Ето тук https://benefits.nssi.bg/EGN/ може да си проверяваш кога какво ти изплащат, но трябва да си поискаш от НОИ ПИК код (Персонален идентификационен код).

# 17
  • Мнения: 196
Системата на НОИ вече отхвърля моя ПИК,а до сега си проверявах всяка седмица болничните по интернет и никога не съм имала проблеми.Случвало ли се е на някоя от вас подобно нещо?Много съм тъжна Cry,тъкмо открих начина да си улесня живота,а то...Пак ще трябва да ходя в НОИ и да се правя на маймуна.

# 18
  • Мнения: 4 753
Системата на НОИ вече отхвърля моя ПИК,а до сега си проверявах всяка седмица болничните по интернет и никога не съм имала проблеми.Случвало ли се е на някоя от вас подобно нещо?Много съм тъжна Cry,тъкмо открих начина да си улесня живота,а то...Пак ще трябва да ходя в НОИ и да се правя на маймуна.

Току що и на мен ми даде грешка... провери пак утре, аз сутринта влизах и нямаше проблеми...  Peace

# 19
  • Мнения: 1 367
В тона на темата се сетих-вчера май беше в "Часът на Милен Цветков" ставаше дума за инфлацията и се обади една жена,която била по майчинство.Тя каза нещо много точно,цитирам по памет:Мразя да има празници,много скъпо ми излиза.И обясни,че в месеците,когато има празници,тя получава по-малко пари,тъй като има по-малко работни дни.Явно все още беше в 315-дневния период.А когато сме на работа,по-малкото работни дни не се отразяват на заплатата.Именно-децата ни не ядат през 5 месеца.По време на празници и през уикенда те също имат нужда от храна и памперси,нали?

# 20
  • Мнения: 4 753
steli76 да така е... Поне за мен празничните дни не се отразяват на заплатата ми... Дори се радвах на повечкото неработни дни...  Wink Ама сега ми се ще колежките да поработят повече, пък аз да си взема повечко парички от болничния...  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 46 520
Не вярва някой от вас да чака държавата да й нахрани децата ...

# 22
  • Мнения: 668
Никол - в момента все пак не се обсъжда майчинството, отпускано от държавата, колко е и стига ли, а това защо фирмата не се грижи то да бъде превеждано редовно!
Аз съм все още в болнични за бременност и майчинство (315-те дни), и съм в такъв от 29.12.07, пари са ми преведени само веднъж, края на март месец и толкоз, за първия болничен.
Само дето и счетоводките и НОИ си измиват ръцете защо все още не ми е преведен и втория, след като съм си предала вече и третия болничен. А някои хора все пак са си заработили тези пари, това не е подаяние, това е Обезщетение, и имам напълно законното право на него.

Последното извинение за забавянето е, преместване на седалището на фирмата от Кюстендилска област в София. Да ама като знам, че болничния е бил отнесен на ръка в поделението на НОИ в града, как да реагирам?

# 23
  • София
  • Мнения: 618
Естествено, че не чакам държавата да храни мен или детето ми. Въпросът е там, че ако не бях по новата система, работодателят ми даваше болнични, обещетения и т.н., точно на 20то или 21во число на месеца. И няма "ама забравили сме ви документите", " ами то такова, извинявайте", последният път " не се притеснявайте, ще си получите парите" - кога обаче не се знае  #Cussing out Документите са внесени от работодателя (и са в ред при това) на 25 февруари, нямам обяснение, защо пари получавам на 24 април  Crossing Arms нали срокът беше 15 дни.....

# 24
  • София
  • Мнения: 672
Че децата ни не ядат през 5 месеца - това е ясно, че майчинството е обидно малко - това е факт, но и аз като НИКОЛ се чудя, наистина ли очаквате държавата да ви изхранва децата?!? Срещу некоректни работодатели си има лек, също и срещу забавянията на НОИ. Ако седим и се оплакваме една на друга тук, децата ни наистина ще ядат на 5 месеца или по-точно когато някоя трета страна благоволи...

# 25
  • Мнения: 4 753
Както и да го погледнете, докато майките тръгнем на работа точно държавата ни храни децата.... А мен ме храни държавата и когато съм на работа (държавен служител съм), вече друг е въпроса с 300 лв заплата какво ядене пада...  Mr. Green И не се оплаквам, защото парите ми от НОИ ги превеждат редовно, но като знам колко много разчитаме на тях с мъжа ми (който също е на 300 лв заплата), разбирам негодуванието на майките, които не си получават паричките..... И не разбрах какво трябва да направя за да не се надявам на държавата... да зарежа бебо вкъщи и да се хвана някъде на работа ли???  newsm78

# 26
  • Мнения: 196
stelt77,аз днес отидох до НОИ,за да видя какъв е проблема с ПИК.Както сигурно се досещаш-не можаха да ми отговорят,но пък казаха,че могат да ми издадат нов ПИК,който да замести стария.Аз естествено се съгласих и новият ми код се приема от системата.Така че ако не ти го оправят до няколко дни-знаеш какво е решението Simple Smile Hug

# 27
  • Мнения: 132
 Embarassed Момичета, как се взима ПИК код? Embarassed

# 28
  • Мнения: 4 753
Embarassed Момичета, как се взима ПИК код? Embarassed

Отиваш в НОИ и казваш, че искаш ПИК код и те ще ти дадат да попълниш една бланка...  Peace Моя го издадоха за 10 мин, дано и теб не те мотаят много...  Peace

# 29
  • Мнения: 681
Оф,аман от тия НОИ,на 1000/1 има дето си получава парите когато трбва.

Общи условия

Активация на акаунт