Какво да направя в този случай?

  • 4 406
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Още след първия безрезултатен разговор с госпожата, е трябвало да отидеш при директора.
Сега ти остава да наблюдаваш обстановката и при нов инцидент първо да заснемеш раните на сина си, да го заведеш на лекар, за да издадат становище, да се отнесеш към директорката, а ако няма резултат, да тичаш по пътечката нагоре.

# 16
  • Мнения: 196
Смени училището. Дори и да престанат да го закачат децата, госпожата няма да го остави на мира.

# 17
  • Мнения: 3 479
Напиши оплакване до директора, до инспектората и до полицията!
Побеснях  Close

# 18
  • Мнения: 1 100
Тъжно. Но най-тъжно ми е, че сте допуснали това да се случва многократно. Ако някой тормози моето дете или допуска то да бъде тормозено, просто ще го смачкам.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Тъжно. Но най-тъжно ми е, че сте допуснали това да се случва многократно. Ако някой тормози моето дете или допуска то да бъде тормозено, просто ще го смачкам.

НЕ на насилието! Wink

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 64
Днес бях при директорката,излезе много разбрана жена отидох с детето за да го види,притесни се много особено когато и казах че съм ходила да извадя медицинско(не успях,защото лекаря току що си беше тръгнал,но и утре е ден)И ще подам жалба в инспектората.Обеща че няма да остави нещата така лично ще оправи случая и да не местя детето в друго училище.Обеща ми че нещата ще се променят много.Чувала съм че е много свястна жена ,но дълго време беше болна и май са поизтървали нещата.Разказах и абсолютно всичко беше потресена или поне така изглеждаше Confusedл
Не знам сега да поизчакам ли с жалбата да видя дали ще има резултат или да я подавам в инспектората, направих и достатъчно снимки на детето.
Тъжно. Но най-тъжно ми е, че сте допуснали това да се случва многократно. Ако някой тормози моето дете или допуска то да бъде тормозено, просто ще го смачкам.

НЕ на насилието! Wink
Не мисля ,че това е начина а и не е толкова лесно колкото си мислиш.Преди да ми се случи и аз така приказвах , но не би за съжаление Close

# 21
  • Мнения: 1 100
Разбира се, че нямам предвид, че буквално ще смачкам някого.
Но...
Не искам да те обвинявам. Ти вече вземаш мерки и това е похвално.
Не бива да оставяме децата да бъдат жертви. Защото с тази роля се свиква...

# 22
Не мисля, че е добре дя изчакваш. Самата жалба е повод за действие от страна на учлището и трябва да я има в писмен вид поне при директора на училището, заведена с входящ номер.
Защото ако директорката е била искрена, тази жалба ще и бъде само в помощ. Ако пък не - тази жалба ще я пришпори да си свърши работата.

# 23
Уф,
Дано да го прочетеш днес, защото после училището влиза във ваканция и ще е трудно да направиш каквото и да е. А после - края на годината, нова учебна година, като всичко започва отначало.

И не забравяй,че устния разговор дава пожелание за взиването на мерки, докато писменото оплакване е документ, спрямо който става задължително да се направи нещо по въпроса.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 64
Така,току що се прибра синът ми от училище и ми разказа какво се случило.
Директорката е извикала групичката деца при нея заедно с класната им и е провела разговор със тях.Като им е казала че при повторно провинение ще ги изгони от училище,сега им прощавала само защото идвал Великден.Същевременно класната е казала на детето ми"Майка ти е ходила да занимава директорката и кой най -много вика във вашата къща" Rolling EyesНа което детето ми е казало ами всички по равно.Нещо не мога да рзбера какво цели със тези въпроси.Най-вероятно ме е изкарала пред директорката като неуравновесена личност .
Лошото е че когато говорих с директорката всичко си беше устно.Не знаех че трябва да е в писмен вид така май наистина няма никаква тежест.

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
С тази учителка ще има да берете ядове. МОже да помислиш да смените класа. Смяната на училище не доста сериозна стъпка, но помислете и в тази посока.

Хубаво е, че директорката е направила нещо по въпроса. Надявам се децата да се се постреснали.

# 26
Няма голяма тежест, родителите на побойника не са уведомени, няма писмено "предупреждение за преместване". Не е голяма загуба, защото важало само до края на съответния срок. Но от моя опит съдя, че нещата ще продължат в същия дух. За съжаление.

Смяната на класа също е възможност, но не забравяй, че побойника ще е в същото училище, а пък и сина ти ще отнесе подигравките на целия клас, задето е "лигав".

# 27
  • Oslo
  • Мнения: 659
Тъжно. Но най-тъжно ми е, че сте допуснали това да се случва многократно. Ако някой тормози моето дете или допуска то да бъде тормозено, просто ще го смачкам.

Подкрепям, и според мен наистина трябва да  смените училището. Каквото и да стане, отношението на децата към сина ти няма да се промени. И да спрат да го тормозят физически, ще бъде игнориран и емоционално малтретиран . Как се учи в такава обстановка и как се отразява на самооценката му - направо не ми се мисли...

# 28
  • Мнения: 315
моля те, кажи за кое училище става дума?
моето мнение е, че независимо от мерките трябва да смените училището - факта, че се е стигнало до системен тормоз на второкласник и госпожата не може да овладее ситуацията е красноречив.
при нас / ние сме първи клас/ имаше едно детенце, което беше по-агресивно, но се предприеха ред действия - срещи с училищен психолог, родителите бяха извикани на педагогически съвет и т.н., като не става дума за побои - той просто не спазваше дисциплината в клас и употребяваше цветист език/е по някой ритник отвреме - навреме/, но проблемът беше повече за самото дете, тъй като класът като цяло го отритна.сега обясняваме на децата, че той ще се научи да се държи прилично и т.н....
при вас ситуацията е много по-тежка -  най-много ме втрещи позицията на класната!
според мен това не е педагог! Twisted Evil

# 29
  • София
  • Мнения: 1 616
Направо съм потресена.
Мисля,че вече е късно за смяна на училището.Тази учебна година ще приключи след около месец.
Аз бих преместила детето си за следващата учебна година,но в никакъв случай не бих оставила нещата така.Подай жалба,не само до директорката, но и до инспектората.Поговори с психоложката,тя е длъжна да вземе отношение и ако е свястна жена може да ти помогне и да те насочи какво точно да направиш.Психоложката трябва да се срещне и с детето,за да го успокои и да не останат травми  от това отношение към него.
За класната винаги бъди нащрек ,защото не знаеш какво  може да измисли.Тя явно толерира другото дете,защото има изгода от това.Сега когато нещата се променят може "важните родители"да й намерят адвокат и да се опитат да ви направят на маймуни.
Стискам ви палци да издържите последния един месец  от учебната година.

Общи условия

Активация на акаунт