Как научихте децата си да ходят за ръчичка или поне до вас?

  • 2 324
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 011
Ами никак не успях да го науча. Той просто премина през този период и сега сам си подава ръката, явно осъзнава, че така е по - защитен. Ние всъщност навсякъде излизаме с количка, пускам го само по паркове и площадки. Иначе когато не иска в количката и реши да ходи - веднага подава ръка и е много послушен.
Заплахите, че ще го нося са балсам за неговата душа, защото той обожава да бъде носен.

# 16
  • София
  • Мнения: 17 592
Пробвай да му обясниш, че ако не ходи с теб, когато вървите, а не сте на площадка за игра, ще се движи в бебешка количка. Може и да има ефект... особено ако спазваш казаното.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 529
Ходи за ръчичка,но има моменти когато се дърпа. Проблема ни е,че обича да го носят,за количка е голям и си тежи доста..

# 18
  • Мнения: 999
Още като прохождаше дъщеря ми се научи да ме държи за ръката. Като се учеше да ходи не съм я държала с двете ръце, а само за едната ръчичка и тя така си свикна и до сега ме държи за ръката.

# 19
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
..... ми как,  как с постоянство и чести разходки навън без количката  Peace

Моя още се дърпа (понякога)  иска да е самостоятелен т.е. да мааа рАце и крацЕ  Laughing

# 20
  • Мнения: 2 478
Моят син ме държи за ръка,но той определя посоката по която ще вървим.Общо взето нашите разходки пеша са едно голямо дърпане.
От нищо не се пази,към всичко посяга.Не си позволява да се тръшка(все още).
Но си мисля,че като стане съвсем стабилен и започне да бяга без да пада постоянно,трудно ще мога да го удържам. newsm78

# 21
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Моя малкия човек от както е тръгнал да върви, когато сме на улицата все си се държи за ръка - или за мен, или за баща си, или и за двама ни.....Не сме прилагали специални техники да го обучаваме.... Rolling Eyes Просто трябва да се изгради като навик, още докато го учиш детето да върви! И не сме го ограничавали - като е искал да върви сам - пускаме го, но леко и ненатрапчиво го пазим отстрани от превозни средства, хора....Нали знаеш - забранените неща са най-сладки и като не можеш да си ги постигнеш доброволно се почва с тръшкане.....Дай му свобода и той сам ще поиска ограничаване рано или късно, било като види как други дечица се държат за майките си, било от любопитство, било от гордост, било за да изпита сигурност! Довери се на детенцето и всичко ще се оправи, и без излишни нерви! Hug

# 22
  • Мнения: 5 391
Честно казано не знам как го научих.
Просто знаейки, че е много палав, още като проходи съм го държала само за ръка, в малкото случаи, когато се е дърпал съм обеснявала, че на разходки се ходи хванат за мама и така.
Никакви специани тактики.

# 23
  • Мнения: 1 671
Най-любимото му нещо са...багерите. Хващам го за ръка и му казвам - отиваме при багера и да видите как върви в правилната посока, даже тича Mr. Green. Лошото е, че като види строеж и се лепва и не мога да го откъсна, какво да се прави, бащичко  Crazy.

# 24
  • Мнения: 4 621
Честно казано не знам  Thinking Имаше период,  в който много се дърпаше и беше голям кошмар, но в последствие отмина Peace

# 25
  • Мнения: 3 929
И аз имах същия проблем. Свекърва ми даже не искаше да го извежда навън, защото не я държеше за ръка. Затова пък аз го изкарвах само с количката на разходка. Обаче с времето детето само започна да проявява инициатива да го държим за ръка. Не съм му налагала, просто порастна и явно осъзна, че така е редно. Аз междувременно си му повтарях, че трябва да ме държи за ръка, защото може да го сгази някоя кола, може да се изгуби и повече да не ме види и т.н.
Все си мисля, че твоето детенце е още съвсем мъничко, за да иска да те държи за ръка. то то скоро е проходило и тепърва ще опознава света, а трябва вече да те държи за ръка. за мен това е съвсем нормална реакция от страна на детето, така че нямаш поводи за притеснения. Намери някакъв начин да се разхождате, без да си създаваш главоболия.

# 26
  • София
  • Мнения: 5 079
Не мисля, че това може да се научи. Като проходят по - стабилно и се намерят на свобода навън  Simple Smile и са като хванати от гората, меко казано.  Laughing
С времето се поуспокояват и виждат, че не могат да обиколят навсякъде, нито пък да пипнат. И започва да им харесва сигурността, че са хванали мама (особено удобна е пред непознати) и съзерцаването на околния пейзаж. Wink

# 27
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ох, и аз имам този проблем...явно е от възрастта.
Когато иска дава ръчичка и е много послушна.Гледам да сменяме ръчичките, че да не се умори, но хванат лия дяволите в чудио се виждам.
Къдете е удобно я пускам да бяга, но когато пресичаме става някакъв ад.
Започва да се търкаля по улицата, аз настръхвам при мисълта, че може да мине някоя кола...и тя рев...дори не мога да я вдигна, защото тя започва да се гъне и да се изплъзва....
Дано отмине скоро, че иначе няма да издържа и някой ден ще и изтупам панталоните  Crazy

# 28
  • Мнения: 2 090
Научи се постепенно,отначало много се дърпаше,след хиляди обяснения че където има коли е опасно и не се ходи сам,започна да дава ръчичката като пресичаме улицата.Иначе в паркове и градинки не иска да го държим,само на улицата и по тротоарите Wink Hug

# 29
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Плаша ги с колите- те са си страшни без друго.
И аз това го повтарям от мноооого отдавна, има ефект.Сега го е страх от колите и се пази.От 2 годишен вече си знаеше, че навън се дава ръчичка, а като стане голям ще ходи сам  Grinning
Въпреки тръшкането никога не съм го оставяла да ми прави номера за това нещо.Всичко друго- да, но не и навън, там съм изключително строга и не съм му отстъпвала никога, ако ще и да го влача по улиците за ръка.Веднъж след като започна да се дърпа на светофара и шамар яде (може да ви се струва крайно но предпочитам той да реве малко отколкото после ние с баща му да ревем цял живот Crossing Arms)
Та така след няколко такива изцепки спря с опитите и разбра, че навън не му минават номерата Peace

Общи условия

Активация на акаунт