Подготвителни контракции ???

  • 3 001
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 521
Аз контракции имах от 5-я месец и за това пиех магнезий. Най-добре сподели с доки  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз получавах втвърдяване на корема особени при по-резки движения от 6 месец. Обикновено изписват магнезий при подобни случаи, но при всички положения се консултирай с гинеколога си. Peace

# 17
  • Мнения: 14 490
Бракстон-Хикс контракции -започват към края на бременността,към термин.

това пък откъде го измисли  ooooh!
нормално е да почнат след 20-та седмица. ако не са болезнени не са никакъв проблем. не могат да предизвикат преждевременно раждане

# 18
  • Мнения: 2 374
Почти през цялата бременност ми се втвърдяваше корема,ставаше като камък,изписаха ми Магнерот.
Бракстон-Хикс контракции -започват към края на бременността,към термин.

това пък откъде го измисли  ooooh!
нормално е да почнат след 20-та седмица. ако не са болезнени не са никакъв проблем. не могат да предизвикат преждевременно раждане
Peace щом не са болезнени няма проблем

# 19
  • гр.София
  • Мнения: 250
Не не са болезнени и не са често. Общо взето като седя и тогава ми пулсира ниско долу корема

# 20
  • Мнения: 3 929
Приличат на подготвителни контракции, ама като ти гледам лентичката - не е ли малко раничко да имаш такива в 7-я месец? Я по-добре отиди при гинеколога си, че тези контракции би трябвало да започнат някъде 8-я месец. Поне аз така знам.

# 21
  • Мнения: 9 973


     polin_a  може би пише за контракциите на Бракстън-Хил.Моят лекар каза, че е нормално да започнат подготвителни контракцци, но през 8 месец.За това по-добре отиди на лекар и ако трябва временно ще ти изпише магнезии.
 

съгласна съм

# 22
  • Мнения: 199
Не не са болезнени и не са често. Общо взето като седя и тогава ми пулсира ниско долу корема
Да, най-вероятно са подготвителни контракции. Започват през 7-я месец, но в повечето случаи са много слаби и нарядко.Но така или иначе най-добре е да се консултираш с лекар, за да си спокойна ти самата. При мен нямаше никакъв проблем, доки каза че било свързано с мускулите на матката, защото вече са доста опънати и не ми изписа нищо, но само лекар може да прецени това.

# 23
  • Мнения: 108
Контракциите представляват съкращаване на мускулите на матката, чрез които се “изхвърля” плода навън. По време на бременността е нормално да има и Бракстън-Хикс контракции или т.н. “фалшиво раждане”.

- Бракстън-Хикс контракциите са само стягане на маточните мускули /чувството е на втвърдяване на корема/ , докато при родилните контракции се усещат в цялата коремна област, дори и гърба
Обикновено се появяват към края на бременността, въпреки, че е възможно да имате контракции още от самото начало на бременността. Бракстън-Хикс са нередовни контракции, които не са болезнени и могат да се появят безпричинно или при физическо натоварване. Смята се, че причината за тези ранни контракции е подготовка за предстоящото раждане.

  bouquet

# 24
  • Мнения: 2 019
аз имах такива контракции от много рано и полежах за задържане

# 25
  • гр.София
  • Мнения: 250
Вчера говорих с лекаря по телефона и тъй като сега е болен и не може да ме прегледа, каза за сега да си почивам повече да лежа и да пия магнерич ако пак имам такива симптоми.Каза че не е нищо опасно просто повече почивка. А след празниците ще ме прегледа. Така че явно трябва вече да си почивам повече а не да търча нагоре надолу Simple Smile

# 26
  • Мнения: 9 776
liana85, сигурна съм, че всичко при теб ще бъде наред. Въпреки всичко написано дотук аз продължавам да твърдя, че тези контракции са нещо съвсем нормално. Разбира се, те не трябва да са съпроводени в никакъв случай даже и с най-лека болка. Просто стягане на корема. На всички ни е нужно само спокойствие през този период от живота ни и понякога  направо съжалявам, че съм влязла в този форум, защото съм меко казано "задръстена с информация" за всички възможни проблеми, които може да съпътстват една бременност. И понякога като чета и започвам да се притеснявам и за най-елементарни неща. Първата ми бременност беше преди 10 години и трябва да ти кажа , че тогава нямах интернет и никакъв достъп до каквато и да било информация, освен сп."9 месеца". И всичко мина повече от нормално през целия период, а раждането ми беше като по учебник. Сега честно казано малко се страхувам, точно поради посочените по-горе причини. Но - пожелавам ти леко доизкарване на бременността и най-лекото раждане!

# 27
  • гр.София
  • Мнения: 250
Много ти благодаря polina_a  Hug. И аз честно казано съм на мнения че колкото по малко знае човек толкова по добре. Да се надявам че всичко ще завърши със щастлив край както при мен така и при всички бъдещи мами. На теб също ти пожелавам лека бременност и най красивото бебе на финала   bouquet Hug  bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 17 592
Чакаш го юли, сега още е април. Най-вероятно няма проблем, но сигурно е добре да вземаш магнезий и определено се консултирай с лекар.

Общи условия

Активация на акаунт