БЕБЕТА ЮНИ 32 :-)

  • 12 925
  • 290
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 210
То и аз не знам много за Пършинг  Embarassed Но се оплака само в началото, че нямало пердета и  е инструктирала някого да й ушие... Каза че е ветеранката на етажа и ,не се е оплаквала от лошо отношение, напротив ... Все пак там са най-добрите специалисти... Аз бих родила там ако не ме беше страх ,че мога да попадна на група студенти  Sick Sick Sick  Мъж се е обучавал в МД  Mr. Green и ми вика "Уф, добре че не са всички като теб, че нямаше да присъствам на раждане "  Joy Joy
 Аз мисля, че лошото се проявява като започнеш да изискваш много, да разпитваш ,да недоволстваш   newsm78 и персонала леко се изнервя  newsm78 Ама да дойде някой и да се държи с мен лошо ей така ще му прегриза вратните жили просто  #Cussing out с тия бушуващи хормони... Окото ми няма да мигне  Joy
Мама ми е боядисала яйца  Mr. Green Не ми даде да си ги боядисам, че не трябвало... Нямам нищо против разбира се... щях да стана на маляче  Joy Joy Joy

# 76
  • Мнения: 17
Да си кажа и аз мнението относно избора на лекар и екип. Държа да отбележа, че само смятам, че в повечето случаи е така без да съм сигурна в това.  Peace
Мисля, че лекаря не върви задължително с екипа. Ако имаме следната ситуация например: тръгвате да раждате през нощта (не че има такова значение дали е ден или нощ), обаждате се на лекаря си и въпреки, че не е дежурен в този момент, той идва, вие плащате в този момент за това, че избирате този лекар, а не даден екип, при който ще раждате. Екипът в случая смятам, че се сформира от дежурният в момента персонал. Аз живот и здраве, ще раждам в бившата Тина Киркова. За да си избера лекар, официално таксата е 500 лв. от които 150 са за болницата, а 350 се превеждат на лекаря. Там екип не можеш да си избираш, само акушерка мисля, че можеш да избереш отделно, което струва 100 лева.
Това ме навежда на мисълта, че на Инчока лекаря съвсем точно и е обяснил, явно в МД има възможност и екипът да бъде избран.

Хей тумбачета, аз също съм си тук по празниците, ако се организираме най-вероятно ще дойда на срещичка. И най-после ще имам удоволствието да се запозная с някои от вас.  Heart Eyes

Хубав и усмихнат  smile3558!

# 77
  • Мнения: 256
Да и аз така знам че доктора си върви с екипа. Инчока да не е искал да ти каже 600 на касата в болницата и 500 за него на ръка.  Rolling Eyes

Мхм... Точно така! Рушветче за джобчето на чичо доктор. 60лв на всеки преглед също там отиват. Ама човека си е завеждащ отделение, няма кой да го топне, пък и хора, като мен, които дават мило и драго, за да получат уж най-доброто за детето си си траят в такива ситуации. А, пропуснах да вмъкна, ми той човека си каза: "каси, маси, няма такива работи, след раждането ще се разберем". Само сЪпрУгЪт яко се е нервирал и се опитвам да го държа настрана от доки, че какъвто е ненормален, не го знам на къде ще го избие.
Маристута, избор на екип е да си избереш лекар, акушерки, неонатолог (ох как се пише това?) или само лекар (ако другите не ги познаваш), който да ти го сформира, както прецени. За това се плаща по каса. Доктора така е длъжен да ти е на разположение, когато и да почнеш да раждаш. Всичко, което не го внасяш към НЗОК остава за него. А то, така или иначе има дежурен, ако отидеш без уговорка, с който и да е, си те приемат, раждаш и не даваш и 1 лев. Без значение колко е часа или какъв празник е.
А какво ми беше снощи? Не съм спала цяла нощ. Той и мъжа ми се върна много късно от работа, та съм заспала някъде към 7:30 - 8:00ч. Добре, че  таткото ходи на работа, та стана в 10ч. иначе щях да си откарам цял ден в леглото. Айде от някъде да ми дойдат сили, че поне до магазина да отида.

Още не мога да намеря Сано, да пусна дрешките, то нали само днес се пере, готви и т.нт. От утре до вторник е забранено! Само да съм разбрала, че  някой се е разчистил. Чу ли Geneva, сега само яйчица и козунаци, никакво чистене!!! (Уф, кой го казва...)

А и аз отпадам за срещата утре, ама в понеделник, нали е неработен ден, не искате ли тогава? Или тогава пак...

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 11:49 от In4oka

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 83
Здравейте момичета! Mr. Green
Да се запиша и аз,че току виж темата свършила....
И аз няма да боядисвам яйца-мама ще я свърши тази работа,за козунаци-няма смисъл да говоря...при това изобилие по магазините Peace
Катинце защо са те определили за секцио или ти така си избрала?
Засега толкова от мен-вчера са открили Флората и отивам на разходка с една приятелка

# 79
  • София
  • Мнения: 391
Здравейте и от мен!
Абе не беше ли утре денят, в който може да се пере и да се чисти все пак newsm78  Днес е разпети петък.. А и нали затова казват, че който не е успял да боядиса яйцата в четвъртък, може да го направи в събота, защото и тогава може да се поработва.
Както и да е, то и без това за нас е най-добре през всичките дни да си почиваме и да не се впрягаме много, много в домакинските задължения  Grinning

А за този прах Сано Максима, дето го нямало никъде, може ли някой, който си го е купил да прочете на опаковката кой е вносителят за БГ, та да можем да звъннем и да питаме в кои магазини  го доставят?

Аз също няма да мога да се присъединя към вас, ако утре се събирате. По принцип през почивните дни гледам да прекарвам повече време с любимия, че той толкова много работи и пътува през седмицата, че се виждаме само за мъничко...

Май днес временцето се прояснява - може и да стане за разходки   Sunglasses  Възползвайте се! А на всички, които ще пътуват - лек път и весел празник!

Съни, завиждам ти за флората  Simple Smile

# 80
  • Мнения: 17
Маристута, избор на екип е да си избереш лекар, акушерки, неонатолог (ох как се пише това?) или само лекар (ако другите не ги познаваш), който да ти го сформира, както прецени. За това се плаща по каса. Доктора така е длъжен да ти е на разположение, когато и да почнеш да раждаш. Всичко, което не го внасяш към НЗОК остава за него. А то, така или иначе има дежурен, ако отидеш без уговорка, с който и да е, си те приемат, раждаш и не даваш и 1 лев. Без значение колко е часа или какъв празник е.
Да, точно това имах предвид - че избор на лекар и избора на екип са 2 различни неща.  Peace

# 81
  • Мнения: 67
Инчока сега вече ми се проясни.  Laughing
Само да ги чуя тези доктори пак да ми се оплакват............ Close
Доколкото знам днес не се работи, утре ако някой не си е боядисал яйцата може.

# 82
  • Мнения: 256
Уф, явно аз не съм го обяснила, едно и също е, не са две различни неща. Просто има хора, които познават и лекари и акушерки, та те си ги скалъпват както искат, цената е една, без значение, дали познаваш само лекаря или всички. Води се избор на екип. Няма две различни неща, като избор на екип и отделно избор на лекар, ми в тоя екип, нали трябва да има лекар. Дано сега сте ме разбрали!  Hug Плаща се само веднъж 500лв за избора и 100 за упойка (ако искаш), това е по каса. Всичко над тази цена е измама.

# 83
  • Мнения: 15
Здравейте момичета!
Аз не съм мигнала цяла нощ...Какво му стана на моя,просто незнам....Едно хъркане doh,ама здраво хъркане ви казвам #Shocked -направо ме разби.А това се случва за 1-ви път.Аз на няколко пъти го сръгах ама нямаше ефект...

Преди малко се върнах от пощата.И там еднипашки ooooh! ....Но като ме видяха с корема,веднага ми дадоха път и платих всичко за около 10 мин newsm10 Иначе поне 40 мин  щеше да ми отнеме.Много съм доволна smile3501

margarete и аз реших да не взимам комплект за изписване.Всичко необходимо ще си го купя Peace


А за избора на лекар и на екип и аз мисля,че са различни неща... newsm78

# 84
  • Мнения: 533
Здравейте и от мен  Hug
MISHAa ти направо си имала късмет Laughing, аз вчера ходих до данъчното да подам една декларация и така си висях с корема на опашката около 1 час, никой не се сети  Sad, но поне имаше климатик и не беше задушно.

Хайде мацки от Варна в събота около 16ч на кафе (сок, сладолед  Wink) на Давидов на Севастопол (до МакДоналдс), че скоро не сме се виджали  Wink
Довечера пак ще се включа да видя има ли и други желаещи  Hug

# 85
# 86
  • Мнения: 15
Здравейте и от мен  Hug
MISHAa ти направо си имала късмет Laughing, аз вчера ходих до данъчното да подам една декларация и така си висях с корема на опашката около 1 час, никой не се сети  Sad, но поне имаше климатик и не беше задушно.

Леле..... ooooh!   .Горката  Tired  .Явно аз  съм извадила късмет Flutter

# 87
  • Мнения: 657
Здравейте, мами!

И аз снощи не можах да спя  Tired Цяла нощ съм се въртяла, чак към 4-5 да съм заспала..  Confused

bleu аз си го купих от Пикадили, 9.50 му е цената, има и омекотител, пак по толкоз, ама не посмях да взема, нали не било хубаво да се ползва омекотител за бебешки дрешки  newsm78 Ето какво пише на етикета - производител SANO LTD Israel, вносител ЕТ "ИЗИ-Исак Аронов" София, бул. Дондуков 57 тел: 945-00-00 Дано съм помогнала  Peace

Veniti аз съм съгласна, направо на барчето ли или първо ще се чакаме отпреде?  Grinning

# 88
Здравейте и от мен!
Тези дни само си чета и събирам инфо.
Чудех се днес може ли да се пере(тя пералнята пере) или да изчакам до вечерта newsm78
Вчера боядисахме яйцата и днес чета, че бременни не трябвало да го правят, ама това май са поредните бабини деветини.
Дано се оправи това време,че не ми се стои в къщи пак.
Честито на всички, които си знаят пола на бебо!  Май само аз останах  дето не го знам.

# 89
  • Мнения: 3 743
Венити, Мимченце този път и аз ще дойда. Мъжо е на работа Peace.

Общи условия

Активация на акаунт