АМ на поискване?!

  • 2 046
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 770
Според мен трябва да си продължиш с режима. Ние бяхме на смесено хранене, но с режим.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 122
Не епроблем АМ на поискване. Детето знае най-добре кога и колко е гладно, защо да го тормозиш, само защото не е на кърма???
и да по едно време сами си създават режими....но при нас това беше чак към 9 месец може би...и се е сменил до сега около 1000 пъти...

# 17
  • Мнения: 3 034

Отговарям веднага - педиатрите в БГ казват че малките бебета трябва да се хранят на всеки 3 часа, а по-големите на 4. От родилният дом носят бебетата на майките пак по такъв график независимо дали става въпрос за кърмене или АМ /незная дали е валидно ако детето е през цялото време при майка си/.
Според тях е по-добре детето да има режим, особено като е на АМ за да може да е  по-лесно за храносмилането му. АМ се усвоява по-трудно от кърмата.

благодаря   bouquet явно са доста различни възгледите  Rolling Eyes в най-общи линии, тук ни обясниха, че единствено бебето знае какъв е обемът на стомаха му, колко е гладно в момента и най-вече - кога е усвоило изяденото предишния път и има нужда от ново ядене. в това бил смисълът да се водим по бебето. вярно, че за родителите е много по-трудно, но се надявам да не е все така  newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 44 122
simplyaven - прави са хората...тук от към хранене на бебе са мн зле нещата Wink

# 19
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Според мен бебенцето ти реагира съвсем нормално. Давай му на поискване и колкото иска да изяде - все пак не е робот да яде под час и точно определено  количество  Hug

# 20
  • Мнения: 4 753
Не разбрах колко ти е голямо бебенцето... Мойто от самото начало е на АМ и винаги е бил на режим... не съм имала никакви проблеми... Само го наблюдавам внимателно и когато забележа, че за две-три хранения започва да мрънка по-рано, значи му е малко и му качвам дозата, но часовете си ги спазвам... така винаги, когато се разплаче между храненията знам, че не е за ядене и търся друга причина...

# 21
  • Мнения: 1 428
Давай му да яде когато поиска  Peace

# 22
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
И ти се храниш на поискване, едва ли ядеш във фиксирани часове.От АМ на поискван мойта бебка сама си определи режим, както на нея и е удобно, а не както е по учебник.

# 23
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 В период на растеж, глад и рев, за 2-3 дни бих давала АМ на по-чест интервал.Но не за по-дълъг период.

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
Не дръж детето гладно. Не можах да разбера колко е голямо, но бебетата имат "гладни" периоди. Обикновено тогава си и пренастройват режима. Разбирай, вместо на 3 часа се опитва да яде кога на 2, кога на 4... и постепенно го регулира на по-голямо количество на 3.5 часа, примерно. Прави по-голямо количество всеки път и го оставяй да изпие колкото поиска. Но ако не искаш да го изнервиш, не го дръж гладно, само защото не е еди-колко-си часа.

За справка, синът ми е на АМ от раждането си.

# 25
  • Мнения: 502
   Напоследък все повече чета,че е остаряло и неправилно да въвеждаш режим на хранене на кърмаче.Не знам кога и от кого е измислен тричасовия интервал,но ми се струва противоестествен.Задайте си въпроса как са хранили майките децата си преди 200 години,например.Ми те не са имали часовници,как ли са засичали трите часа? Grinning 

# 26
  • Мнения: 4 621
Както едва ли има човек, който да яде на 3 часа винаги, така и бебчето си има свой режим - имай му вяра и давай да хапва, когато е гладно, а не когато "е време".
Това е и моето мнение Peace

# 27
  • Мнения: 363
Знам ,4е не е добре бебето да йаде по 4есто от 2 часа,претоварва му се стомах4ето ,за6тото не се е смляла старарата храна,а ние ве4е даваме отново.пла4а мойе да е породен от този дискомфорт.много прили4а на плач от глад,но когато даде6 йаде по малко и така се затваря поро4ния кръг.позволявам си да го казвам,за6тото преди месец ние страдахме от този проблем.педито ми каза да давам пове4е през по голам интервал,така било по-добре за стомах4ето,но всеки сам преценява как да храни бебе Peace

# 28
  • Мнения: 197
аз от теб чувам, че бебето на АМ трябва да го различава и да знае, че като яде АМ, то трябва да е в определен час  #Crazy храним се на поискване, понякога на 2 часа, понякога и по-често. понякога изяжда 100 мл, друг път - 50 мл. тук храненето на поискване е силно препоръчително и никой не коментира дали поисканото ще е кърма или АМ. аз въобще не мога даже да си представя как се получава този режим - държи се гладно бебето до определения час или как?  newsm78
съгласна съм така си е и аз я храня когато и се яде защо да я държа гладна та на кой му е добре да е гладен

Общи условия

Активация на акаунт