Дайте ми напътствия за кърменето на 8-дневно бебе!

  • 1 335
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз да добавя само, че 3-4 часа са доста голям интервал за бебе на дни, ако можеш кърми по-често през 1,5-2 часа.
Най важното е да се успокоиш и май най-добре да спрете изобщо да се теглите, това само допълнително ще те стресира. Кърми бебето, колкото се може по-често, дори да заспива на гърдата докато суче, предложи и отново веднага след като се събуди. Много важно е да кърмиш нощем. В интервала от 3-6 часа нивото на пролактина е най-високо, през него е хубаво да имаш поне две кърмения. Ако трябва я взимай за кърмене...без да я будиш просто я взимаш и я слагаш на гърдата. Бебетата сучат най-добре, докато са сънени. Прекарвайте така, колкото време е нужно. Понякога ще имаш чувство, че малката ти виси на гърдата по 24 часа. Ще бъдете като скачени съдове, бебка е малка и има нужда, както от кърма, така и от много гушкане и топлина. Това сега е важно за нея, пък и за твоята лактация. Знаеш кърмата е на принципа търсене-предлагане. Колкото повече кърмиш, толкова повече кърма ще имаш. За цеденето бих ти казала да не се вкарваш в този омагьосан кръг - цедене, миене, стерилизиране - аз съм го преживяла и не те съветвам. Бебето е най-добрата помпичка...., ползвай него, то винаги ще изцеди повече отколкото помпата.
Кураж и ни дръж в течение.  Hug

# 16
  • Мнения: 2 829
Алокация,
Дали са ти добри съвети, няма да повтарям майките преди мен.
Обаче искам да ти копирам една много кратка статия от библиотеката, където е описано как може да разбереш дали бебето ти хапва достатъчно (на мен ми беше много полезно да знам Simple Smile:
Сито ли е бебето ми?

Въпрос, който почти всяка майка си задава. Ако храни с шише винаги може да види колко е изпило. Но когато суче?

Не се тормозете дали ще се засити бебето ви, когато кърмите на поискване. И при кърменето има достатъчно показатели дали бебето приема нужното количество майчино мляко. Вашето бебе се чувства добре, ако:
-- 8-12 пъти на ден бива кърмено
-- има на ден 6-8 мокри пелени
-- прави впечатление на доволно и бодро бебе
-- има розова кожа
-- плавно и постепенно наддава

Излишно е след всяко ядене да бъде теглено, та дори и дневно (т.к. в Германия майките могат да си позволят да си купят теглилки за вкъщи - б.м.). С това майката само се подлага на допълнителен стрес.

Добре е да се знае - има периоди, в които бебето иска по често да суче и изглежда ненаситно. Причините са скокове в растежа, най често на 2, 6 и 12 седмици. По възможност в тези моменти се уединете и давайте на бебето по често да суче и вие самата пийте повече. Това помага за покачване продукцията на млякото. След 2-3 дена се уравновесява търсенето и предлагането

Преведе debelanata от източник - сп. Да живееш и да възпитаваш (Leben und Erziehen)
http://www.leben-und-erziehen.de/artikel.php?id=214

Общи условия

Активация на акаунт