Използвали ли сте....

  • 5 491
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 135
Онзи ден бях но консуртация при мойта АГ,и й казах че имам оплакване-упорито бяло течиние,поисках да ми вземе вагинален секрет,за да се види от какво е причинено това течиние,а тя отказа да го направи и ми каза че при бременните е нормално да има такова-да съгласна съм с това ,но все пак за втори път съм бременна и знам че нещо не е много нормално ктолкова да  е упорито.Все пак тя ме ПРЕГЛЕДА и без да ми взима секрет  ми предписа лечение-свещички Макмирор.Каза че това са гъбички,които е нормално да се получават при бременните ,ама на мен ми е чудно нормално ли е да предписва лечение,без изследван вагинален секрет newsm78,на някоя от вас да се е случвало такова нещо.При първата бременност-която ми се следеще от друг АГ,в друга болница първо задължително са взимаше секрет и после се изписваха разни свещички.От една страна си мисля че настоящата ми АГ,която уж   е много  добър специалист няма да рискува да предприема някакви рискови  начини за лечение,ако не е сигурна в това което прави и това което вижда,от друга-как така ме лекува без изследвания,та нима е възможно да е толкова сигурна в това което вижда ThinkingКонсултирах се с мои познати които ме успокоиха  че със сигурност аз не съм й първата бременна с този проблем,така че да не се притеснявам,също разбрах че Макмирор  е често използван от бременни с подобен проблем,ама това са все пак 12 свещички-не знам...... ако някоя от вас го е използвала в подобна ситуация,мола да ми разкаже.

# 1
  • Мнения: 576
Не се притеснявай! Спомням си , че и при мен по време на бременността се появи някакво течение и на мен ми изписаха свещички. Помогнаха ми.

# 2
  • Мнения: 196
На твое място бих потърсила второ мнение,например защо не отидеш при лекарката,която ти е следяла първата бременност?!Аз лично за себе си не бих се лекувала от гъбички без да ми е направено нужното изследване.Все пак колкото и да е добра тази лекарка,тя не е Господ и не е вътре в теб,за да види какъв ти е проблема и от какво е провокиран.Има различни видове гъбички и инфекции и всички те се лекуват с различни медикаменти,защото не са податливи на кое да е лекарство.То ако беше така въобще нямаше да ходим на лекар,а директно в аптеката,и нямаше да има десетки видове лекарства за едно и също заболяване.Това е моето мнение,а ти както решиш.Успех и леко раждане!  bouquet

# 3
  • Мнения: 9 973
аз също съм ползвала

# 4
  • Мнения: 196
На твое място бих потърсила второ мнение,например защо не отидеш при лекарката,която ти е следяла първата бременност?!Аз лично за себе си не бих се лекувала от гъбички без да ми е направено нужното изследване.Все пак колкото и да е добра тази лекарка,тя не е Господ и не е вътре в теб,за да види какъв ти е проблема и от какво е провокиран.Има различни видове гъбички и инфекции и всички те се лекуват с различни медикаменти,защото не са податливи на кое да е лекарство.То ако беше така въобще нямаше да ходим на лекар,а директно в аптеката,и нямаше да има десетки видове лекарства за едно и също заболяване.Това е моето мнение,а ти както решиш.Успех и леко раждане!  bouquet

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И на мен ми помогнаха  Peace

# 6
  • Мнения: 8 999
Аз такива диагнози "на око" не приемам. Освен гъбична инфекция, може да има и нещо друго, което да не е видно от един поглед. Бих настояла за вагинален секрет или бих потърсила второ мнение.

# 7
  • Мнения: 3 092
И моето положение по бреме на бременността беше такова .... същите свещички и то 2 пъти и без преглед ...все ми се е струвало че не е редно , помогнаха ми и  нищо не предприех . Embarassed
 

# 8
  • Мнения: 2 131
Аз имах течение някъде след 5 месец, та до края. В деветия гинеколожката ми изписа Клотримазол, ако не се лъжа се казваше. Не ме е преглеждала заради течението.

# 9
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Моята АГ взе секрет, нямало нищо не били гъбички и не ми назначи лечение. TiredБило нормално... #Crazy

# 10
  • Мнения: 959
Аз такива диагнози "на око" не приемам. Освен гъбична инфекция, може да има и нещо друго, което да не е видно от един поглед. Бих настояла за вагинален секрет или бих потърсила второ мнение.

 Peace

# 11
  • обл.Варна
  • Мнения: 126
Не се притеснявай! Спомням си , че и при мен по време на бременността се появи някакво течение и на мен ми изписаха свещички. Помогнаха ми.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Гъбичките не е особено трудно да бъдат разпознати. Течението е специфично и за всеки гинеколог би трябвало да е ясно щом го види.

# 13
  • Мнения: X
Цитат
На твое място бих потърсила второ мнение,например защо не отидеш при лекарката,която ти е следяла първата бременност?!Аз лично за себе си не бих се лекувала от гъбички без да ми е направено нужното изследване.Все пак колкото и да е добра тази лекарка,тя не е Господ и не е вътре в теб,за да види какъв ти е проблема и от какво е провокиран.Има различни видове гъбички и инфекции и всички те се лекуват с различни медикаменти,защото не са податливи на кое да е лекарство.То ако беше така въобще нямаше да ходим на лекар,а директно в аптеката,и нямаше да има десетки видове лекарства за едно и също заболяване.Това е моето мнение,а ти както решиш.Успех и леко раждане!  bouquet

Peace.Най -добре е да се направи необходимото изследване.Аз също съм с течение което на пръв поглед изглеждаше , че може би имам гъбички , но след микробиоологията се оказа ,че всъшност няма нищо Wink

# 14
  • Мнения: 106
Вече за 3-ти път си лекувам гъбичките по време на бременност, но и трите пъти  ми взимаха вагинален секрет, въпреки че бяха сигурни в резултата. За твое спокойствие се изследвай - чакаш обаче няколко дена за резултата.

# 15
  • Мнения: 7 201
Аз такива диагнози "на око" не приемам. Освен гъбична инфекция, може да има и нещо друго, което да не е видно от един поглед. Бих настояла за вагинален секрет или бих потърсила второ мнение.
PeaceА аз от такива лечения "на око"сега съм с хронично течение,което непрекъснато рецидивира! ooooh!
Не допускайте това,а винаги изисквайте микробиологично изследване!

# 16
  • Мнения: 1 900
Никакво лечение не прилагам ако няма нужните изследвания/в случая микробиология/, особенно по време на бременност. Naughty

# 17
  • Мнения: 2 448
Гъбичките не е особено трудно да бъдат разпознати. Течението е специфично и за всеки гинеколог би трябвало да е ясно щом го види.

Би трябвало, но ако е добър специалист ще пусне изследване за да се увери, все пак не става дума за настинка. Изписал е лекарства.
Имам много лошо преживяване точно с объркана диагноза на течение - изкара го гъбички така на око, и ми изписа лекарства за гъбички.Да , но причинителя се оказа бактерия и се разрастна неимоверно още повече от противогъбичните лекарства. А накая се оказа, че е трябваало да пия анибиотик.
За това повече, не бих купила лекарства в тази област без микробиология.

# 18
  • Мнения: 256
PeaceА аз от такива лечения "на око"сега съм с хронично течение,което непрекъснато рецидивира! ooooh!
Не допускайте това,а винаги изисквайте микробиологично изследване![/color]

 Peace Още повече, че е напълно безплатно за бременни!

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Откакто съм бременна се лекувам от гъбички.Ползвах всички позволени лекарства, даже ги и повтарям.Започнах с Клотримазол, Полижинакс, Макмирор, Гиналгин, КанастенСлед това пак Канастен и сега съм на Макмирор.

 Но постоянно ми пускат микробиологични изследвания.Под 2 група не падам, добре, че лактобацилите са на лице.

# 20
  • Мнения: 1 008
И аз, като Биляна.
Само,че при мен Макмирора определено имаше ефект.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз такива диагнози "на око" не приемам. Освен гъбична инфекция, може да има и нещо друго, което да не е видно от един поглед. Бих настояла за вагинален секрет или бих потърсила второ мнение.

Това е и моето мнение  Peace

# 22
  • Мнения: 1 336
На мен също ми предписаха свещички без взимане на вагинален секрет. Мисля че избягват да го правят при бременни, не знам защо. Същия лекар не ми е предписвал нищо без да ме изследва преди, когато не бях бременна.

# 23
  • Мнения: 1 428
Аз такива диагнози "на око" не приемам. Освен гъбична инфекция, може да има и нещо друго, което да не е видно от един поглед. Бих настояла за вагинален секрет или бих потърсила второ мнение.

 Peace
Peace

# 24
  • Мнения: 2 825
И аз получих гъбички през бременността, но ме лекуваха след като родих.
И тук се смята за нормално по време на бременност да получиш такава инфекция.

# 25
  • Мнения: 135
Откакто съм бременна се лекувам от гъбички.Ползвах всички позволени лекарства, даже ги и повтарям.Започнах с Клотримазол, Полижинакс, Макмирор, Гиналгин, КанастенСлед това пак Канастен и сега съм на Макмирор.

 Но постоянно ми пускат микробиологични изследвания.Под 2 група не падам, добре, че лактобацилите са на лице.
А и 12-те ли свещички си си ги слагала newsm78

# 26
  • Мнения: 2 660
И аз съм така - от преглед лекарката установи, че са гъби. Но отделно си бях правила изследвания, така че диагнозата се потвърди.

И аз съм в дилема дали да ги лекувам сега, тъй като на листовката пише, че няма данни за използване при бременност и рискът за бебето трябва да се прецени от лекаря. Което ме стресна доста. Не става въпрос за свещички, а за лекарство за еднократна употреба.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 225
Ами донякъде е нормално и наистина мн бременни имат течение, но е още по-нормално да ти вземе и секрет и тогава да назначи лечение, щото може и гъбички да са, може и да не са...и се ползват различни медикаменти. По-добре иди при др лекар и направи изследването пък тогава се лекувай.......

# 28
  • София
  • Мнения: 44 225
И аз съм така - от преглед лекарката установи, че са гъби. Но отделно си бях правила изследвания, така че диагнозата се потвърди.

И аз съм в дилема дали да ги лекувам сега, тъй като на листовката пише, че няма данни за използване при бременност и рискът за бебето трябва да се прецени от лекаря. Което ме стресна доста. Не става въпрос за свещички, а за лекарство за еднократна употреба.

По- добре се лекувайте, по-опасно е нормално раждане при наличие на гъбички, отколкото самото лечение. На никои свещички не пише изрично, че стават за бременни, все са по преценка на лекуващия лекар.....

аз си слагах 3  пъти...първите два полижинакс, и последната сесдмица преди термина някакви други, не им помня заглавието....

# 29
  • Мнения: 164
в осмия месец имах гъбички и ми изписаха "полижинакс "(без да ми взимат секрет)минаха ми с три свещички ,но имах и сърбеж и специфично течение ,така че се доверих на лекаря ,но ти си решаваш -ако се притесняваш отиди да ти вземат секрет

# 30
  • София
  • Мнения: 1 235
При повечето бременни има течение и гъбички, аз също се лекувах когато бях 5-6 месец. Щом се съмняваш отиди и се консултирай с друг лекар и му кажи, че искаш да ти се пусне изследване. Дано бързо се оправиш и не се притесняваш.

Общи условия

Активация на акаунт