Използвали ли сте....

  • 5 477
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 201
Аз такива диагнози "на око" не приемам. Освен гъбична инфекция, може да има и нещо друго, което да не е видно от един поглед. Бих настояла за вагинален секрет или бих потърсила второ мнение.
PeaceА аз от такива лечения "на око"сега съм с хронично течение,което непрекъснато рецидивира! ooooh!
Не допускайте това,а винаги изисквайте микробиологично изследване!

# 16
  • Мнения: 1 900
Никакво лечение не прилагам ако няма нужните изследвания/в случая микробиология/, особенно по време на бременност. Naughty

# 17
  • Мнения: 2 448
Гъбичките не е особено трудно да бъдат разпознати. Течението е специфично и за всеки гинеколог би трябвало да е ясно щом го види.

Би трябвало, но ако е добър специалист ще пусне изследване за да се увери, все пак не става дума за настинка. Изписал е лекарства.
Имам много лошо преживяване точно с объркана диагноза на течение - изкара го гъбички така на око, и ми изписа лекарства за гъбички.Да , но причинителя се оказа бактерия и се разрастна неимоверно още повече от противогъбичните лекарства. А накая се оказа, че е трябваало да пия анибиотик.
За това повече, не бих купила лекарства в тази област без микробиология.

# 18
  • Мнения: 256
PeaceА аз от такива лечения "на око"сега съм с хронично течение,което непрекъснато рецидивира! ooooh!
Не допускайте това,а винаги изисквайте микробиологично изследване![/color]

 Peace Още повече, че е напълно безплатно за бременни!

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Откакто съм бременна се лекувам от гъбички.Ползвах всички позволени лекарства, даже ги и повтарям.Започнах с Клотримазол, Полижинакс, Макмирор, Гиналгин, КанастенСлед това пак Канастен и сега съм на Макмирор.

 Но постоянно ми пускат микробиологични изследвания.Под 2 група не падам, добре, че лактобацилите са на лице.

# 20
  • Мнения: 1 008
И аз, като Биляна.
Само,че при мен Макмирора определено имаше ефект.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз такива диагнози "на око" не приемам. Освен гъбична инфекция, може да има и нещо друго, което да не е видно от един поглед. Бих настояла за вагинален секрет или бих потърсила второ мнение.

Това е и моето мнение  Peace

# 22
  • Мнения: 1 336
На мен също ми предписаха свещички без взимане на вагинален секрет. Мисля че избягват да го правят при бременни, не знам защо. Същия лекар не ми е предписвал нищо без да ме изследва преди, когато не бях бременна.

# 23
  • Мнения: 1 428
Аз такива диагнози "на око" не приемам. Освен гъбична инфекция, може да има и нещо друго, което да не е видно от един поглед. Бих настояла за вагинален секрет или бих потърсила второ мнение.

 Peace
Peace

# 24
  • Мнения: 2 825
И аз получих гъбички през бременността, но ме лекуваха след като родих.
И тук се смята за нормално по време на бременност да получиш такава инфекция.

# 25
  • Мнения: 135
Откакто съм бременна се лекувам от гъбички.Ползвах всички позволени лекарства, даже ги и повтарям.Започнах с Клотримазол, Полижинакс, Макмирор, Гиналгин, КанастенСлед това пак Канастен и сега съм на Макмирор.

 Но постоянно ми пускат микробиологични изследвания.Под 2 група не падам, добре, че лактобацилите са на лице.
А и 12-те ли свещички си си ги слагала newsm78

# 26
  • Мнения: 2 660
И аз съм така - от преглед лекарката установи, че са гъби. Но отделно си бях правила изследвания, така че диагнозата се потвърди.

И аз съм в дилема дали да ги лекувам сега, тъй като на листовката пише, че няма данни за използване при бременност и рискът за бебето трябва да се прецени от лекаря. Което ме стресна доста. Не става въпрос за свещички, а за лекарство за еднократна употреба.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 122
Ами донякъде е нормално и наистина мн бременни имат течение, но е още по-нормално да ти вземе и секрет и тогава да назначи лечение, щото може и гъбички да са, може и да не са...и се ползват различни медикаменти. По-добре иди при др лекар и направи изследването пък тогава се лекувай.......

# 28
  • София
  • Мнения: 44 122
И аз съм така - от преглед лекарката установи, че са гъби. Но отделно си бях правила изследвания, така че диагнозата се потвърди.

И аз съм в дилема дали да ги лекувам сега, тъй като на листовката пише, че няма данни за използване при бременност и рискът за бебето трябва да се прецени от лекаря. Което ме стресна доста. Не става въпрос за свещички, а за лекарство за еднократна употреба.

По- добре се лекувайте, по-опасно е нормално раждане при наличие на гъбички, отколкото самото лечение. На никои свещички не пише изрично, че стават за бременни, все са по преценка на лекуващия лекар.....

аз си слагах 3  пъти...първите два полижинакс, и последната сесдмица преди термина някакви други, не им помня заглавието....

# 29
  • Мнения: 164
в осмия месец имах гъбички и ми изписаха "полижинакс "(без да ми взимат секрет)минаха ми с три свещички ,но имах и сърбеж и специфично течение ,така че се доверих на лекаря ,но ти си решаваш -ако се притесняваш отиди да ти вземат секрет

Общи условия

Активация на акаунт