Има ли изключително кърмени бебета на режим, а не на поискване

  • 2 177
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 221
    Първите 2 месеца се хранехме на 3 часа или поне се опитвахме, но това доведе до прелактация, защото бебката беше много сънлива, а по-късно и до недостиг на кърма. Всичко се регулира, когато започнах да давам на поискване. Благодаря на всички във форума! newsm51

# 16
  • Мнения: 593
От родилния дом си го свикнах на 3 часа и така си продължаваме.

# 17
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И ние бяхме на режим, разбира се  не съм цепила секундата и минутата. Половин час по-рано или по-късно - но на 2,5 -3 часа сучихме.

# 18
  • Мнения: 781
Моето бебче е на три месеца и си яде точно през 3 часа Peace.
Никакви режими не съм му налагала просто така се получи. Водих се само и единствено по детенце.
Първия и втория месец качи по 1.300гр. като вас и третия месец 1.000гр. thumbsup

Последна редакция: сб, 26 апр 2008, 21:38 от Сенди

# 19
  • Мнения: 5 391
Първият месец и половина кърмех на поискване, после девойката си изгради режим и аз го следвам, знам приблизително към колко огладнява.

# 20
  • Мнения: 6 243

Първия и втория месец качи по 1300кг. като вас и третия месец 1000кг. thumbsup


Моля, моля! Ние по хиляда килорама на месец не сме качвали. Mr. Green
Ако папкам на поискване, сигурно мога да кача 5 - 6 кила на месеч, но не съм пробвала.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 31
с първото дете,макар,че го кърмих малко си беше на режим от 3 часа,без да полагам никакви грижи,просто откликвах на нуждите на бебето.С малкия по същия начин.

# 22
  • Мнения: 2 478
Моят син е изключително кърмен през първите 6 месеца.И беше на режим.
Първия месец кърмех на 3 часа,като първото кърмене беше в 6ч,а последното в 0ч.
От 2-я месец минахме на шесткратно хранене през 3,5ч като пак първото беше в 6ч,а последното в 23,30ч.
Много съм доволна,че синът ми имаше изграден режим на хранене.Аз имах много кърма и той можеше да суче нон-стоп.
Но се налагаше да се ограничаваме,защото той изяждаше мноооооого.
През първите 5-6 месеца качваше приблизително по 1,5 кг на месец.

# 23
  • Мнения: 2 111
Моето бебе спеше много,понякога и по 4-5часа без да се събуди за ядене и като направи 1 месец започнах да я будя на 3 часа и за окло 10дни свикна и започна сама да се буди и досега ядем на 3 -3.5часа-6.30,10.00,13.30,16.30,19.30,22.00.Нощно хранене нямаме откакто направи 1 месец.

# 24
  • София
  • Мнения: 418
ако бебето поеме достатъчно кърма по време на храненията,то само ще си изработи някакъв приблизителен режим.
това обаче не значи,че винаги ще го спазва и ако се разплаче от глад по друго време също трябва да се нахрани.
аз винаги така съм правила и мисля,че това е правилен подхад.

# 25
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
И ние сме на режим, разбира се  не съм цепила секундата и минутата. Половин час по-рано или по-късно - но на 2,5 -3 часа.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 099
Определяше си сам режима. В периодите "криза на растеж", когато имаше нужда от повече "гориво" съм кърмила и на кръгъл час!  Crazy Но пищящо от глад бебе и майка с хронометър в ръка за мен е грехота!  Naughty

# 27
  • Мнения: 247
Амми моят Гого е на режим - на 3 месеца е  и яде в 7, 11, 2, 5 и 8 и веднъж през нощта. Сам си направи режима.

Моето бебоче също така ,но след 8 ядем в 11 и после чак сутринта в 7  Wink

# 28
  • Мнения: 568
Моето 2-ро бебе си изгради само режим доста близък до описаното по книгите, кърмихме се на поискване, но си имаме режим. Това стана на около едномесечна възраст.
С първата си дъщеря се опитвах да направя режим - беше мъчително и за двете ни. Чак към 6 месечна възраст след много будуване нощем и много рев минахме на нищо като кърмене на поискване.
И двете са кърмени до след година.

# 29
  • София
  • Мнения: 604
със сигурност има, в Шейново създадоха такъв режим и много от майките, с които се чувах след раждането казват,че го спазват. Ние се кърмехме на поискване първите 3-4 месеца, а първият месец даже на половин час  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт