А какво ви е отношението към Американския народ и държава?

  • 4 347
  • 95
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Нищо против нямам арменците. Готини хора, приказливи... Grinning

# 46
# 47
  • Мнения: 843
    Америка за мен е  два континента и  различни и интересни държави. Тоест американските народи са доста.  САЩ е  част, и то  не най - приятната.  Но определено една от  най - подредените,  най- регламентираните  / Тоест  В Канада е по- добре в много отношения,  ако  не говорим за климат/    
       Аз съм човек, който пътува " през очите на други"  и се осланям на разкази и впечатления, които не са мои. -  Честното е да нямам мнение. Говорила съм с американци  България.  Не се брои, защото са любезни и дишат  мускалчета розово масло /  Гледат  всичко, което  е прекрасно като история  , бит, руини , и казват, че сме велики,  но това го казват и на римляните и на мадридци и на парижани.   Без да го мислят. Европа за тях е почти архаизъм  и абстракция и почти " ретроспективна"   / освен ако не им падат акциите от  тукашни фирми/

# 48
  • Мнения: 1 008
По повод темата за руския.
И откъде се получава тоя парадокс, че всички плюят по Америка, а все там емигрират? Не съм чула за емигрирал в Русия, след вожда Георги Димитров...

Разбира се, ще посоча моето отношение, без да познавам много американци и без да съм била там.
Американците са народ от емигранти, със всички последващи от това позитиви и негативи. Крайно патриотични са, може би защото компенсират комплекси за липсата на история, в същото време са отворени и мобилни. Патриотизмът на някои, според мен се дължи на факта, че там са намерили реализация (по новите емигранти), а някои - спасение - евреи по нацистко време и емигранти от комунистическите страни. Това за народа.

А държавата - независимо на кого му харесва, тя е най-силната в света в момента, сигурно имат някакви достойнства, за да се случи това.

Да, понякога се самозабравят, това е факт.
Напълно съм съгласна с това.
Но, и на мен не ми харесва Външната им политика. Войните, които те създават са или от желанието им да контролират съдбата на света, или за петрол.

# 49
  • Мнения: 335
Аз харесвам Хилари Клинтън.
Допада ми много като казва кога, кого и как "САЩ ще изтрие от лицето на Земята".

Беше много секси като го обясни и онзи ден.
Не знам как й се мръднаха процентите после.

Холограма. Ти прочете ли и въпроса към нея, и отговора на Хилъри, преди да цитираш избирателно.

Естествено. Даже Обама го чета. Той по' не ми е секси.



# 50
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Като цЯло отношението ми е негативно, но някои неща и някои хора ми харесват.

Хилари ми харесва, харесваше ми и политиката на съпруга й, ако спечели президентските определено ще повлияе на мнението ми.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 064
Радвам се, че се забавлявате Peace
Да уточня само, че и аз не обичам генерализирането и обобщенията за народи. Просто предишната тема си плачеше за подобна, адресирана към другата страна.

# 52
  • Мнения: 81
Този въпрос е май по скоро  "Какво ви е отношението към външната политиката на Америка?
Едва ли някой е способен на  толкова всеобхватни и комплексни чувства, че чак към цял народ. Близо 200 милиона са все пак.

Дразни ме двойния аршин във външната им политика. Всичко е икономически интереси, какво да правиш. Поне по умело да се аргументират, а не със този прозрачен популизъм. То демокрация, то свобода на словото, то нарушаване на човешките права.

# 53
  • Мнения: 7 837
Близо 200 милиона са все пак.


Направо са си над 300 млн. по официални статистики.

# 54
  • Мнения: 81
Близо 200 милиона са все пак.


Направо са си над 300 млн. по официални статистики.

А мерси Кейси, не знаех.

# 55
  • Мнения: 98
един преглед при гинеколог с цитонамазка е 2500$....за хората това е наистина ад.

Ама моля ти се ! По малко от $250 даже струва.

# 56
  • Мнения: 13 512
Била съм 2 пъти в САЩ, в 3 щата. Нищо не ме кефи там. За народа...то е такава сбирщина,че  как да генерализирам. Абе - не е моето място, не бих живяла там, освен ако животът ми не зависи от това.

# 57
  • Мнения: 1 072
Защо да не поговорим поне веднъж и за китайците?
Егати хората имат древна култура и история от 10-13 век пр.н.е. Освен това са милиард и половина, засега. Заслужават вниманието ни.

# 58
  • Мнения: 5 940
Не харесвам американско кино, не ми допада местната храна, освен тази, направена от мексиканци. Дразня се от високоинтелигентните им държавни глави. Понеже това е продукт на населението там, явно и него не харесвам.

# 59
  • Мнения: 7 128
Прочетох няколко пъти заглавието преди да го изчета правилно.
Чудех се аз какво е направил Вили Казасян, че цяла тема за Армения и арменския народ да се пуска.
 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт