Имате ли си...

  • 2 567
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 984
Имам си една:"Смири ме, Господи, прости ми!"

# 16
  • Мнения: 843
Не.   Моля се,   но без  да е насочено към някого. И не е молитва , а е молба.
    Не,че има разлика.

# 17
  • Мнения: 1 008
Имам.
- Молитва преди сън
-Молитва след сън
-Молитва преди ядене
-Молитва след ядене
Вечер с Вечерната Молитва казвам и Молитва за прошка, като втората е измислена от мен.
Всяка сутрин казвам и Благодарствена Молитва, която пак аз съм си измислила.
Всяка неделна сутрин ходя на черква, където се моля с "Отче Наш"
На празници се моля и със "Символа на Вярата".
Моля се от първи клас. Сама открих Религията. Родителите ми почти не са религиозни.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 840
Свободен текст.
Сълзи.
И от мъка, и от радост. Като пречистване.

# 19
  • Мнения: 7 111
Нямам конкретна молитва.
А специално на големите празници човек не може да си чуе мисълта от бъбриви бабички и лелки в храма. И не само на празник.
Ако се моля, то е пред иконата у нас или на някой чукар див. Но да си чувам сърцето. Молитвата е там.   

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не, нямам си.
Когато се надявам нещо да се случи, тогава обмислям как най-добре бих постъпила, подготвям се за ситуацията и разчитам на собствените си сили и разум.

azsa ме разби.... Crazy

# 21
  • Мнения: 3 634
- Молитва преди сън
-Молитва след сън
-Молитва преди ядене
-Молитва след ядене

Задавам въпросите си с предварителното уточнение, че не се заяждам.  Peace

Как успяваш? Това са нещата, които най-малко стават по план. Все пак храним се навън, събуждат ни неочаквано и т.н.

# 22
  • Мнения: 1 008
За преди сън я казвам в леглото.
След сън, сутрин веднага щом изляза от банята.
Дали се храня вкъщи или навън, не ми пречи. Правя го, както казах Всеки Божи ден от 19 години...
Доста се чудех дали да споделя това нещо тук в Клюкарника, защото си знаех,че ще предизвикам подигравки.
Колкото съм вярваща, толкова съм и грешна.

# 23
  • Мнения: 3 634
Доста се чудех дали да споделя това нещо тук в Клюкарника, защото си знаех,че ще предизвикам подигравки.

О, изобщо не се подигравам! Мюсюлманите се молят по 5 пъти дневно, но така е организирана цялата държава. Ние все още не сме толкова толерантни. Все си мисля, че молещия се може да бъде сритан, ако си позволи да коленичи на обществено място, независимо коя религия изповядва.

# 24
  • Мнения: 1 008
Dante, аз съм православна христянка и не ми се налага да коленича Laughing.
 Чувала съм от майка си "Ох, моето дете, като вземе да се моли, не ядене,ми незнам какво ще изстине!"
До 10 клас учех в чужда държава в Boarding School, където имаше деца от над 30 националности. Тогава също са ме "хващали" по време на Молитва и си мислеха,че това е присъщо на българите.
Веднъж един познат казал на братовчедка ми:" Ония ден видях братовчедка ти  се прекръсти в KFC, да не е откачила нещо?".
Най-добрата ми приятелка вчера разбра,че всяка неделя ходя на един манастир, който дори е извън София. Естествено реакцията беше  Shocked.

# 25
  • Мнения: 3 634
Dante, аз съм православна христянка и не ми се налага да коленича Laughing.
 

Разбрах!  Peace Имах предвид, че ако цялата държава е устроена така, дори и хората да изповядват различни религии на никой няма да му прави впечателение. Аз не съм вярваща, но не бих се подиграла на тези, които спазват религиозни ритуали. Сигурно обаче си срещала доста подигравки и неуместни подмятания. Sorry на авторката за офф-а!  Peace

# 26
  • Мнения: 81
Нямам молитва. Не се моля. Пожелавам си да се оправят нещата, но не е насочено към никого. Мотивирам се, успокоявам се, често неуспешно.

# 27
  • Мнения: 2 818
Отче Наш или Добрата Молитва. Когато се сетя благодаря за храната преди хранене.

# 28
  • Мнения: 223
Имам си, да. Но е прекалено лично за да го пиша във форума....

# 29
  • Мнения: 3 050
Вярвам...това ме успокоява. Моля се и аз в свободен текст. Най-вече се моля за здраве!

Общи условия

Активация на акаунт